VID Muitas pārvaldes amatpersonas novērš cigarešu kontrabandu no Baltkrievijas


foto;VID Muita
Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Baltkrievijas Republiku, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 259 280 gab. cigarešu kontrabandu. Kontrabandas cigaretes vairākos gadījumos izdevās atklāt kravu skenēšanas attēlu analīzes rezultātā.

Lai paātrinātu robežas šķērsošanu un nodrošinātu efektīvu muitas kontroli, VID pastāvīgi  modernizē muitas tehnisko aprīkojumu. Pagājušā gadā vairākos muitas kontroles punktos uz Latvijas austrumu robežas tika uzstādītas kravu kontroles iekārtas – Silenes MKP un Vientuļu MKP tika uzstādīti un šobrīd darbojas autotransporta kravu kontroles skeneri, bet Kārsavas MKP un Indras MKP - dzelzceļa kravu kontroles skeneri. Tādējādi šobrīd muitas kontroles punkti uz Latvijas austrumu robežas, kas ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža, ir vieni no tehniskā aprīkojuma ziņā mūsdienīgāk un labāk aprīkotajiem ES muitas kontroles punktiem. 

Šī gada 12. februārī Indras muitas kontroles punktā (turpmāk – MKP) no Baltkrievijas iebrauca kravas vilciens. Veicot vilciena sastāva skenējumu analīzi un muitas kontroli, vagonā ar ogļu kravu muitas amatpersonas konstatēja septiņas melnā polietilēna plēvē iepakotas kastes. Tajās atradās 70 000 gab. cigarešu "Premjer" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.


foto;VID Muita

Tās pašas dienas vakarā Indras MKP amatpersonas cita kravas vilciena skenēšanas attēlu analīzes rezultātā pārbaudīja cisternu ar degvielu un atklāja no muitas kontroles slēptus desmit iepakojumus caurspīdīgā polietilēna plēvē, kas bija savstarpēji savienoti ar ķēdēm. Atverot iepakojumus, tajos konstatēti 100 000 gab. cigarešu "NZ Gold" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt šī gada 9. februārī Pāternieku MKP no Baltkrievijas iebrauca vieglā automašīna Citroën, ko vadīja Latvijas pilsonis. Veicot automašīnas skenēšanas attēlu analīzi un padziļinātu fizisko kontroli, muitas amatpersonas  automašīnas aizmugurējās daļas konstrukcijā konstatēja 13 600 gab. "Winston", "Minsk" un "Premjer" marku cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Šī gada 8. februārī Silenes MKP muitas amatpersonas, pārbaudot vieglo automašīnu Opel, atklāja ka tai ir izveidota dubultgrīda, kur no muitas kontroles tika slēptas nedeklarētas cigaretes. Automašīnu vadīja Lietuvas pilsonis. Kontroles rezultātā izņemtas 75 680 gab. "NZ Gold” un "Fest" marku  cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Par konstatētajiem muitas noteikumu pārkāpumiem saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās, kas nodotas VID Muitas policijas pārvaldei jautājuma lemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana