Investējot 1 miljonu eiro, "Pigu Grupa" ievieš unikālu loģistikas risinājumu


Publicitātes foto
Lielākais e-komercijas tirgus dalībnieks Baltijas valstīs "Pigu Grupa", kurā iekļaujas arī Latvijā strādājošais zīmols "220.lv", investējis 1 miljonu eiro puskilometru garā automatizētā preču šķirošanas konveijera līnijā. Loģistikas centrā Viļņā uzstādītā iekārta uzņēmumam ļaus trīskāršot apstrādāto pasūtījumu skaitu, vienlaikus gada laikā palielinot pasūtījumu caurlaidību no 2 līdz 6 miljoniem gadā.

Uzņēmums norāda, ka šis ir stratēģisks solis pirms mazumtirdzniecības aktīvākās sezonas - Melnās piektdienas un Ziemassvētkiem. Turpina „Pigu“ galvenais operāciju vadītājs Roberts Ziminski (Robert Ziminski): “Aizvadītajā gadā Melnās piektdienas un Ziemassvētku iepirkšanās ietvaros tika pārspēti veikto pasūtījumu rekordi. Šogad, gatavojoties vēl lielākam pasūtījumu skaitam, esam automatizējuši noliktavas procesus. Turpmāk visas preces, kas nonāks noliktavā glabāšanai vai tiks sagatavotas izsūtīšanai, pārvaldīs uz viena konveijera. Sistēma ir paredzēta, lai automātiski atdalītu preces uzglabāšanai un sagatavotu pasūtījumus 26 dažādos virzienos klientiem visās trīs Baltijas valstīs.”

Loģistikas centrā Viļņā pašlaik tiek ievestas preces no vairāk nekā tūkstoš piegādātājiem. Preces tiek atlasītas piegādei uz visām trim Baltijas valstīm - veikaliem, termināļiem, pasta nodaļām, kurjeru šķirošanas centriem un saņemšanas punktiem degvielas uzpildes stacijās.

Apmēram 30 000 pašu populārāko preču pastāvīgi tiek uzglabātas noliktavā, lai tās sasniegtu klientus tajā pašā vai nākamajā dienā. Piemēram, Viļņā ir ierīkota arī atsevišķa specializētā mēbeļu noliktava. Kā informē uzņēmuma pārstāvji, “Pigu” kopējā noliktavu platība ir 20 000 kvadrātmetri, kas ir pielīdzināma 3 futbola laukumiem.

[u]Efektīvāki procesi un ātrāka piegāde[/u]

Pēc R. Ziminski teiktā, automatizētā sistēma nodrošina efektīvāku noliktavas darbību, kas ne tikai ļauj ietaupīt izmaksas, bet arī piegādes laiku. Daļa "220.lv" klientu jau jūt ieviestā risinājuma priekšrocības, jo pasūtot preces līdz pulksten 20:00, tās ir iespējams saņemt kādā no Rīgas veikaliem jau nākamajā dienā.

Jaunā risinājuma darbības laikā uz konveijera tiek skenēti svītrkodi, kā rezultātā notiek preču atlase, lai prece netiek ievietota nepareizā transportlīdzeklī un aizvesta citā virzienā. Jo mazāk roku darba, jo ātrāk tiek apstrādāts pasūtījums. Tādējādi jaunais loģistikas risinājums nodrošinās apmēram par 15% efektīvāku noliktavas darbību un vēl ātrāku pasūtījumu piegādi klientiem. Paredzam, ka 80% no kopējā sortimenta varēsim piegādāt par vienu dienu ātrāk,“ atklāj R.Ziminski.

Analizējot „220.lv“ pārdošanas apjomu datus, par veiksmīgāko dienu gadā tiek uzskatīta Melnā piektdiena. Kā uzrāda statistika, Melnajā piektdienā vienas dienas laikā tiek veikti tik pat daudz pasūtījumi, cik Ziemassvētku iepirkšanās nedēļā. Šogad tiek prognozēts, ka Melnajā piektdienā tiks apstrādāts rekordliels pasūtījumu daudzums, apmēram līdz 30 000 pasūtījumiem.

[u]Solis ceļā uz jaunu pakalpojumu – tiešsaistes tirdzniecības platforma pārdevējiem - [/u][u]Marketplace[/u]

Šī gada septembrī „Pigu“ ieviesa risinājumu citiem pārdevējiem tirgot savas preces tiešsaistes tirdzniecības platformā. Jau pirmajā reģistrācijas mēnesī interesi izrādīja vairāk nekā 600 uzņēmumi no Baltijas valstīm un, kā dati rāda, pirmie partneri jau ir uzsākuši tirdzniecību tiešsaistes platformās „Pigu.lt“, „220.lv“ un „Kaup24.ee“. Tiek plānots, ka dažu gadu laikā tirgotāju skaits pārsniegs 2 tūkstošus, tāpēc arī investīcijas noliktavas uzlabošanā ir solis, kas sniegs papildu iespējas „Pigu“ partneriem.


Daiņus Ļuļis public. foto

Noliktavas modernizācija sniegs vēl lielākas iespējas tirgotājiem. Plānojam piedāvāt pilnu loģistikas pakalpojumu paketi, līdzīgi kā to piedāvā arī citas lielās platformas. Pārdevējiem būs iesēja piegādāt preces pārdošanai uz interneta veikalu pārvaldītajām noliktavām, un, pēc pircēja pasūtījuma saņemšanas, tās tiks iesaiņotas noliktavā un izsūtītas,“ norāda “Pigu Grupas” izpilddirektors Daiņus Ļuļis.

“Pigu”, konveijerā ar automātisko šķirošanas līniju un ar to saistītajā infrastruktūrā, investēja aptuveni 1 miljonu eiro. Sistēmas uzstādīšanas process no projektēšanas līdz uzstādīšanai ilga 6 mēnešus. Risinājums tika izstrādāts un uzstādīts ar ilgtermiņa partnera SIA „Equinox Europe“ palīdzību.

Par Pigu Grupu

Pigu Grupa, kurai pieder tiešsaistes veikals „220.lv“ Latvijā, „Pigu.lt“ Lietuvā un „Kaup24.ee“ Igaunijā, ir lielākais e-komercijas tirgus dalībnieks Baltijas valstīs. Kopš 2015. gada Pigu grupu pārvalda viena no lielākajām privātkapitāla investīciju sabiedrībām Centrāleiropā un Austrumeiropā MCI. Šī ir pirmā un vienīgā Lietuvas kompānija, kas trīs gadus pēc kārtas ierindojas starp pieciem visstraujāk augošajiem Centrāleiropas tehnoloģiju uzņēmumiem. 2018. gada beigās Pigu Grupa paziņoja par apvienošanos ar vienu no Polijas e-komercijas tirdzniecības līderiem Morele.

Pigu Grupa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli