Gultiņa zīdainim - kādu izvēlēties

Gultiņa ir viens no neatņemamiem pirkumiem, ja ģimenē gaidāms mazulis un nav palikusi gultiņa mantojumā no vecākajiem bērniem. Zīdaiņu gultiņas veikalos ir pieejamas plašā izvēlē, atšķiras gan to izmēri, gan funkcionalitāte, gan cenas. Tāpēc nedaudz tuvāk apskatīsim zīdaiņu gultiņu veidus un to praktisko pielietojumu, kas ļaus izdarīt pareizāko izvēli jūsu mazuļa komfortam, mājokļa plānojumam un arī finansiālajām iespējām.

Koka redeļu gultiņa

Koka redeļu gultiņa ar maināmu augstumu un noņemamām redelēm ir klasiska izvēle, ko visbiežāk vecāki arī izdara, iekārtojot mazuļa guļvietu gan bērnistabā, gan arī tad, ja sākumā mazulis guļ vienā istabā ar vecākiem. Tomēr jārēķinās, ka koka redeļu gultiņa ir gana smaga un pietiekami liela, tāpēc to nav ērti pārvietot. Tai jāizvēlas viena pastāvīga atrašanās vieta.

Koka redeļu gultiņas pieejamas ļoti plašā cenu amplitūdā. Ja vecākiem nav augstu ekspektāciju attiecībā pret zīmolu, roku darbu vai citās “ekstrām”, kas sadārdzina gala produktu, tad šādu gultiņu var iegādāties par diezgan demokrātisku summu. Tā ir arī laba izvēle, ja vecāki zina, ka viņi nevarēs atļauties pēc gada pirkt lielāku gultiņu. Koka redeļu gultiņā mazulis droši var gulēt līdz pat 3 gadu vecumam.

Šūpulītis

Šūpulītis ir ļoti ērts un noderīgs mazuļa pirmajos dzīves mēnešos, jo atvieglo aprūpi. Šūpulīti var novietot vecāku guļamistabā vai viesistabā, ja tas nepieciešams. Tas neaizņem daudz vietas, ar to var šūpināt mazuli, lai nomierinātu vai iemidzinātu. Kā arī šūpulītis savas formas dēļ rada mazulim drošības sajūtu.

Jārēķinās ar to, ka no šūpulīša mazulis ātri izaugs. Kā arī tas viņam vairs nebūs drošs tad, kad viņš sāks velties un kļūs krietni aktīvāks. Tāpēc tie būs papildu izdevumi ģimenei, jo paralēli jau vajadzēs gādāt arī citu gultiņu, kas piemērota lielāka vecuma mazulim.

Pie vecāku gultas stiprināma gultiņa

Alternatīva šūpulītim, ko var ērti novietot līdzās vecāku gultiņa, ir arī kompakta izmēra gultiņa, kas stiprināma pie vecāku gultas. Šāda veida zīdaiņu gultiņas piedāvā bērnu preču ražotājs “Chicco”. Zīdaiņu gultiņas “Next to Me” ir vieglas, ērti pārvietojamas, saliekamas, droši stiprināmas pie vecāku gultas. Tām ir noņemama mala, vieglais gultiņas rāmis apvilkts ar kokvilnas audumu, kas ir noņemams un mazgājams. Šīs zīdaiņu gultiņas arī ir šūpināmas. Gultiņai komplektā ir mīksts matracis un soma tās pārnēsāšanai.

“Chicco” zīdaiņu gultiņas būs laba izvēle mazuļa pirmajos dzīves mēnešos gan mājās, gan ceļošanas un ciemošanās laikā, jo jebkurā vietā būs iespējams nodrošināt bērnam drošu un ērtu guļvietu. Līdzīgi, kā tas ir ar šūpulīti, arī šīs zīdaiņu gultiņas būs pielietojamas ierobežotu laiku. Tad, kad mazulis kļūs aktīvs, velsies un celsies, vajadzēs lielāku  un stabilāku guļvietu.

Ceļojumu gultiņa

Ja jūsu ģimene mīl ceļot, bieži ciemoties pie radiem un draugiem, tad neaizstājama jūsu mājā būs arī ceļojumu gultiņa. To var izmantot gan kā gultiņu, gan kā manēžu, ja nepieciešams mazulīti nolikt drošā vietā, kur viņš var atpūsties un paspēlēties. Ceļojumu gultiņas parasti ir vieglas, ērti saliekamas un paņemamas līdzi automašīnā. To izmēri izvērstā veidā ir līdzīgi koka redeļu gultiņai, tāpēc šāda gultiņa būs noderīga ilgāku laiku.

Transformējama zīdaiņu gulta

Ja vecāki vēlas būt patiešām tālredzīgi, tad var investēt nedaudz vairāk un iegādāties gultiņu, kas kalpos patiešām daudzus gadus. Pieejamas arī tādas zīdaiņu gultiņas, kas no tradicionālā redeļu gultiņas izmēra ir pārvēršamas par kārtīgu gultu pirmsskolas vecuma bērnam. Protams, ka šāda gulta maksās vairāk, bet tajā pašā laikā tā būs investīcija, kas sevi atpelnīs, jo vairākus gadus nevajadzēs domāt par citas gultiņas iegādi.

Ko ņemt vērā, izvēloties gultiņu zīdainim

Pētot daudzos gultiņu modeļus, svarīgi padomāt par šiem aspektiem, kas palīdzēs izvēlēties:

  • jūsu mājokļa plānojums un ietilpība;
  • finansiālās iespējas;
  • gultiņas atbilstība drošības standartiem;
  • bērnam draudzīgi materiāli.

Protams, arī dizainam ir sava loma, jo mēs gribam, lai vide mazulim apkārti ir skaista un patīkama, lai interjers ir saskaņots. Atvieglot šo procesu varat, ja izvēlaties jau pilnu bērnistabas mēbeļu komplektu, kur būs ne tikai gultiņa, bet arī citas nepieciešamās mēbeles.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums