Aptauja: lielākā daļa uzņēmēju ir vienaldzīga attieksme pret izmaiņām nodokļos


foto;minfin.com.ua
Pret 11 dažādām izmaiņām nodokļos, kas tika ieviestas kopš 2018.gada 1.janvāra, kopumā lielākā daļa (82%) aptaujāto uzņēmēju attiecas neitrāli. Visvienaldzīgākā attieksme – 65% respondentu ir par Solidaritātes nodokļa transformēšanu.

Jāatzīmē, ka raugoties atsevišķi uz katru izmaiņu, redzams, ka vislielāko atbalstu – 74% respondentu vērtējumā guva Azartspēļu nodokļa palielināšana.

Otrā vispozitīvāk uzņemtā izmaiņa ar 52% uzņēmēju balsīm ir IIN no dividendēm atcelšana uzņēmumu īpašniekiem - fiziskām personām (atcēla 10% IIN, saņemot dividendes).

Trešajā vietā starp vispozitīvāk uzņemtajām izmaiņām ar 48% respondentu balsu ir ierindojusies Reversā jeb apgrieztā PVN piemērošana jaunām nozarēm (metālizstrādājumu, spēļu konsoļu, mājas un sadzīves elektropreču, kā arī būvizstrādājumu piegādei).

Izmaiņas par nodokļu sloga samazināšanu darbaspēkam, ieviešot IIN likmes progresivitāti (piemēram, IIN pamatlikme tiek samazināta no 23% līdz 20%, ienākumiem līdz 1666,66 EUR mēnesī) ieņem ceturto vietu ar 42% respondentu balsu.

TOP 5 ar pozitīvāk vērtētajām izmaiņām nodokļos, kuras ieviestas ar 2018.gada 1.janvāri, palikusi Minimālās algas palielināšana līdz 430 EUR.

Diferencēta neapliekamā minimuma ieviešana (piemēram, pamatlikme ienākumiem līdz 440 EUR pieaugs līdz 200 EUR, savukārt ienākumiem virs 1000 EUR to vairāk nepiemēros vispār) – tiek neviennozīmīgi uzņemta - domas strikti dalās starp daļu respondentu, kas šo izmaiņu uzskata par negatīvu un tiem, kas to vērtē pozitīvi.

Saskaņā ar PrivatBank aptaujas datiem vairāk nekā 70% aptaujāto uzņēmēju neprognozē darbinieku atalgojuma kāpumu nodokļa reformu rezultātā. Piektā daļa uzskata, ka atalgojuma kāpumu 2018.gadā varētu ietekmēt ekonomikas kopējā izaugsme un darbaspēka trūkums nevis nodokļu reforma.

Negatīvu vērtējumu saņēma tādas izmaiņas kā Mikrouzņēmumu darbības ierobežošana, Akcīzes nodokļa palielināšana degvielai, alkoholam un cigaretēm.

Neviennozīmīga attieksme uzņēmējiem bija par VSAOI palielināšanu par 1%, novirzot to veselības nozarei. Lielākā daļa respondentu jeb 32% atzīmēja, ka pret šo nodokļa reformu attiecas neitrāli; otrajā vietā ar 24% ierindojās tie, kas uz šo reformu skatās "drīzāk pozitīvi", savukārt trešajā vietā ar 22% tie, kas negatīvi vērtē šo izmaiņu.

PrivatBank aptaujā piedalījās 300 uzņēmumu.

Par AS “PrivatBank”

AS “PrivatBank” pēc aktīvu apjoma ir 16. lielākā kredītiestāde Latvijā. Banka privātpersonām un uzņēmumiem nodrošina finanšu pakalpojumus 13 filiālēs visā Latvijā – 7 filiālēs Rīgā un pa vienai Valmierā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Liepājā un Jelgavā. AS ”PrivatBank” piedāvā plašu finanšu pakalpojumu klāstu, nodrošinot personisku attieksmi, ātru lēmumu pieņemšanu un konkurētspējīgu cenu.

AS "PrivatBank"
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija