Kā izvēlēties griestu lampu atkarībā no griestu augstuma?


Foto: Shutterstock.com
Lampas parasti ir primārais telpas apgaismes ķermenis, kas nodrošina gaismu visā telpā. Papildus var tikt izvietots akcentapgaismojumus un dažādas lampas ar noteiktu funkciju, taču primārais elements visas telpas izgaismošanai ir un paliek griestu centrālās lampas. Tādēļ šoreiz – daži triki, kā izvēlēties piemērotākos abažūrus un kā panākt vēlamo efektu.

5 apsvērumi gaismas ķermeņa izvēlei

Griestu lampas veida izvēle var būt gan patīkamākā, gan nogurdinošākā procesa daļa. No vienas puses – ir patīkami skatīties gatavu interjeru attēlus un prātot, kas labāk derētu. No otras – pārāk plašas izvēles iespējas mulsina un nogurdina, kā arī – reizēm sāk gribēties to, ko nemaz nevar uzlikt. Kā vienmēr – vēsu prātu jāizsver dotie lielumi:

  • Griestu augstums. Ja griestu augstums nepārsniedz 2,5 m, vēlams aizmirst par lieliem abažūriem vai iekārtām lustrām. Daudziem iekārto lampu modeļiem vadu garumu var regulēt, taču uzreiz ir jādomā – kā veikalā noskatītā eleganti iekārtā lampa izskatīsies īsā pavadiņā? Tāpat jādomā par to, lai lampu neaizķertu, veicot vienkāršas ikdienas darbības. Piemēram, lampa, pa kuru var iesist ar roku, vakarā velkot nost džemperi, ātri vien apniks.
  • Slēdža veids. Nereti dzīvojamajās istabās elektroinstalācija jau paredz lampu ar diviem slēdžiem. Tas nozīmē, ka ir vērts izvēlēties lampu vai lustru, kurā ir vairākas spuldzes un ko attiecīgi var regulēt, ieslēdzot vienu vai otru daļu vai abas reizē. Svarīgi atcerēties – ne visas lustras ar lielāku spuldžu skaitu ir piemērotas pieslēgšanai pie diviem slēdžiem! Elektriķis gan var to pārbūvēt, bet tas būtu jānoskaidro uzreiz.
  • Kupolu veids. Ja noskatītā lustra ir ar kupoliņiem, uzreiz jādomā par to, cik daudz gaismas tie dos. Eleganti metāliski kupoli izskatīsies lieliski, bet gaismas būs ļoti maz. Tas jāpatur prātā.
  • Dimmera slēdzis – lai ērti mainītu gaismas intensitāti telpā, var izmantot dimmera slēdzi. To uzstāda parastā gaismas slēdža vietā, un tas ļauj regulēt, cik spilgta būs gaisma. Tiesa, jāatceras, ka obligāti jāizvēlas tādas spuldzītes, kas šādas darbības pieļauj.
  • Gaismiņu diskotēka – jā vai nē? Jau kādu laiku ir pieejamas īpašas LED spuldzītes ar pulti. Atkarībā no izvēlētā veida šīm spuldzītēm ar pulti var mainīt krāsu, intensitāti, likt mirgot u.tml. Un darbojas pavisam vienkārši – atliek ieskrūvēt parastu spuldzīšu vietā un nospiest gaismas slēdzi. Pārējo var regulēt ar pulti. It kā jautri. Bet – pat gaišākā šo spuldzīšu gaisma nav īsti piemērota visas telpas apgaismošanai. Kā arī – pults ir elements, kas pakļauts pazušanai. Tādēļ šādas spuldzītes var izmantot akcentapgaismojumam, bet ne kā galvenās lampas.

Daži noderīgi triki


Foto: Shutterstock.com

✔️ Ja jāmaina lampas novietojums, bet ir problēmas ar elektroinstalāciju, tad vadus var padarīt par daļu no interjera dekoriem, redzamā veidā izvelkot no esošās griestu lampas vietas uz jauno. Var izvēlēties gan krāsu, gan kabeļu veidu, tādējādi pat nedaudz izdekorējot griestus. Īpaši labi šādi eksponēti vadi izskatās ar ģeometriska stila griestu lampām.

✔️ Ieteicams izvēlēties lustras, kuru kupoli vērsti uz leju – tās dos vairāk gaismas. Tāpat vairāk gaismas dos stikla kupoli.

✔️ Ja telpai ir papildu griestu apgaismojums, piemēram, iebūvētu spuldzīšu rinda pa perimetru, tad centrālā lampa var netikt uzskatīta par primāro gaismas avotu un var daudz brīvāk izvēlēties dizainu, nedomājot par gaismas atdevi.

✔️ Jo zemāki griesti, jo ieteicamāk ir izvēlēties plafonus. Lielākām telpām var piemeklēt plafonus ar vairākām spuldzēm. Arī plafonu dizainu stils ir plašs!

Ja meklējat jaunus gaismas ķermeņus, ieskatieties viedveikala 1a.lv piedāvājumā – tur īpaši plašā klāstā ir sienas un griestu lampas, dažādu veidu spuldzes, kā arī citas ar apgaismojumu saistītas interjera preces.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums