"Virši-A" turpina strauju izaugsmi degvielas mazumtirdzniecības nozarē


foto;Staburags
2018. gadā degvielas mazumtirgotājus ietekmējusi svārstīgā naftas cena, akcīzes nodokļa paaugstināšana un asā konkurence vietējā tirgū. Mērķtiecīgi attīstot un modernizējot pašmāju degvielas mazumtirgotāja "Virši-A" degvielas uzpildes staciju tīklu un aktīvi strādājot pie zīmola atpazīstamības mērķauditorijas vidū, uzņēmums prognozē apgrozījuma un peļņas pieaugumu.

Līdz ar izaicinājumiem degvielas mazumtirdzniecības tirgū, arī šogad tiek prognozēts, ka “Virši-A” 2018. gada peļņa un apgrozījums būs augšupejošs. Uzņēmums ir palielinājis savu tirgus daļu degvielas un preču mazumtirdzniecībā un turpina aktīvi strādāt pie degvielas uzpildes staciju (DUS) tīkla modernizēšanas un paplašināšanas. Šī gada laikā veiktas 14 DUS modernizācijas, kā arī atvērta jauna DUS Rumbulā. Savukārt pašlaik notiek celtniecības darbi DUS izveidei Jēkabpilī, kur plānots atvērt pirmo publisko staciju Latvijā ar iespēju klientiem uzpildīt saspiesto dabasgāzi (CNG).

“Šo gadu vērtējam kā izaicinājumiem bagātu, taču vērtīgu izaugsmes posmu. Kā primāro nākamā gada izaicinājumu saredzam DUS tīkla stiprināšanu un tālāku tirgus daļas palielināšanu gan degvielas, gan pārējo preču mazumtirdzniecībā. Tāpat plānojam realizēt jau uzsākto darbu pie būtiski pievilcīgākas lojalitātes programmas izstrādes, kā arī aktīvi darbojamies pie zīmola atpazīstamības palielināšanas mērķauditorijas vidū,” par nākotnes plāniem stāsta “Virši-A” izpilddirektors Jānis Vība.

Degvielas nozarē šis gads iezīmēja dinamiskus brīžus. 2018. gads iesākās ar akcīzes nodokļa izmaiņām, tā rezultātā tika novērots sadārdzinājumus gan dīzeļdegvielai, gan benzīnam. “Šīs pārmaiņas negatīvi ietekmēja Latvijas degvielas tirgu, padarot to mazāk konkurētspējīgu Baltijas reģionā. Salīdzinot ar attiecīgo laika periodu gadu iepriekš, pārdotās dīzeļdegvielas apjoms Latvijas mazumtirdzniecības tirgū šī gada septembrī ir samazinājies par 1,3%, pretstatā aptuveni 8% izaugsmei gada sākumā. Tāpat novērojama gan jaunu tirgus spēlētāju parādīšanās, gan esošo tirgus dalībnieku aktīva darbība DUS tīkla stiprināšanā un piedāvāto pakalpojumu pilnveidošanā. Šie faktori uztur nozari nemitīgā attīstībā un liek tirgus dalībniekiem domāt arvien jaunus veidus, kā iemantot klientu uzticību,” atskatoties uz šī gada nozares notikumiem, komentē J. Vība.

“Nākamajā gadā, visticamāk, būs novērojama tālāka degvielas mazumtirdzniecības tirgus konsolidācija, kur lielākie tirgus spēlētāji arvien palielinās savu tirgus daļu, savukārt mazākie tirgus dalībnieki to zaudēs. Tāpat nav izslēgts, ka daļa no mazākajiem DUS tīkliem var tikt daļēji vai pilnībā pārņemti lielāko tirgus spēlētāju paspārnē,” min J. Vība.

Izmaiņas gaidāmas arī likumdošanā. Šobrīd Saeima pieņemšanai gatavo Transporta Enerģijas likumu, kas degvielas tirgotājiem noteiks mērķi 2020. gadā sasniegt 10% atjaunojamo energoresursu līmeni transporta degvielā. “Likums veicinās biopiedevu un citu atjaunojamo energoresursu īpatsvara palielināšanos degvielas litrā, kas savukārt novedīs pie gala produkta sadārdzināšanās,” papildina J. Vība.

“Virši-A” ir lielākais un visstraujāk augošais pašmāju degvielas tirgotājs ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi Latvijas degvielas tirdzniecības nozarē. Šobrīd “Virši-A” tīklā ir 56 spēka stacijas, no kurām 53 ir pilna servisa, un tajā strādā vairāk nekā 400 darbinieki visos Latvijas reģionos. AS “Virši-A” 2017. gadā strādāja ar 148 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 30.7% vairāk nekā gadu iepriekš; uzņēmuma peļņa 2017.gadā sasniedza 3.1 miljonu eiro.

 

“Virši-A”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli