Rietumu Bankā notika diskusija par aviācijas biznesa finansēšanas perspektīvām

Rietumu Bankas galvenajā birojā notika tematiskas Latvijas Aviācijas asociācijas biznesa brokastis "Aviācijas finanšu pakalpojumi un apdrošināšana".

Pasākumā piedalījās Latvijas vadošie uzņēmēji, lielo uzņēmumu augstākā līmeņa menedžeri un aviācijas, finanšu un apdrošināšanas jomas eksperti.

Diskusija notika aviācijas nozares turpmākās attīstības stratēģijas izstrādes kontekstā. Pasākuma rīkotāji uzsver, ka gaisa transports un tā papildpakalpojumi ir viena no straujāk augošajām nozarēm ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē un tiem piemīt milzīgs potenciāls.

Uzņēmēji un eksperti, kuri piedalījās diskusijā, apsprieda aviācijas nozares finansēšanas un apdrošināšanas iespējas un perspektīvas, ņemot vērā tādas īpatnības kā operāciju starptautiskais raksturs un nozares specifiskie riski.

Rietumu Bankas Kredītu pārvaldes vadītājs Artūrs Jukšs stāsta: „Aviācijas, arī mazās aviācijas, kreditēšana ir viens no perspektīvajiem starptautisko finanšu pakalpojumu attīstības virzieniem. Rietumu Banka jau pirms dažiem gadiem sāka klientiem izsniegt kredītus biznesa aviācijas lidmašīnu iegādei ‒ tās tiek izmantotas gan privātām, gan korporatīvām vajadzībām. Tas ir samērā neliels, bet interesants segments. Finansējuma pieprasījums tajā nemitīgi palielinās, atspoguļojot transporta nozares attīstības vispārējās tendences.”

Savukārt Latvijas Aviācijas asociācijas valdes loceklis Artūrs Kokars uzsver, ka ir nepieciešama ciešāka sadarbība ar bankām: „Aviācijas nozares uzņēmumiem ir sava specifika un vajadzības, kas finansētājiem ir jāņem vērā. Tādēļ ir jāpaplašina informācijas apmaiņa ar finanšu sektoru ‒ tas bankām ļautu piedāvāt šīm vajadzībām atbilstīgus individualizētus produktus.”

Diskusijas laikā tika atzīts, ka aviācijas nozare saņem plašu valsts līmeņa atbalstu. Piemēram, maijā notikušajā Rīgas Aviācijas forumā starp Latvijas Aviācijas asociāciju un Satiksmes ministriju tika parakstīts sadarbības memorands, kurā maksimāli efektīvas nozares attīstības interesēs tiek paredzēta vēl ciešāka sadarbība.

 

Rietumu Banka
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli