Aldaris nācis klajā ar pirmo šī gada jaunumu – Mežpils Imperiālo porteri

10. janvārī Aldaris prezentējis savu pirmo 2018. gada jaunumu - Mežpils Imperiālo porteri, kas ir kā radīts tumšajiem un drēgnajiem ziemas vakariem. Šis ir īpaši spēcīgs portera variants, kam raksturīga tumši brūna vai pat melna krāsa un stiprums līdz pat 10 alkohola procentiem. Tajā dominē karameļu un iesala saldums un neuzkrītošs, taču jūtams apiņu rūgtums.

Jau kopš 2013. gada A/S Aldaris viena no galvenajām prioritātēm ir sabiedrības izglītošana un alus kultūras attīstība Latvijā. Aldara vēsturiskajā alus darītavā kopš 2014. gada izlaisti 15 eksperimentāli nišas alus veidi. Salīdzinot ar 2016.gadu, 2017. gadā šis alus segments Aldarī pieaudzis par gandrīz 11%.

Andris Rasiņš, Aldara alus darbnīcas direktors, pirmais diplomētais alus someljē Latvijā: “Mēs esam gandarīti, ka mums ir dota iespēja un resursi eksperimentēt ar garšām un piedāvāt saviem sadarbības partneriem un alus draugiem, folkklubam "Ala Pagrabs", kaut ko tiešām ekskluzīvu, parādot mūsu aldaru meistarību. Mežpils Imperiālais porteris tika brūvēts ļoti mazā apjomā - tikai 300l – un būs pieejams vienīgi folkklubā "Ala Pagrabs". Mēs apzināti vēlējāmies uzsākt 2018. gadu ar ekskluzīva alus prezentāciju, jo tautas ticējums vēsta - kā gadu iesāksi, tā to arī pavadīsi.”

Nišas alus šķirņu segments Latvijā turpina pieaugt, un cilvēki arvien biežāk vēlas izmēģināt jaunas, neparastas garšas. A/S Aldaris, pateicoties daudzu gadu laikā uzkrātajām zināšanām un darītavai, kas ļauj eksperimentēt ar receptūru, nāk pretī patērētāju pieprasījumam un arvien biežāk pārsteidz ar sarežģītām un izsmalcinātām garšām.

Mežpils alus cienītājiem tiek piedāvāti jau deviņi izcili gaišie un tumšie alus veidi. Neapšaubāmi, populārākais ir Mežpils gaišais alus, kurš lepojas ar dzintara nokrāsu, varenu apiņu rūgtumu un maigu karameles niansi. Mežpils alu spēs novērtēt gan smalkie alus cienītāji, gan plašāks šī dzēriena piekritēju loks, kuri tiecas pēc īstenuma un dabiskuma.


 

Ieva Erta
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija