Latvijas iedzīvotāji visbiežāk izvēlas svaigu cūkgaļu un dažādus kūpinājumus

Latvijas iedzīvotāji visbiežāk iegādājas svaigu cūkgaļu (73%), kā arī dažādus kūpinājumus (72%), liecina pētījuma aģentūras "RAIT" un gaļas pārstrādes uzņēmuma "Forevers" veiktā aptauja*.

Tendenci apstiprina arī “Forevers” apkopotā informācija par pirktākajiem produktiem 2018. gadā. Pirmajā vietā ierindojas Zemnieku gaļa mājas žāvējumā, otrajā – Dāņu salami, savukārt trešajā cūkgaļas maltā masa. Raksturojot produktu iegādes biežumu, “RAIT” pētījums atklāj, ka 50% Latvijas iedzīvotāju kūpinātus gaļas izstrādājumus iegādājas vairākas reizes mēnesī un biežāk, savukārt svaigu cūkgaļu vairākas reizes mēnesī un biežāk pērk 54% aptaujāto.

Forevers” valdes loceklis Andrejs Ždans: “Patērētāju iepirkšanās paradumi parāda, ka svaiga gaļa un gaļas izstrādājumi joprojām ir starp pirktākajiem pārtikas produktiem Latvijā. Lai arī Latvijas virtuvē ienāk jaunas tendences, piemēram, veģetārisms un vegānisms, Latvijas iedzīvotāju ēdienkartē dominē gaļas produkti. Tāpat cilvēkiem ir svarīga ne tikai produktu kvalitāte, bet arī iespējas produktus pagatavot bez augstas sarežģītības pakāpes, jo to pieprasa mūsdienu straujais dzīves temps. Vienlaikus, izvēloties gaļas produktus, pircējiem aktuāla ir cenas un kvalitātes attiecība, tāpēc savas veikalu ķēdes tirdzniecības vietās gaļas izstrādājumus piedāvājam par izdevīgām – ražotāja cenām –, neliekot klientiem pārmaksāt.”

Arī iepirkšanās paradumi specializētajos gaļas veikalos apliecina, ka pircēji vairāk orientējas uz ātri pagatavojamiem produktiem, dodot priekšroku sardelēm, cīsiņiem, kūpinājumiem un pusfabrikātiem. Aptaujas dati parāda, ka 28% Latvijas iedzīvotāju sardeles pērk specializētajos veikalos, cīsiņus un kūpinātu gaļu – 25% respondentu. Savukārt pusfabrikātus specializētajos veikalos iegādājas 26% aptaujas dalībnieku.

*Aptauja veikta 2019. gada janvārī sadarbībā ar pētījumu kompāniju “RAIT”. Tajā piedalījās 1022 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 65 gadiem; 48% vīriešu un 52% sieviešu.

 

Par “Forevers”

Forevers” ir lielākais pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums Latvijā, kas tirgū strādā jau vairāk nekā 22 gadus. Uzņēmuma ražotnē, ievērojot Eiropas Savienības ražošanas standartus, katru dienu tiek saražotas un iepakotas vairāk nekā 55 tonnas gaļas produkcijas. “Forevers” tirdzniecības tīklā šobrīd ir 88 veikali visā Latvijā, kura darbības uzturēšanā būtisks ķēdes posms ir uzņēmuma izveidotā loģistikas sistēma. Saskaņā ar Lielbritānijas pētījuma aģentūru “Euromonitor International” “Forevers” ir atzīts par Nr. 1 – pirktāko gaļas produktu zīmolu Latvijā 2017. gadā.

“Forevers”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli