Ceturtdaļu aizdevumu baltieši novirza ikdienas tēriņu segšanai

Baltijas valstu iedzīvotāji naudu visbiežāk aizņemas automašīnu iegādei, ikdienas izdevumu segšanai un mājokļa remontam. Savukārt par strauji augošo segmentu, īpaši Latvijā, kļūst vairāku kredītu apvienošana vienā, lai tādējādi samazinātu procentu maksājumu apjomu. Šādi secinājumi izriet no Bigbank 2019.gada pirmā pusgada aizdevumu datu analīzes.

Personīgais transporta līdzeklis mājsaimniecībās joprojām ir svarīga ikdienas dzīves sastāvdaļa. Īpaši tiem, kuri nedzīvo blakus intensīviem satiksmes mezgliem. Nokļūšana uz darbu, bērnu vešana uz bērnudārzu, skolu un interešu pulciņiem, kā arī sabiedriskā dzīvē lielā mērā ir atkarīga no tā, vai ģimenei ir pieejama automašīna. Tas atspoguļojas arī aizdevuma datos. Aptuveni trešā daļa no visiem Bigbank izsniegtajiem kredītiem Latvijā šā gada pirmajā pusē tika novirzīta automašīnas iegādei. Lietuvā proporcija ir vēl lielāka – virs 40%, kamēr Igaunijā aizņēmums lietotu transportu līdzekļu iegādei nav tik populārs.

Joprojām liels aizņēmumu apjoms tiek novirzīts ikdienas tēriņu segšanai. Latvijā šovasar aptuveni ceturtā daļa no visiem aizņēmumiem izmantoti, lai norēķinātos par precēm vai pakalpojumiem, kuru iegādei ar ikmēneša ienākumiem nepietiek. Lietuvā šādu aizdevumu īpatsvars ir vēl par pāris procentiem augstāks.

Trešais nozīmīgākais aizdevumu izlietošanas veids ir mājokļa remonts un renovācija. Šovasar šim nolūkam novirzīti 12-23% no visiem Bigbank ņemtajiem kredītiem, un visaktīvāk Baltijā mājokļa atjaunošanai aizņēmušies igauņi. Savukārt pašā vasaras nogalē – augustā – aktivizējušies lietuvieši, acīmredzot sākot sagatavot mājas un dzīvokļus aukstākam laikam.

No pavasara popularitāti iegūst aizņemšanās kredītu apvienošanai jeb vairāku aizdevumu pārvēršanai vienā ar izdevīgākiem nosacījumiem.

«Kopš sākām piedāvāt klientiem kredītu apvienošanas pakalpojumu, pieprasījums pēc tā ir stabili audzis. Jo īpaši Latvijā, kur kredītu apvienošana notiek visaktīvāk. Augustā aizņēmumu pārfinansēšanai tika izmantoti jau gandrīz 17% no kopējās aizdevumu summas, kamēr Igaunijā nepilni 7% un Lietuvā – mazāk par 3%. Šis pakalpojums ļauj samazināt kredītu atmaksāšanas izmaksas un vienlaikus palīdz labāk izprast iedzīvotāju kredītu slogu. Kā redzams no datiem, Latvijā ir ļoti daudz cilvēku, kuriem ir vairāk nekā viens aktīvs kredīts, un bieži vien tie ir paņemti uz neizdevīgiem nosacījumiem,» rezumē Bigbank Latvijas filiāles vadītājs Ģirts Kurmis.

Citi nozīmīgākie aizdevumi ir mājokļu iegādei vai būvēšanai, ceļojumiem, medicīnas pakalpojumiem un sadzīves elektronikas iegādei.

Par Bigbank

Bigbank AS ir Igaunijas banka, kas specializējas patēriņa kredītu un aizdevumu juridiskām personām izsniegšanā, kā arī izdevīgu termiņnoguldījumu pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums izvērsis darbību ārpus Igaunijas, izveidojot filiāles Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā un Spānijā, kā arī piedāvājot pārrobežu pakalpojumus Austrijā, Vācijā un Nīderlandē. Pirmajā ceturksnī par uzņēmuma jauno vadītāju tika iecelts grupas valdes loceklis Martins Lants. Valdē darbojas arī Svens Raba, Marts Veskimagi un Argo Kiltsmans.

Bigbank
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli