Vārti - nozīmīgs elements ikvienā īpašumā. Kādus izvēlēties un kā aprīkot

Vārtu pamatfunkcija ir norobežot, kontrolēt cilvēku un transporta plūsmu, nodrošināt privātumu. Tomēr drošības joma nav vienīgās funkcijas, ko pilda vārti. Tas ir arī estētisks elements, kas papildina īpašuma arhitektūru un savā ziņā arī kaut ko pasaka par īpašuma saimnieku, viņa vērtībām, attieksmi.

Domājot par vārtu izvēli savam īpašumam, jāatceras, ka pieejami dažāda veida un pielietojuma vārti. Var ar vārtiem aprīkot kopējo teritoriju, apvienojot tos ar piemērotu žogu. Vārtus var uzstādīt arī garāžai vai saimnieciskajai ēkai, kā arī pieejami industriālā tipa vārti, kas būs neizstājami rūpnieciskos objektos. Ražošanas un materiālu iespējas ļauj pielāgot vārtus katram īpašumam, ēkai un īpašnieku vajadzībām.

Daži kritēriji, pēc kuriem izvēlēties vārtus savam īpašumam

 • Vispirms jāizvērtē savas vajadzības – kurā vietā, kādam objektam un cik lielus vārtus vēlaties.
 • Jāapzinās savas finansiālās iespējas – tas ļaus netērēt laiku un uzreiz skatīties vārtu piedāvājumus sev pieejamajā cenu kategorijā.
 • Par prioritāti jāizvirza kvalitāte un funkcionalitāte. Lai arī cik skaisti būtu vārti, ikdienā tiem pamatā būs praktiska funkcija, tāpēc tiem jākalpo nevainojami.
 • Atcerieties, ka vārti ir ilgtermiņa ieguldījums jūsu īpašumā, tāpēc ieteicams apsvērt iespēju arī investēt šajā pirkumā vairāk, lai iegūtu labāku rezultātu un izvairītos no nevajadzīgām izmaksām nākotnē.
 • Neaizmirsiet par dizainu! Vārtiem jāiekļaujas īpašuma un apkaimes kopējā arhitektūrā. Tie būs jūsu un arī citu acu priekšā ilgus gadus, tāpēc tiem ir jābūt tādiem, kas patīk. Materiālu un apdares iespējas šobrīd ir ļoti plašas, atliek tikai atrast sev piemērotāko un tīkamāko risinājumu.
 • Ja māc šaubas, labāk konsultēties ar speciālistiem. Ja trūkst zināšanu un pieredzes šādu saimniecisku lēmumu pieņemšanā, tad labāk sadarboties ar pieredzējušu uzņēmumu, kura speciālists apsekos objektu, veiks mērījumus, iztaujās un tad ieteiks iespējamos risinājumus, materiālu un vārtu aprīkošanas variantus, kā arī informēs par izcenojumiem. Tad varēsiet pieņemt pārdomātu lēmumu.

Ko izvēlēties – veramos vai bīdāmos vārtus

Nevarētu teikt, ka vieni vai otri ir labāki, bet katriem ir savas priekšrocības. Svarīgāk ir izvēlēties vārtus atbilstoši konkrētajam īpašumam un savām vajadzībām. Vienā situācijā labāka izvēle būs veramie vārti, bet citā – bīdāmie.

Piemēram, bīdāmie vārti ir parocīgi, ja ir maza teritorija, kuru nepieciešams maksimāli izmantot, kā arī tad, ja vārti atrodas tuvu pie brauktuves. Bīdāmajiem vārtiem nav nepieciešama vēršanās zona, tie darbojas paralēli žogam. Tas ir ērti arī ziemā, kad nav jāsatraucas par sniegu, jo vārti darbosies vienalga. Bīdāmos vārtus arī ir ērtāk uzlikt platai iebrauktuvei, jo tie mazāk pakļaujas ģeometriskajai deformācijai.

Veramie vārti ir parocīgāki, ja izvēlas manuāli veramus vārtus, jo tos ir vieglāk atvērt ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Veramos vārtus var arī izgatavot greznākus un neprastā stilā, lai piešķirtu īpašumam pamanāmu akcentu.

Kādu labumu sniegs vārtu automātika

Viens no papildaprīkojumiem, ko vārtu ražošanas un piegādes uzņēmums noteikti ieteiks, būs vārtu automātika. Un tas ir tiešām apsvēršanas vērts piedāvājums. Lai gan vārtu automātika sadārdzina kopējās izmaksas, tomēr tās sniegtās priekšrocības ir patiesi noderīgas. Ar automātiku iespējams aprīkot gan teritoriju, gan industriālos, gan garāžu vārtus.

 • Vārtu automātika ļaus tos kontrolēt tikai piederošām personām.
 • Būs iespēja vārtus aizvērt un atvērt attālināti – no auto, no attāluma, tad, kad rokas pilnas ar pirkumiem, utt.
 • Lielāka drošība nakts laikā un bīstamā apkaimē, jo nevajadzēs izkāpt no auto, lai atvērtu vārtus.
 • Vārtu automātika palielinās īpašuma kopējo vērtību.
 • Industriālos objektos vārtu automātika ļaus optimizēt darbu, kontrolēt un organizēt transporta plūsmu.
 • Vārtu automātika ir būtiska ērtība un nepieciešamība mūsdienu steidzīgajā un komfortu alkstošajā pasaulē.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums