Monitori: četri padomi, kā izvēlēties piemērotāko


Foto: Shutterstock.com
Neatkarīgi no tā, vai dators tiek izmantots darbam, mācībām, atpūtai, datorspēļu spēlēšanai vai kādam citam nolūkam, ir svarīgi izvēlēties tieši Tavām vajadzībām piemērotu monitoru. Tieši tāpēc esam sagatavojuši četrus padomus, kas noderēs monitora iegādei!

Glancētu vai matētu?

Visi monitori tiek iedalīti divās grupās, proti, glancētos (Glare)  un matētos (Anti-glare). Ja vēlies, lai ekrāns nodrošinātu spilgtākas krāsas, augstāku kontrastu un lielāku attēla asumu, piemērota izvēle būs monitors ar glancētu ekrānu, taču jārēķinās, ka, uz šāda ekrāna krītot tiešiem saules vai kāda mākslīgā gaismas avota stariem, gaisma tiks atstarota, tādējādi ekrānā notiekošo padarot grūtāk saskatāmu.

Matēti monitori savukārt lieliski tiek galā ar jebkādiem apstākļiem, jo uz tiem krītošā gaisma tiek izkliedēta. Lielākoties matētus monitorus izvēlas grāmatveži, kopīraiteri un citi cilvēki, kuri ikdienā daudz laika pavada, darbojoties ar dažādiem dokumentiem.


Foto: Shutterstock.com

Jo augstāka izšķirtspēja, jo asāks attēls

Viens no galvenajiem parametriem, kam tiek pievērsta uzmanība, iegādājoties monitoru, ir tā asums jeb izšķirtspēja. Kā saprast, kurš no monitoriem nodrošina pēc iespējas detalizētāku attēlu? Pavisam vienkārši – izšķirtspēja tiek norādīta punktos jeb pikseļos, piemēram, 1920 x 1080 pikseļu izšķirtspēja nozīmē, ka vienā monitora horizontālajā līnijā ir 1920 punkti, savukārt horizontālajā – 1080 punkti (ja vēlies izjust Full HD kvalitāti, šī arī būtu minimālā izšķirtspēja, ar kuru vajadzētu rēķināties).

Taču ņem vērā, ka, jo lielāks ekrāns, jo attiecīgi garākas ekrāna līnijas, līdz ar to, piemēram, 24 collu liels ekrāns ar 1920 x 1080 pikseļu izšķirtspēju spēs radīt asāku attēlu nekā 32 collu monitors ar tādu pašu izšķirtspēju, jo katrs punkts jeb pikselis gluži vienkārši būs mazāks.


Foto: Shutterstock.com

Kā izvēlēties pareizo ekrāna izmēru?

Ne mazāk svarīgs aspekts, runājot par monitora iegādi, ir tā izmērs. Ja vien uz Tava datorgalda nav ļoti maz vietas, nav iemesla iegādāties monitoru, kas ir mazāks par 20-22 collām – ja agrāk šādi monitori bija visai iecienīti, tad šobrīd tik mazus monitorus izvēlas vien tad, ja, kā jau minējām, uz galda nav daudz vietas vai kāds mazāks monitors tiek piedāvāts par ļoti izdevīgiem nosacījumiem.

Taču, ja maciņš un telpas iekārtojums atļauj, perfekta izvēle varētu būt monitors, kura izmērs ir 24 līdz 32 collas – strādājot šādu ekrānu varēsi komfortabli sadalīt divās daļās, vienā, piemēram, novietojot interneta pārlūku, bet otrā – datu apstrādes programmu, un arī filmu skatīšanās, datorspēļu spēlēšana un citu darbību veikšana pie salīdzinoši lielāka monitora būs ērtāka. Protams, pieejami arī monitori, kas ievērojami pārsniedz 32 collu robežu, taču jārēķinās, ka tie maksās vairāk.

Pievērs uzmanību pieslēgvietām

Lai izvairītos no situācijas, kad monitoru nevari pieslēgt kādai no mājās esošajām ierīcēm, pirms tā iegādes pārliecinies, vai tam ir visas nepieciešamās pieslēgvietas. Praktiski visi monitori šobrīd ar datoru tiek savienoti, izmantojot HDMI kabeli, taču tādā gadījumā datorā obligāti jābūt HDMI izejai. Vēl visai noderīgas var būt, piemēram, USB pieslēgvietas, kā arī iebūvēts TV uztvērējs, ja monitoru grasies izmantot arī, lai skatītos televīziju.

Vai arī Tu vēlies jaunu monitoru? Ienāc 1a.lv un izvēlies savām vajadzībām piemērotāko, izmantojot īpaši ērto meklēšanas filtru!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli