Šī gada deviņos mēnešos BTA Baltijā turpina stabilu un rezultatīvu attīstību

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs šī gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, palielinājies par 3,7% un sasniedza 162,4 milj. eiro apmēru. BTA atlīdzībās deviņos mēnešos izmaksāti kopumā 106,6 milj. eiro, kas ir par 20,3% vairāk nekā pērn deviņos mēnešos, savukārt peļņa pirms nodokļu nomaksas Baltijas valstīs sastāda 7,6 milj. eiro.

Kopējais BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijā 2019.gada deviņos mēnešos bija 162,4 milj. eiro, kas ir par 3,7% vairāk nekā 2018.gada tajā pašā periodā. BTA Latvijas bruto parakstīto prēmiju apjoms palielinājies par 5%, sasniedzot 62,1 milj. eiro apmēru, tikmēr Lietuvā BTA šī gada deviņos mēnešos parakstīja bruto apdrošināšanas prēmijas 80,9 milj. eiro apmērā, kas ir par 3,5% vairāk nekā pērn deviņos mēnešos. Savukārt BTA Igaunijā bruto parakstīto prēmiju apmērs palielinājās par 0,4% un bija 19,4 milj. eiro vērtībā.

BTA Baltijā 2019.gada deviņos mēnešos par 4,5% mazāk parakstīja bruto prēmijas transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas veidā, lai arī tas saglabā lielāko īpatsvaru no kopējā portfeļa – 55,9 milj. eiro. Savukārt pieaugums bija pēc bruto parakstīto prēmiju apmēra– KASKO ar 6,4% pieaugumu, sasniedzot 39,2 milj. eiro, kā arī Veselības apdrošināšanā, kurā apjoms pieauga līdz 22,4 milj. eiro, kas ir par 11,2% vairāk nekā tajā pašā periodā pērn.

Šī gada deviņos mēnešos BTA Latvija nozīmīgāko daļu no bruto parakstītajām prēmijām aizņēma Veselības apdrošināšanas veids 19,6 milj. eiro apmērā, kas ir par 6% vairāk nekā 2018.gada tajā pašā periodā. Otrs lielākais apdrošināšanas veids Latvijā pēc bruto parakstīto prēmiju apjoma ir KASKO ar 13,1 milj. eiro (+5,6%), bet trešais lielākais – OCTA ar 10,8 milj. eiro (-11,1%). Latvijā novērots straujāks Īpašumu apdrošināšanas veida pieprasījuma pieaugums. Šajā veidā, salīdzinot ar pagājušo gadu, bruto parakstīto prēmiju apjoms palielinājies par 19,3% un sasniedza 6,9 milj. eiro, kas ir gandrīz tikpat liels pieaugums, cik vidēji tirgū kopumā (+20,8% - pēc Latvijas Apdrošinātāju asociācijas datiem).

BTA Lietuvā pēc bruto parakstīto prēmiju apmēra vislielākais apdrošināšanas veids ir OCTA, sasniedzot gandrīz 39 milj. eiro (-3,5%), tai seko KASKO ar 19,2 milj. eiro lielu apjomu (+10%) un Īpašuma apdrošināšanas veids ar 5,6 milj. eiro (+10,5%).

Igaunijā vislielākais bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms ir KASKO apdrošināšanas veidā ar 6,8 milj. eiro (-1,6%), kam seko OCTA ar 6,2 milj. eiro (+1,8%) un Īpašumu apdrošināšana ar 1,8 milj. eiro (-1,6%).

“Turpinot apdrošināšanas veidu apjomu izlīdzsvarošanu BTA Baltijas portfelī, koncentrējam uzmanību ne tikai uz transportlīdzekļu apdrošināšanu, bet tādiem veidiem, kā Veselības, Nelaimes gadījumu, Galvojumu, Vispārējā civiltiesiskās atbildības un Īpašumu apdrošināšana. Vēlamies veicināt sabiedrības atbildības līmeņa celšanu, kas saistīts ar drošību mājokļos – katrs Īpašuma apdrošināšanas pircējs dāvanā saņem dūmu detektoru, kas bieži vien var būt galvenais mājokļa un tā iedzīvotāju glābiņš no liekām raizēm un izdevumiem pēc ugunsgrēka. Turklāt jāatceras, ka no nākamā gada visos mājokļos dūmu detektoram jābūt obligāti,” uzsver BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer).

Pēc BTA apkopotajiem datiem, šī gada deviņos mēnešos Baltijā izmaksātas atlīdzības 106,6 milj. eiro apmērā, kas ir par 20,3% vairāk nekā 2018.gada tajā pašā periodā. Nemainīgi vislielākais atlīdzību pieteikumu apjoms bija par OCTA apdrošināšanas gadījumiem – kopumā 35 milj. eiro apmērā (+1,7%), kam seko KASKO ar 24 milj. eiro (+9,5%), kā arī Veselības apdrošināšana ar 14,5 milj. eiro (+19,9%). Ievērojams pieaugums BTA Baltijā 2019.gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, bija Īpašumu apdrošināšanas veidā, sasniedzot 12,6 milj. eiro, kas ir par 94,7% vairāk. To lielākoties ietekmējuši atlīdzību pieteikumi par zaudējumiem lauksaimnieku sējumiem, kā arī vairākiem nozīmīgiem ugunsgrēkiem komercīpašumos Latvijā un Igaunijā. Kopumā BTA Latvijā šogad visvairāk atlīdzību izmaksas veiktas Veselības apdrošināšanā 12,8 milj. eiro vērībā (+18,2%), OCTA – 8,2 milj. eiro (-35,9%) un KASKO – 8,2 milj. eiro (-10,4%). Lietuvā izmaksātas atlīdzības 22,4 milj. eiro (+22,5%) apmērā OCTA apdrošināšanas veidā, 10,3 milj. eiro (+25,3%) KASKO apdrošināšanas veidā un 2,6 milj. eiro (+2,4%) apmērā par atlīdzību pieteikumiem Īpašuma apdrošināšanas veidā. Līdzīgi kā Lietuvā, arī BTA Igaunijā visvairāk veiktas atlīdzību izmaksas KASKO – 5,5 milj. eiro (+20,9%) vērtībā, OCTA apdrošināšanā – 4,3 milj. eiro (+32,4%) un Īpašumu apdrošināšanā – 3,8 milj. eiro (+221,4%).

BTA Baltija peļņa pirms nodokļiem 2019.gada deviņos mēnešos ir 7,6 milj. eiro apmērā (+3,6%). Latvijā BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas ir 4,5 milj. eiro (+54,8%), Lietuvā – 3,9 milj. eiro (-44,6%), bet Igaunijā zaudējumi samazinājās par 68,2% un tagad ir 0.8 milj. eiro vērtībā.

"Jānorāda, ka šī gada vasara ir bijusi īsts izaicinājums lauksaimniekiem. Taču neskatoties uz lielo atlīdzību pieteikumu skaita pieaugumu, BTA speciālisti cenšas atlīdzību lietas izskatīt pēc iespējas ātrāk. Mēs saprotam, cik nozīmīga uzņēmējdarbībā ir vienmērīga naudas plūsma, tādēļ rūpējamies par savu klientu drošības sajūtu ikvienā situācijā,” skaidro V. Štokmaiers.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

AAS „BTA Baltic Insurance Company”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums