Gjensidige Latvija izmaksā pēdējos gados lielāko īpašuma apdrošināšanas atlīdzību 292 000 eiro apmērā


Publicitātes foto
2019. gads ar paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku iesākās Vaiņodes novada Embūtē, viesu namā "Dēseles dzirnavas", kur dega ēka 150m2 platībā. Pēc negadījuma ekspertīzes Gjensidige Latvija izmaksājusi apdrošināšanas kompensāciju īpašniekam 292 000 eiro apmērā. Tas ir viens no pēdējo gadu postošākajiem ugunsgrēkiem, un to izraisīja dūmvada pārkaršana, kā rezultātā aizdegās ēkas koka konstrukcijas.

Kā iepriekš ziņoja plašsaziņas līdzekļi, 2. janvārī plkst. 15.56 ugunsdzēsības un glābšanas dienests steidza uz Vaiņodes novada Embūtes pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ēkas saimnieki centās nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem un to turpināja līdz ieradās Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābēji.

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja spēcīgais vējš, taču plkst. 1.13 naktī ugunsgrēks tika likvidēts. Rezultātā tika secināts, ka 150m2 platībā dega ēkas četru stāvu starpstāvu pārsegums un jumta konstrukcijas (degšanā katrā stāvā 30m 2 platībā). Ēka bija aprīkota ar dūmu detektoriem un tajā atradās atbilstošs skaits ugunsdzēsības aparātu, ar ko sākotnēji arī tika mēģināts nodzēst ugunsgrēku.

“Kā atklāja ekspertīze, ugunsgrēka izcelšanās iemesls bijis dūmvada izstarotā siltuma ietekme uz koka konstrukcijām. Kopumā postošais negadījums viesu nama īpašniekiem radījis vairāk nekā 300 000 eiro lielus zaudējumus, taču svarīgākais, ka nelaimē nav cietuši cilvēki,” informē Gjensidige Latvija atlīdzības nodaļas vadītājs Aleksejs Kozirs.

Situācijas, kad ēkas būvniecības nepilnību dēļ izcēlies ugunsgrēks, ir sastopamas samērā bieži, tādēļ Gjensidige Latvija aicina ikvienu iedzīvotāju pievērst rūpīgu uzmanību mājokļa ugunsdrošībai. Gadījumā, ja iedzīvotājiem ir bažas par ēkas stāvokli, ieteicams veikt ēkas ugunsdrošības pārbaudes. Sertificēts skursteņslaucītājs var pārbaudīt ēkas apkures sistēmu un dūmvadu, bet elektroinstalāciju stāvokli novērtēs sertificēts elektriķis. Tāpat katrā dzīvojamā ēkā – mājā vai dzīvoklī obligāti būtu jābūt uzstādītam dūmu detektoram un darba kārtībā esošam ugunsdzēsības aparātam.

 

Par ADB "Gjensidige": ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle ir Norvēģijas vadošās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums, kas šogad atzīmē 24 gadu jubileju. Gjensidige Latvija ir viena no TOP3 vadošajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā, un tā piedāvā visus nedzīvības apdrošināšanas veidus. Gjensidige Latvija piedāvā saņemt konsultācijas, piedāvājumus, pieteikt atlīdzību vai iegādāties visa veida nedzīvības apdrošināšanu internetā (gjensidige.lv), kā arī 17 pārstāvniecībās un klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

Ogilvy PR LATVIA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli