Bankas turīgo klientu finanšu paradumi liecina par sabalansētu izaugsmi un zemu riska apetīti

Kā rāda Swedbank Private Banking dati*, šobrīd vairums turīgo klientu savu labklājības līmeni novērtē ar piesardzīgu optimismu, norādot, ka tas saglabājies nemainīgs (52%). Savukārt kopumā trešā daļa (35%) pauž, ka pēdējā gada laikā viņu labklājība augusi nedaudz (30%) vai pat ievērojami 5%). Kā galvenais iemesls labklājības pieaugumam bijuši veiksmīgi uzņēmējdarbības finanšu rezultāti (atbildi norādījuši 47% aptaujāto), kā arī ieguldījums akcijās vai vērtspapīros (20%) un nekustamajā īpašumā (19%).

“Analizējot Swedbank Private Banking jeb turīgāko klientu finanšu paradumus, redzam, ka pēdējos gados klienti kļuvuši arvien zinošāki dažādu finanšu instrumentu pielietojumā. Tā, piemēram, gadu no gada aug klientu ieguldījumi akcijās un vērtspapīros. Šobrīd kopumā varam novērot sabalansētas ilgtermiņa izaugsmes sekas, ko papildina zināma piesardzība un zema riska apetīte. Klientu galvenā interese ir savu labklājību saglabāt ilgtermiņā un izvairīties no riska pakļaut to svārstībām,” stāsta Swedbank Private Banking vadītāja Latvijā Karīna Kulberga

Klienta aktīvus pamatā veido uzņēmējdarbība, nekustamais un kustamais īpašums, bankai uzticētie aktīvi (nauda un vērtspapīri), kā arī citi aktīvi (kā, piemēram, zelts, citi dārgmetāli). Ja raugās 10 gadu perspektīvā, tad no 2012.gada klientu turība gadu no gada stabili augusi. Pēdējo 5 gadu pieaugumu ietekmējusi gan pāreja uz eiro, kad klienti veica liela apjoma skaidras naudas iemaksas kontos, gan līdzekļu pieaugums no uzņēmējdarbībā saņemtajām dividendēm un darījumiem ar nekustamo īpašumu, kā arī uzņēmuma daļu pārdošanas. Tāpat aktīvu pieauguma izmaiņas ietekmējis arī nerezidentu nekustamo īpašumu darījumu kritums. Savukārt pēdējā gada laikā salīdzinoši nelielo aktīvu pieaugumu (1%) visdrīzāk var skaidrot kā likumdošanas izmaiņas, kas mudinājušas gūto peļņu reinvestēt uzņēmējdarbībā.  

 

Ieguldījumu plānos dominē klasiskas izvēles

Taujāti par investīciju plāniem šogad, turīgākie bankas klientu atklāj visai klasiskas investīciju izvēles. Lielākā daļa (40%) plāno veikt ieguldījumus nekustamajā īpašumā, ceturtā daļa (26%) plāno ieguldīt savā uzņēmējdarbībā vai veikt termiņnoguldījumu bankā. Zīmīgi, ka 25% aptaujāto turīgo bankas klientu plāno veikt ieguldījumus akcijās un jāsaka, ka akciju ieguldījumu nozīme arvien pieaug. Tāpat būtiski uzsvērt, ka no 2016.gada divas reizes sarucis to respondentu skaits (no 24% 2016.gadā uz 12% šogad), kas plāno ieguldīt līdzekļus labdarībā. To, iespējams, veicinājušas likumdošanas izmaiņas, kas veicina gūto peļņu reinvestēt uzņēmējdarbībā.

 

Private Banking aktīvu apkalpošanas slieksnis pasaulē arvien pieaug

Kopumā pasaules prakse liecina, ka individuālās apkalpošanas jeb Private Banking programmās aktīvu slieksnis ir krietni augstāks nekā Latvijā. Ja uzņemšanas nosacījumi Swedbank Private Banking programmā ir kopējo aktīvu summa vismaz 100 000 eiro vai 5000 eiro ikmēneša regulārie ienākumi pēc nodokļu nomaksas, tad, piemēram, HSBC individuālās apkalpošanas programmas slieksnis ir 3 miljoni britu mārciņu, JP Morgan: 10 miljoni dolāru (šī summa no 2016.gada dubultojusies), UBS – 2 miljoni dolāru. Savukārt Šveices prakse pieprasa vismaz 1 miljonu Šveices franku (877 853 eiro) pārvaldāmo aktīvu, lai kļūtu par individuālās apkalpošanas klientu. 

Swedbank
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli