AS "Olainfarm" svinīgi atklāj jaunu ražošanas korpusu


public. foto
Šodien, 16. oktobrī, AS "Olainfarm" 47. gadu jubilejas mēnesī svinīgi atklāj jaunu ražošanas korpusa ēku, kuras būvniecībā un iekārtu iegādē ieguldīti aptuveni 3,6 milj. eiro. AS "Olainfarm" jau nodrošina Eiropas Savienības (ES) gatavo zāļu formu verifikācijas prasības un tagad, līdz ar jauno korpusa atklāšanu, kā viena no pirmajām Latvijā būs gatava arī Krievijas Federācijas jaunajām prasībām.

Jaunajā ražošanas korpusa ēkā atrodas pakošanas iecirknis, kur uzstādītas jaunas iekārtas medikamentu fasēšanai un verifikācijas prasību ievērošanai, kā arī aprīkojums jaunu produktu ieviešanai ražošanā un pētniecībai. Ēkā izveidota arī jauna produkcijas pakošanas telpa, kā arī gatavās produkcijas karantīnas uzglabāšanas noliktava un produkcijas izsniegšanas zona. Būvniecībā AS “Olainfarm” ieguldījis apmēram 1,6 milj. eiro, savukārt iekārtu iegādē gandrīz 2 milj. eiro, tai skaitā no Eiropas fondu līdzekļiem.

Pateicoties AS “Olainfarm” investīcijām, mums izdevies radīt iespēju mūsu ekspertiem strādāt labiekārtotās telpās ar jaunākās paaudzes ražošanas tehnoloģijām. AS “Olainfarm” tādējādi varēs vēl vairāk kāpināt ražošanas jaudu. Ar lepnumu varu teikt, ka AS “Olainfarm” būs laicīgi gatavs Krievijas zāļu verifikācijas prasību ievērošanai. Prasību izpilde palīdzēs mums saglabāt konkurētspēju Krievijas un NVS noieta tirgū arī turpmāk,” saka Lauris Macijevskis, AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs.

Gadu gaitā AS “Olainfarm” spējis mainīties un pat attīstīties, neraugoties uz straujajām izmaiņām tirgū un stingrajiem zāļu ražošanas uzraudzības un drošības kontroles pasākumiem, kādi bija jāievieš Latvijai, iestājoties ES. Tagad AS “Olainfarm” ir līdzvērtīgs partneris starp citiem zāļu ražotājiem ES un citās pasaules valstīs. Tirgus iespēju paplašināšana NVS valstīs, tostarp Krievijā, nākotnē var dot būtisku pienesumu ne tikai pašai kompānijai, bet mūsu valstij kopumā, tādējādi stiprinot Latvijas ekonomikai tik nozīmīgo farmācijas rūpniecību,” saka Ilmārs Dūrītis, Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs.

CFLA direktora vietnieks Eiropas Savienības fondu sistēmas attīstības jautājumos Mārtiņš Brencis: “Vienmēr ir gandarījums redzēt, kad uzņēmums spēj gudri izmantot ES fondu sniegtās iespējas, lai attīstītos, un Olainfarm, kas jau ir farmācijas nozares līderis Latvijā, tam ir lielisks piemērs. Neapstājoties pie sasniegtā, tas turpinājis attīsties, ieviešot ražošanā aizvien jaunus un inovatīvus produktus. Tas ir ieguvums ne tikai uzņēmumam, bet arī valstij un zinātnei kopumā. Ar profesionalitāti, mērķtiecību un neatlaidību Olainfarm kalpo kā veiksmes stāsts ES fondu investīciju sniegto iespēju izmantošanā uzņēmuma attīstībai un eksporta veicināšanai.”

Eiropas Savienības un Krievijas Federācijas prasības

2019. gadā stājās spēkā Eiropas Savienības direktīva par zāļu viltojumu ierobežošanu. Tā paredz veikt visu recepšu zāļu drošuma pārbaudes, tā saukto verifikāciju. Tas nozīmē, ka uz zāļu iepakojumiem ir speciāli kodi, kuri pirms zāļu izsniegšanas aptiekā ir jāpārbauda. Savukārt no 2020. gada speciālas zāļu serializācijas un izsekojamības noteikumus ievieš arī Krievijas Federācija, kas ražotājam nozīmē investīcijas un ražošanas līniju sagatavošanu.

Par AS “Olainfarm”

AS „Olainfarm“ ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Kompānijas darbības pamatprincips ir ražot uzticamus un efektīvus augstākās kvalitātes produktus Latvijai un visai pasaulei. Šobrīd AS „Olainfarm“ produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

AS “Olainfarm”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums