Kā izvēlēties vecumam piemērotas spēles bērniem


Foto: Pixabay.com
Dāvanu meklēšana bērniem ir tik patīkami satraucoša - pieaugušie atkal var izpētīt rotaļlietas un atcerēties, kā tas bija - būt zinātkāram bērnam. Turklāt dāvanas mērķis ir tik cēls - radīt prieku mazā sirsniņā! Lai gan bērni lielākoties māk priecāties par lietām daudz vairāk nekā pieaugušie, tomēr ideālā gadījumā saņemtajai dāvanai ir jābūt atbilstošai gan bērna interesēm, gan vecumam. Lai nekļūdītos, lasi tālāk un uzzini, kādas spēles un rotaļlietas būs vispiemērotākās dažādiem vecumiem!

0 - 3 gadu vecums: attīstošas rotaļlietas

Savā dzīves sākumā bērniem pasaule ir viens liels brīnums, un viņi it visu apgūst spēlējoties. Pareizi izvēlētas rotaļlietas attīsta gan sīko motoriku, gan runāšanas prasmes. Izvēlieties tādas dāvanas, kas veicina izpratni par pasauli, piemēram, labāk par mīksto mantiņu derēs dažādi kluči, no kuriem bērns pats var kaut ko izveidot. Tomēr pirmajos dzīves gados bērni attīstās ļoti strauji, tāpēc apskatiet preces marķējumu - uz tā būs norādīts, cik mēnešu vai gadu vecam mazulim konkrēta manta būs interesanta un piemērota.

4 - 6 gadu vecums: LEGO un iztēles attīstība

Pirmsskolas vecumā bērni jau ir apguvuši praktiskās prasmes, taču tiem ir jāmācās attīstīt iztēli, pacietību un prasmes risināt dažādus uzdevumus. Šis ir īstais laiks iepazīstināt bērnus ar aizraujošo LEGO konstruktoru pasauli, kā arī rotaļlietām, kas imitē pieaugušo dzīvi, piemēram, spēļu virtuvi vai traktoru. Pats galvenais ir radīt iespēju bērnam pašam darboties un izprast, ko viņš pats var paveikt, liekot lietā nedaudz radošuma.


Foto: Pixabay.com

7 - 11 gadi: Pirmās galda spēles

Sasniedzot skolas vecumu, bērni jau pamazām sāk saprast, cik interesanta ir sacensība ar citiem bērniem, tāpēc šis ir lielisks laiks, kad iemīlēt dažādas galda spēles bērniem. Mūsdienās to piedāvājums ir ļoti plašs, tāpēc nebūs grūt atrast kaut ko piemērotu gan bērniem, kam patīk daudz runāt, gan ciparu mīļiem un arī klusajiem stratēģiem. Lūk, dažas spēles, kas ir ļoti populāras Latvijā:

  • Alias - attīsta spēju precīzi un saprotami izteikties;
  • 5 sekundes junioriem - vārdu spēle uz ātrumu, kas attīsta arī spēlētāju apķērību un reakciju;
  • Monopols - viena no iecienītākajām galda spēlēm visās vecuma grupās, kuru var sākt apgūt jau no 8 gadu vecuma.

Izvēloties spēles, kuras var spēlēt bērni kopā ar pieaugušajiem, tiks radīta iespēja attīstīt jauku ģimenes tradīciju - galda spēļu vakarus.

12 +: Lielāki izaicinājumi

Jo vecāki paliek bērni, jo interesantākas kļūst spēles, kurās parādās sarežģītāki izaicinājumi, tādēļ bērniem patiks dāvanās saņemt galda spēles, kas prasa nopietnu stratēģiju, vai puzles ar ievērības cienīgu gabaliņu skaitu. Tāpat nemainīga vērtība ir LEGO konstruktori, taču vecākiem bērniem izvēlies kaut ko, piemēram, no LEGO Architecture sērijas. Principā šajā vecuma grupā bērniem jau interesanta būs jebkura spēle, kura patiktu arī pieaugušajiem, piemēram, “Katanas ieceļotāji”.

Atrodi vajadzīgo 1a.lv!

Meklējot dāvanas, noteikti apskati rotaļlietas un galda spēles, kādas pieejamas interneta veikalā 1a.lv. Lietotāju ērtībai viss rotaļlietu piedāvājums ir sadalīts pa vecuma grupām un visām spēlēm redzams arī minimālais spēlētāju vecums. Tev atliks vien izvēlēties preču kategoriju un cenu amplitūdu! Te atradīsi gan pircēju iecienītas un populāras spēles bērniem, gan pavisam jaunas rotaļlietas, kas tirgū nonākušas pavisam nesen.

Ienāc interneta veikalā 1a.lv un Tu gandrīz pilnīgi droši atradīsi labu dāvanu jebkuram bērnam!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli