Lietoti auto - kuri ir iecienītākie Latvijā?


Foto: Shutterstock.com
Lai gan lietoti auto pagājušogad reģistrāciju skaita ziņā nav saglabājuši 2017. gada rādītājus, to skaits joprojām ir visai ievērojams un krietni pārspēj jaunu auto pirkšanas apjomus. Šajā rakstā apkoposim tos spēkratu ražotājus un modeļus, kuri Latvijā iemantojuši lielāko autovadītāju uzticību un bijuši vispirktākie!

Lietoto auto tirgus

Pēc Auto Asociācijas sagatavotās informācijas, lietoti auto Latvijā 2018. gadā, apjoma ziņā, ievesti par 6% mazākā skaitā, kā gadu iepriekš, taču to kopskaits joprojām ir ievērojams, pārsniedzot 40 000 atzīmi. Samazinājums šajā gadījumā izskaidrojams divejādi – ar jaunu automašīnu reģistrācijas skaita pieaugumu 7% apmērā un lietotu auto īpašnieku nevēlēšanos vai nevarēšanu atļauties mainīt esošo auto pret citu.

Kādas automašīnas iecienījuši Latvijas autobraucēji

Kā zināms, tas, ka vairākums autobraucēju izvēlas kādu noteiktu automašīnas modeli, nebūt nenozīmē, ka tas būs piemērotākais tieši Tev, taču statistikai vienmēr ir savs praktisks pamatojums. Lietoti auto par pirktākajiem nekļūst nejauši, bet šo titulu izcīnījuši kā uzticamākie, izturīgākie vai ekspluatācijā izdevīgākie. Raksta turpinājumā aplūkosim, kuri lietoti auto Latvijā izcīnījuši vietas pirktāko spēkratu topu virsotnēs!


Foto: Shutterstock.com

Zīmoli

Statistika rāda, ka pie mums viennozīmīgi dominē vācu autoparks, kas galvenokārt izskaidrojams ar mūsu auto īpašnieku ilgstošo uzticību vācu autobūves kvalitātes augstajam līmenim, prestižam, braukšanas komfortam un vieglajai rezerves daļu pieejamībai. Vienīgais zviedru ražotājs topa augšgalā – Volvo – Latvijas autobraucēju sirdis iekarojis pateicoties savai izturībai, drošībai un piemērotībai Latvijas laikapstākļiem, kas reti, kad ir bargāki kā Zviedrijā.

Runājot par autoražotāju zīmolu popularitāti, lietoti auto, kuri pārliecinoši izrāvušies topu augšgalā ir četri – VW, Volvo, Audi un BMW. Šo četru zīmolu spēkrati sastāda vairāk kā pusi (56%) no visiem importētajiem automobiļiem. Pirmajā vietā ar 16,5% tirgus daļu ir VW, Volvo ar 14,4% ir otrajā vietā un Audi ar 13,5% trešajā, kam seko BMW ar 11,7% tirgus daļas.

Modeļi

Apskatot konkrētu modeļu popularitāti latviešu autobraucēju vidū, izmaiņas salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem ir nelielas - populārāko importēto automobiļu Top 10 ir pametusi Opel Astra, dodot vietu Volvo apvidus auto modelim XC90, kurš 2017. gadā tika izstumts no “pirmā desmitnieka”. Viens no lielākajiem kāpumiem 2018. gadā ir bijis VW modelim “Golf”, kurš pacēlies par trīs pozīcijām – no piektās uz otro vietu. 10 lietoti auto modeļi, kuri pērn Latvijā bijuši populārākie ir šādi:

1. AUDI A4
2. VW GOLF
3. AUDI A6
4. BMW 3. sērija
5. VW PASSAT
6. BMW 5. sērija
7. VOLVO V70
8. VOLVO XC90
9. VW TOURAN
10. OPEL ZAFIRA


Foto: Shutterstock.com

Jauns vai lietots auto – kuru izvēlēties?

Jauns auto, protams, ir visdrošākā izvēle, ja finansiālie līdzekļi ļauj to iegādāties no salona – nav jāsatraucas par tā tehnisko stāvokli un jāzīlē iepriekšējo īpašnieku braukšanas paradumi. Arī ražotāja garantija ļaus mierīgu sirdi braukt vēl daudzus gadus, tomēr ir argumenti, kas lielai daļai autobraucēju liek apsvērt lietotas automašīnas iegādi.

Parasti tieši daudz pieejamākās cenas ir galvenā motivācija iegādāties lietotu nevis jaunu auto, taču ir vēl kāds spēcīgs arguments un tā ir vērtības krišanās jauniem auto. Brīdī, kad iegādājies jaunu auto no salona, tas momentāni zaudē apmēram 10% no savas vērtības un, atkarībā no konkrēta auto vērtības, 40% – 60% pēc četriem gadiem. Mazlietoti un lietoti auto šajā gadījumā pamatoti var šķist ekonomiski pamatotāka izvēle, jo lielākā vērtības krišanās būs aiz muguras un pareizi uzturētas lietotas mašīnas mūžs būs vēl daudz gadu un simtiem tūkstošu kilometru garš.


Foto: Shutterstock.com

Lietota auto iegāde – vai vienmēr bez garantijas?

Galvenās bažas, kas piemeklē teju ikvienu lietota auto pircēju ir konkrēta auto stāvoklis. Nevienam negribas nopirkt “kaķi maisā” un tērēt lielas naudas summas slēpto defektu novēršanai. Defektēts auto uz nomaksu, šādā gadījumā, ir dubulta bēda – jāturpina maksāt par nelietojamu spēkratu.

Galvenais iemesls, kas liek bažīties teju vai ikvienam autoīpašniekam, kuram lietoti auto šķiet piemērotākā izvēle ir to reālais stāvoklis attiecībā pret pārdevēja apgalvoto un šīs bažas bieži ir pamatotas. Ne vien pārdevēja negodprātīgums, bet arī nezināšana var būt par iemeslu tam, ka lietotais spēkrats drīz pēc iegādes jāved uz remontu. Šī problēma gan visaktuālākā gadījumos, kad lietoti auto tiek meklēti starp privātpersonu sludinājumiem un neesi personīgi pazīstams ar pārdevēju vai arī no negodprātīgiem lietoto auto saloniem un plačiem.

Kur droši iegādāties lietotu auto?

Labās ziņas ir tādas, ka daudzi no vadošajiem lietoto auto tirgotājiem savus auto pirms pārdošanas pārbauda un parūpējas, lai to pircēji netiktu pie automašīnas, kurā uzreiz būs jāiegulda tūkstošiem eiro remontos. Piemēram, BRC Autocentrs, kurš ir viens no lielākajiem auto tirgotajiem Baltijā, savus auto pirms pārdošanas rūpīgi apseko, novērš defektus un pat piedāvā garantiju, tāpēc var secināt, ka, izvērtējot piedāvājumu, arī lietoto auto tirgū iespējams drošs ilgtermiņa pirkums. BRC Autocentrs tā ir lietotu auto tirdzniecība, apkope un citu lietota auto īpašniekam svarīgu pakalpojumu pakete vienuviet! Apmeklē mājaslapu lv.brcauto.eu  un uzzini vairāk!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli