Aizņemšanās aktivizējas: vidēji divi līgumi uz personu


foto;www.linkedin.com
Pieaug privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits. "Kredītinformācijas Birojs" datu bāzē šobrīd ir 899 tūkstoši aktīvu privātpersonu līgumu. Vienai personai bieži vien ir vairākas līgumsaistības, tādejādi datu bāzē pašlaik ir fiksēti vidēji 1,6 līgumi uz vienu personu.

Kā informē “Kredītinformācijas Birojs”, datu apmaiņas sistēmā reģistrēto privātpersonu līgumsaistību skaitā ietilpst arī tādas, kuras netiek kavētas, taču kavēto saistību apjoms privātpersonām ir ievērojams: šobrīd 110 tūkstoši kavētu līgumu un 180 tūkstoši kavētu rēķinu, piemēram, par apsaimniekošanu, elektrību, atkritumu izvešanu.

“Palielinoties līgumsaistību skaitam svarīgi ir sekot līdzi savam kredītreitingam. Katrs iedzīvotājs divas reizes gadā saitē www.manakreditvesture.lv var apskatīt savu kredītvēsturi un kredītreitingu bez maksas. Savukārt, sekojot regulāri līdzi savam kredītreitingam iespējams būt pirmajam, kas uzzina, ka personīgais kredītreitings ir pasliktinājies un, tādejādi, izvērtēt kāda lielāka pirkuma iegādes nepieciešamību,” uzsver Intars Miķelsons, “Kredītinformācijas Birojs” komercdirektors.

Būtisks fakts - informācijas apmaiņas datu bāzē privātpersona var redzēt, kurš pieprasījis manus datus, proti KIB atskaitē uzrādās informācija par datu pieprasīšanas mērķi un konkrēto uzņēmumu, kurš datus ir pārbaudījis. “Šis nosacījums ir būtisks ne vien privātpersonām, kuru dati tiek pārbaudīti, bet arī uzņēmumiem, jo jaunā Eiropas Savienības datu regula, kas stāsies spēkā maijā, paredz uzņēmumiem lielākas soda naudas tām sasniedzot līdz pat 4% no grupas gada apgrozījuma par nepamatotu privātpersonas datu pārbaudi,” uzsver “Kredītinformācijas Birojs” pārstāvis.

KIB datu bāzē tiek iekļauta informācija par jauniem noslēgtiem darījumiem un attiecīgi jauniem parādiem. Iedzīvotājiem tā ir iespēja pārbaudīt vai datu bāzē informācija par katru jauno līgumu ir iekļauta pareizi. “Pastāv iespēja, ka kāds ir nozadzis personas datus un aizņēmies naudu uz jūsu vārda. Pārbaudot regulāri savu kredītvēsturi iespējams šādus gadījumus laicīgi piefiksēt un vērsties tiesībsargājošajās institūcijās,” tā Miķelsons.

“Kredītinformācijas Birojs” datu bāzē ir informācija par 550 tūkstošiem privātpersonām. Datu apmaiņā kredītbirojs sadarbojas ar Latvijas lielākajām bankām, nebanku kreditētajiem, līzinga devējiem, apsaimniekotājiem, valsts institūcijām un sabiedrisko pakalpojumu piegādātājiem, piemēram, AS “Latvenergo”.

Uzziņai

AS “Kredītinformācijas Birojs” ir pirmais licencētais kredītinformācijas birojs Latvijā. Tā dibinātāji ir lielākās Latvijas komercbankas un starptautiskā kredītinformācijas pakalpojumu sniedzēju grupa – Creditinfo, kura darbojas vairāk kā 20 valstīs, tai skaitā arī Lietuvā un Igaunijā.

AS “Kredītinformācijas Birojs”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija