Kā izvēlēties autoskolu: seši vērtīgi padomi


Foto: Shutterstock.com
Esi nolēmis iegūt autovadītāja apliecību? Lieliski, taču ņem vērā, ka autoskolas izvēle ir ļoti atbildīgs solis. Lai šo izvēli Tev atvieglotu, iepazīsties ar šajā rakstā sagatavotajiem padomiem – ja ņemsi tos vērā, būsi tikai ieguvējs!

Rūpīgi izlasi visu līgumu

Daudziem uzņēmumiem, tostarp arī autoskolām, patīk izcelties ar ļoti vilinošiem saukļiem un piedāvājumiem, piemēram, bezmaksas teorijas kursiem. Taču kāda jēga no bezmaksas teorētiskās apmācības, ja ietaupīto naudu ar uzviju nāksies tērēt citiem pakalpojumiem, vai arī nemitīgi radīsies dažādas strīdus situācijas? Tāpēc līgums obligāti jāizlasa no A līdz Z, īpašu uzmanību pievēršot:

  • gan Taviem, gan autoskolas pienākumiem un tiesībām;
  • maksājumu kārtībai;
  • tam, kā tiek risināti strīdi un nesaskaņas;
  • apmācību un eksāmenu norisei.

Nekautrējies doties uz autoskolu, lai tajā palūgtu līguma kopiju, ar ko iepazīties mājās – autoskola, kurai nav ko slēpt, to iedos ar lielāko prieku, toties pie reizes varēsi aplūkot autoskolas telpas.

Aprēķini kopējās izmaksas


Foto: Pixabay.com

Runājot par izmaksām, izrēķini kopējo provizorisko summu, ko nāksies samaksāt, lai saņemtu vadītāja apliecību. Tajā ietilpst tādas izdevumu pozīcijas kā:

  1. dokumentu reģistrācija un noformēšana;
  2. maksa par teorijas apguvi;
  3. teorijas ieskaite un eksāmens;
  4. pirmās palīdzības kursi;
  5. veselības izziņa;
  6. praktiskā braukšanas apmācība.

Protams, kopējā tāme vienmēr būs ļoti aptuvena, jo Tu nekad nevari zināt, cik daudz stundas būs nepieciešams pavadīt, braucot kopā ar instruktoru praktiskajās apmācībās, un vai papildus līdzekļus nevajadzēs, lai veiktu atkārtotu eksāmenu, ieskaišu un kursu kārtošanu.

Noskaidro autoskolas reputāciju


´Foto: Shutterstock.com

Ļoti vienkāršs un ērts veids, kā uzzināt vairāk par konkrēto autoskolu – izmanto internetu! Talkā var nākt gan vietne Sudzibas.lv, gan atsauksmju sadaļa Facebook un Google Maps. Neaizmirsti par savu pieredzi ar autoskolām apjautāties arī draugiem, radiem un paziņām!

Iepazīsties ar autoskolas un pasniedzēju/instruktoru statistikas datiem CSDD mājaslapā


Foto: Shutterstock.com

Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas (CSDD) mājaslapā sadaļā “Autovadītāju apmācība” atrodama ļoti noderīga statistika gan par autoskolām (sekmības procentu praktiskajos un teorētiskajos eksāmenos), gan konkrētiem instruktoriem un pasniedzējiem.

Izvērtē autoskolas atrašanās vietu

Autoskolā (un ceļā uz/no tās) pavadīsi ne vienu dienu vien, tāpēc ieteicams izvēlēties tādu mācību iestādi, kas atrodas pēc iespējas tuvāk mājām vai arī ir ērti pieejama, izmantojot sabiedrisko transportu vai taksi. Autoskola, kas atrodas tuvu Tavām mājām, darbam vai augstskolai, būs ne tikai ērtāk sasniedzama, bet arī var ļaut ietaupīt gan laiku, gan naudu, ieekonomējot izmaksas par jau minēto sabiedrisko transportu vai taksi. Autoskolas Rīgā pieejamas teju ik pēc pāris kvartāliem, taču mazākās pilsētās izvēles iespējas mēdz būt ierobežotākas.

Uzzini, kādas automašīnas tiek izmantotas braukšanas apmācībai


Foto: Pixabay.com

Perfekti, ja autoskola braukšanas apmācības piedāvā ar tādiem pašiem auto, kas tiek izmantoti CSDD eksāmenā, jo līdz ar to pie attiecīgā transportlīdzekļa būsi pilnībā pieradis. Ja šāda iespēja tomēr netiek piedāvāta, svarīgi, lai automašīna vismaz pēc izmēriem un tehniskās specifikācijas būtu maksimāli līdzīga CSDD eksāmenā izmantotajai.

Cerams, ka pēc šī raksta izlasīšanas esi atradis sev piemērotāko autoskolu. Savukārt, lai automašīnas iegāde būtu pārdomāts solis, iepazīsties ar Vivus.lv jaunāko bloga rakstu “Četri aspekti, kas obligāti jāņem vērā, pērkot auto’’ un uzzini, kā izvēlēties auto.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums