Salīdzini un izvēlies Patēriņa kredītu

Sveicu apskata lasītājus! Pavisam nesen pirmo reizi dzīvē man bija darīšana ar Latvijas kreditoru tirgu (privāto un oficiālo), par šo pieredzi tūlīt pastāstīšu.

Vienmēr esmu sapņojis uzsākt savu biznesu, bet mani vienmēr kavējušas dažādas bailes un finansiālās stabilitātes trūkums. Un te, kārtējo reizi atrodot lielisku, bet galvenais – rentablu ideju mazajam biznesam, man nebija pienācīgās summas preces iepirkšanai vairumā! Tai brīdī prece  tirgū bija aktuāla, tāpēc viennozīmīgi varētu to pārdot daudz dārgāk un vairākkārt palielināt ienākumus.

Sāku domāt, kur dabūt naudu. Pie radiniekiem un paziņām iet es pakautrējos, kauns, jā, turklāt diez vai viņiem būtu man vajadzīgā summa. Nolēmu vērsties pie kreditoriem. Uzreiz atzīmēšu: kredītu tiku ņēmis tikai vienu reizi dzīvē. Tā bija hipotēka, kuru jau veiksmīgi biju paspējis izmaksāt un biju par to aizmirsis. 

Tai laikā tikt skaidrībā ar kredītu nosacījumiem un dokumentu atlasi man palīdzēja paziņa (vēlāk viņš ieteiks Kredītu Salīdzināšanas Platformu – ksplatforma.lv), šobrīd personīgu apstākļu dēļ nevarēju pie viņa vērsties. Nācās pašam tikt skaidrībā ar jautājumu un pašam izvēlēties piemērotu banku. 

Iegāju meklētājā, un uz pirmo ievadīto pieprasījumu meklētājs uzreiz “izmeta” daudzus kreditorus, kas pērk sev “augšējās” meklētāja pozīcijas. Neuzķēros uz reklāmu un sāku manuāli izskatīt tīmekļa vietnes un dažādu banku piedāvājumus no apakšējām pozīcijām.

1. Pirmais, uz ko uzdūros, izrādījās starpnieks ar ļoti vilinošiem piedāvājumiem un neticami lielu sarakstu ar dažādām bankām – tas viss izraisīja virkni šaubu, jo bieži biju dzirdējis par krāpniekiem, kas, maskējoties zem “brokera” vārda, iekasē dažādas komisijas maksas, bet kādā brīdī vienkārši pazūd.

Nepiesaistīja arī kompānijas tīmekļa vietne, kas, nospiežot uz piedāvājumu, aizved jūs uz citām tīmekļa vietnēm, tai skaitā tīmekļa vietnēm - viendienītēm. Atsauksmes no reāliem cilvēkiem par šo kreditoru arī tikpat kā neatradu.

Pēc šādas tīmekļa vietnes – viendienītes sāku meklēt vairāk vai mazāk objektīvu reitingu jau pārbaudītiem kreditoriem, kas pamatots uz klientu atstātām atsauksmēm un vērtējumiem.

2. Izvēlējos kreditoru ar vislielāko atsauksmju skaitu un sāku analizēt: šaurs piedāvājumu spektrs, ne ar ko neievērojama, bet samērā saprotama tīmekļa vietne. Pēc atsauksmju izlasīšanas sapratu, ka kompānija tirgū darbojas pavisam nesen un atsauksmes galvenokārt atstājuši “svaigie” klienti. Man par pārsteigumu visas atsauksmes šķita ļoti patiesas. Variants šķita uzmanības vērts, bet pie tā es neapstājos.

3. Vēlāk uzdūros vēl vienam brokerim, kas piedāvā noformēt kredītu vairākās bankās, izmantojot starpnieku pakalpojumus. Atzīmēšu: bankas, ar kurām sadarbojas brokeris, es agrāk nebiju ievērojis. Tāpat mani mulsināja tas, ka izvēle jāizdara tikai no trīs bankām, ar kurām sadarbojas brokeris. Sanāk, ka piedāvājumu izvēle ir ļoti subjektīva un, iespējams, manā gadījumā var nebūt izdevīga.

4. Kā es sapratu, brokeru darbība ir sasniegusi arī Latviju, jo arī nākamā kompānija reitingā izrādījās kredītu brokeris. Spriežot pēc tīmekļa vietnes un meklēšanas rezultātiem, kompānija ir viena no vadošajām Latvijā starpnieku vidū un darbojas arī ne pirmo gadu. Tīmekļa vietnē es atradu nopietnu banku – partneru sarakstu. Atsauksmes arī daudz, bet liela daļa – tās bija atsauksmes, kuras atstājuši konkurenti vai ne pārāk cildinošas atsauksmes, kas arī šķita dīvaini.


5. Vēlāk atkal uzdūros uz kārtējo mistisko naudas kredītu online piegādātāju, kura kreditēšanas politika netika izskaidrota, jā, arī atsauksmes atradu tikai pašas kompānijas rakstītās. Kā nopratu, arī tas bija brokeris, bet tīmekļa vietnē tas nenorādīja bankas, ar kurām sadarbojas. Un kaut arī tīmekļa vietnē norādītie piedāvājumi šķita ļoti izdevīgi un pievilcīgi, brokeri, tāpat kā labu nekustamo īpašumu aģentu, labāk meklēt pēc rekomendācijām un reālām atsauksmēm.

Secinājumi

Kreditoru apskatā un novērtējumā vadījos pēc šādiem kritērijiem: saprotama, caurspīdīga tīmekļa vietne, pozitīvas atsauksmes un reitingi, liels piedāvājumu spektrs. Gadījumos ar brokeriem ņēmu vērā arī banku – partneru skaitu.

Rezultātā izvēlējos Kredītu Salīdzināšanas Platformu. Tā man šķita vissaprotamākā un efektīvākā, kaut arī ir brokeris. Strādā sen, atsauksmju daudz. Ceru, varēs attaisnot cerības un piemeklēt optimālo variantu ar izdevīgām likmēm un termiņiem.

Iespējams, mans apskats kādam palīdzēs. Interesējieties un analizējiet atsauksmes un reitingus, uzmanīgi pārlasiet līgumus pirms  parakstīšanas. Caurspīdīgums un sapratne par to, ko tu maksā un pārmaksā – augstāk par visu. Iesaku pievērst uzmanību arī servisam – sliktā kompānijā tas nekad nebūt profesionāls un atsaucīgs.

Kredītu Salīdzināšanas Platforma
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums