"Ķekava" stiprina konkurētspēju Eiropā


Kekava Anuga. public. foto
Izvēršot eksportu un stiprinot konkurētspēju Eiropā, un jo īpaši Ziemeļeiropā, vadošais putnu gaļas ražotājs AS "Putnu fabrika Ķekava" šonedēļ piedalījies vienā no lielākajām starptautiskajām pārtikas izstādēm "Anuga".

“Eksporta produkti veido turpat 50% no kopējā “Ķekava” saražotās produkcijas apjoma. Pieaugot starptautiskajām kvalitātes prasībām, “Ķekava” paaugstinātās kvalitātes putnu gaļa gūst aizvien lielāku novērtējumu Eiropas Savienības tirgū un īpaši Ziemeļeiropā, ko apliecina gan stabils eksporta pieaugums ik gadu ap 10% apmērā, gan pieaugoša interese no ārvalstu partneriem par “Ķekava” vistas gaļu, kas audzēta bez antibiotikām. Šogad atkārtoti ieguvām starptautiskā kvalitātes sertifikāta BRC augstāko “A” līmeni, ar ko ļoti lepojamies. Tas iespējams, pateicoties pastāvīgām investīcijām kvalitātē un paver mums vēl plašāku eksporta potenciālu prasīgajā ES tirgū,” norāda Andrjus Pranckevičs, AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs.

Starptautiskajā izstādē “Anuga” “Ķekava” piedalās jau ilgstoši. Tā uzņēmumam ir iespēja iepazīt jaunākās tendences nozarē, tikties ar klientiem un prezentēt jaunākos eksporta produktus. Izstāde Ķelnē ik gadu pulcē vairāk nekā tūkstoš pārtikas nozares dalībnieku un simtiem tūkstošu apmeklētāju. Šogad “Ķekava” izstādē prezentēja sava eksporta zīmola “Top Choice Poultry” jaunumus, kas piedāvā gan svaigu, gan saldētu vistas gaļu.

Nostiprinoties starp Eiropas gaļas kvalitātes līderiem, 2019.gadā “Ķekava” atkārtoti ieguva pasaulē atzītākā pārtikas kvalitātes sertifikāta BRC (British Retail Consorcium - Lielbritānijas Mazumtirdzniecības apvienība) augstāko “A” novērtējumu, kas apliecina uzņēmuma atbilstību augstiem starptautiskajiem pārtikas kvalitātes un drošības standartiem. BRC ir vadošā pārtikas drošības un kvalitātes sertifikācijas programma pasaulē un starptautiski atzīts apliecinājums pārtikas ražotāja uzticamībai, kvalitātei un drošībai. BRC sertifikācijas programmu izveidojusi Lielbritānijas lielveikalu ķēžu apvienība (“Asda”, “Tesco” un “Sainsbury”), un pēc tās vadās liela daļa globālo mazumtirdzniecības tīklu.

 

Par AS „Putnu fabrika Ķekava”

AS „Putnu fabrika Ķekava” ir Latvijas vadošais putnu gaļas ražotājs ar vairāk nekā 50 gadu pieredzi. Kā pilna ražošanas cikla uzņēmums AS „Putnu fabrika Ķekava” saražo vairāk nekā 65% no kopējā Latvijā ražotā putnu gaļas apjoma no pašu audzētiem cāļiem. Uzņēmumā strādā 1100 darbinieki.

AS “Putnu fabrika Ķekava” ir pirmais gaļas ražotājs Baltijā un viens no nedaudziem Eiropā, kurš ir ieviesis ražošanas modeli, kas ļauj izaudzēt putnus veselīgi, bez slimošanas, tādejādi izvairoties no antibiotiku lietošanas. To, ka putns nav ārstēts, pircējam apliecina marķējums “Audzēts bez antibiotikām”.

AS “Putnu fabrika Ķekava” ir pirmais gaļas ražotājs Baltijā, kas nodrošina eksportu Zviedrijas mazumtirdzniecības sektoram, kā arī HORECA segmentam. “Putnu fabrika Ķekava” ir nodrošinājusi Zviedrijas izvirzītos kvalitātes kritērijus, kas ir augstāki nekā nosaka Eiropas Savienības likumdošana.

“Ķekava” kopējais eksporta apjoms ir 48% no saražotās produkcijas. Eksports uz Zviedrija no kopējā eksportētā apgrozījuma veido 41%.

 

AS “Putnu fabrika Ķekava”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums