Bērnu rotaļu paklājs var saturēt apdraudējumu

Bērnu rotaļu paklājs var saturēt apdraudējumu. Vai Jūs esat kādreiz aizdomājušies par to, ka nepareizi kopts paklājs var radīt nopietnus draudus bērna veselībai? Viena no paklāja pamatfunkcijām nenoliedzami ir netīrumu uzkrāšana, samazinot to iznēsāšanu īpaši sabiedriski aktīvās telpās – birojos, tirdzniecības vietās, ārstniecības iestādēs, skolās un bērnudārzos utt.. Šajā rakstā mēģināsim sniegt atbildes un skaidrot kādēļ bērnu rotaļu paklājs varētu radīt draudus veselībai! Kā arī sniegt padomu, kā nodrošināt tīru un drošu vidi!

Paklāju tīrības pakāpei ir nozīme

Neskatoties uz to, ka iepriekš esam daudz runājuši par higiēnu un tīrību darba apģērbam (“Tīrs ne vienmēr nozīmē higiēnisks: kā Covid-19 laikā nodrošināt drošību?” un “Higiēna, vai kas slēpjas Tavā darba apģērbā?”), vēlamies atgādināt, ka bez apģērba ir arī citi tekstila izstrādājumi, piemēram, paklāji, kuru pareiza ikdienas apkope šajā koronavīrusa izplatības laikā ir arī ļoti svarīga. Minētajos rakstos jau esam sacījuši, ka mūsu ierastā virsmu uzkopšana ikdienā lielākoties nodrošina tikai vizuālu tīrību. Arī daudzi mazgāšanas līdzekļu ražotāji reklāmās uzsver tieši vizuāli novērtējamu tīrību, kas saistās ar netīrumu, gružu un putekļu nokopšanu. Diemžēl bez redzamiem un sataustāmiem netīrumiem bērnu rotaļu paklājs var slēpt vēl daudz lietas. Ko tieši? Lasiet nākamās raksta sadaļas.

Kādēļ bērnu rotaļu paklājs var radīt veselības draudus?

Iedomājaties paklāju, kurš atrodas bērnudārzā vai bērnu istabā. Pirmkārt, uz tā virsmas katru dienu nonāk gruži, kas tiek ienesti no ielas. Otrkārt, paklājos uzkrājas arī pārtikas paliekas. Treškārt, tie ir mikroorganismi – gan cilvēku pārnēsātie un izplatītie, piemēram, šķaudot vai šņaukājoties, gan tie, kuri var veidoties no paklāju šķiedrās nokļuvušajām pārtikas paliekām. Tā visa rezultātā veidojas labvēlīga vide vēl citu mikroorganismu augšanai, kas arī ir LIELĀKAIS veselības drauds! Šobrīd lasām, ka vīruss COVID-19 uz dažām virsmām var izdzīvot pat 72 stundas. Pastiprināti dezinficējam darba virsmas un durvju rokturus, bet tajā pašā laikā nepievēršot uzmanību acu priekšā esošajiem paklājiem, kur var veidoties gan bīstamu mikroorganismu kolonijas, gan pūšanas procesi. Ja tiek veikta tikai virspusēja paklāja apkope, tad veselības draudi paklājā netiks apturēti un turpinās pieaug! Lasiet tālāk un uzziniet, kas ir mūsu veselības bīstamākie apdraudētāji!

Kādi apdraudējumus var saturēt bērnu rotaļu paklājs?

Aplūkojot detalizēti, galveno apdraudētāju tipoloģiju, kas var tieši vai pastarpināti veicināt veselības draudus paklājā ir:

  • Sēnīšu sporas,
  • Sviedri,
  • Pārtikas paliekas,
  • Cilvēka ādas šūnas,
  • Kosmētikas paliekas,
  • Dažādi alergēni,
  • Baktērijas,
  • Ķimikālijas.

Lasiet tālāk un jums būs lielāks priekšstats par to, kas notiek bērnu rotaļu paklājā!

Regulāri higiēniski netīrīta paklāja “iemītnieki”

Kā redzat, balstoties uz apdraudētāju tipoloģisko uzskaitījumu, viena netīrumu kategorija var veicināt labvēlīgu barības vidi tādiem alergēniem kā putekļu ērcītēm. Vai arī tādām baktērijām kā stafilokokiem un streptokokiem. Pateicoties pārtikas, sviedru un ādas šūnu nonākšanai paklājos, tajos galvenokārt attīstās pelējumu sēnīte, kas veicina alerģijas un astmu. Bet var būt atrodamas vēl daudzu citu sēnīšu kolonijas un mikrobi. Arī virkne ķīmisko līdzekļu, ar kuriem saimnieciskā veidā ikdienā ir iespējams tīrīt paklāju nav nedz videi draudzīgi, nedz cilvēkam labvēlīgi. Šīs ķimikālijas uzsūcās paklājā un pamazām izdalās. Ja Jūs ikdienā neizmantojat industriālu paklāju uzkopšanu, kuru nodrošina paklāju serviss, tad visdrīzāk paklājs, ar kuru ir saskare Jums un jūsu bērniem, ir reāla bioloģiskā bumba ar laika degli! Lasiet tālāk un mēs pastāstīsim, kāds tam ir risinājums!

Labākais risinājums, lai pasargātu sevi un apkārtējos?

Atsaucoties uz visu iepriekš minēto, nonākam pie secinājuma, ka, lai novērstu iespējamos veselības draudus, ir jāveic higiēniska paklāja apkope. Šādu apkopi nodrošina profesionāli tekstila servisa sniedzēji.

Lindstrom paklāju servisa apkopes procesu pamatā  ir standartizēta un sertificēta mikrobioloģiskās tīrības nodrošināšana (saskaņā ar EN 14065), kur higiēniskums tiek sasniegts ar termisku un  ķīmisku dezinfekciju gan paklājiem, gan darba apģērbam, gan industriālajiem kokvilnas dvieļiem. Turklāt būtiski pieminēt arī to, ka atbilstoši tiek organizētas tekstila piegādes, lai tīrais tekstils nogādes procesā līdz Jums nenonāk saskarē ar netīrumiem un mikroorganismiem. Pateicoties izveidotajai infrastruktūrai Latvijā  un Lindstrom Grupas vairāk kā 170 darbības gados gūtajai pieredzei dažādu krīžu situāciju pārvarēšanai, varam nodrošināt saviem klientiem nepārtrauktu servisu pat šī brīža izaicinošajā situācijā. Kā rezultātā, darba vide un citas telpas kļūst higiēniski tīrākas!

Uzticiet arī jūs mums rūpes par savu darba apģērbu, paklājiem vai industriālajiem tekstila dvieļiem, jo tas padara jūsu dzīvi drošu!

Anda Bērziņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums