"Maxima" ar planšetēm par vides ilgtspēju


public. foto
"Maxima Latvija" divos veikalos uzsāk pilotprojektu un ievieš inteliģentus digitālus risinājumus, kas palīdz savlaicīgāk identificēt pārtikas produktus, kam tuvojas derīguma termiņa beigas.

“Maxima Latvija” sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” šī gada septembrī uzsāka jaunas sistēmas testēšanu “Maxima XX” veikalā, Nīcgales ielā 46a, kas ar planšetdatora palīdzību ļauj ievērojami īsākā laikā apzināt produktus, kuriem tuvojas derīguma termiņa beigas. Turpinot līdz šim veiksmīgi noritējošo pilotprojektu, jau novembra sākumā šis risinājums tika ieviests arī modes un atpūtas centrā “Rīga Plaza” esošajā “Maxima XXX” veikalā. Lai samazinātu pārtikas ražošana ietekmi uz vidi, izvērtējot projekta rezultātus jauno tehnoloģiju pakāpeniski plānots ieviest citos “Maxima Latvija” veikalos.

“Sabiedrībā arvien vairāk pieaug bažas par atkritumiem, kas veidojas no pārtikas, kurai ir beidzies derīguma termiņš. Vienlaikus palielinās to “Maxima” pircēju skaits, kuri ir gatavi uzņemties lielāku atbildību un cieņu pret vidi, savlaicīgi uzturā patērējot pārtikas produktus. Kā viens no vadošajiem mazumtirdzniecības tīkliem Baltijā, rūpes par vidi uzskatām par mūsu prioritāti. Šī digitalizētā sistēma preču termiņa kontrolēšanai veicina preču atkritumu daudzuma samazināšanu, tāpēc pēc pilotprojekta rezultātu analīzes, pakāpeniski plānojam to ieviest vairāk veikalos,” stāsta “Maxima Latvija” valdes loceklis Jānis Vanags.

AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis uzsver: “Mūsu prioritāte ir uzņēmumiem piedāvāt ilgtspējīgus risinājumus, kas maksimāli samazina to negatīvo nospiedumu dabā. Pārtikas atkritumi veido būtisku īpatsvaru kopējā atkritumu plūsmā. Taču līdz ar pārtikas atkritumiem, tiek izmests arī iepakojums, un, lai to visu saražotu tiek tērēti dabas resursi. Apzinoties šo problēmu, Latvijas Zaļais punkts ir radis viedu un modernu risinājumu, lai veikalu plauktos samazinātos to produktu daudzums, kuri derīguma termiņa dēļ tiek izmesti atkritumos.”

Līdz šim produktu derīguma termiņu kontrole norisinājās tikai un vienīgi manuālā veidā. Sistēma, kas šobrīd tiek testēta, nodrošina automatizētu informācijas apkopošanu digitālajā vidē. Sistēma katru rītu uzrāda sarakstu ar tiem pārtikas produktiem, kuriem nepieciešams pievērst pastiprinātu uzmanību, tādā veidā palīdzot atbildīgajiem darbiniekam pārbaudīt visas preces savlaicīgi, tādējādi ierobežojot pārtikas izšķērdēšanu un veicinot atbildīgu patēriņu.

SIA "Maxima Latvija"
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli