Pieprasījums pēc Lattelecom tet elektroenerģijas divreiz lielāks, nekā prognozēts

Lattelecom tet elektroenerģijas pakalpojumu nepilna gada laikā izvēlējušies 20 000 klientu, kas ir divreiz vairāk, nekā sākotnēji prognozēts, turklāt šobrīd teju visi (98%) jaunie klienti izvēlas biržas cenu tarifu. tet ienesis būtiskas pārmaiņas elektroenerģijas tirgū – cilvēki kļuvuši arvien zinošāki, aizvien vairāk domā par saviem elektrības lietošanas paradumiem un, lietojot ekonomiski izdevīgāko biržas cenas tarifu, ir sapratuši, ka var kļūt par sava elektrības rēķina noteicējiem.

Biržas tarifs nozīmē, ka par patērēto elektrību jāmaksā pēc tā brīža elektrības cenas biržā, kas vidēji ir ievērojami zemāka nekā universālā un fiksētā elektrības cena. Kopumā vienā mēnesī visi 20 000 klienti par elektrību samaksāja 45 000 eiro mazāk nekā līdz šim. Taču Latvijas mājsaimniecības varētu ietaupīt vēl vairāk – ja visas mājsaimniecības Latvijā izmantotu biržas tarifu un tā priekšrocības, kopumā tās gada laikā varētu ietaupīt pat 20 miljonus eiro.

“Vislielākais prieks ir par to, ka nozares līmenī esam varējuši palīdzēt cilvēkiem saprast, kā veidojas elektroenerģijas cena, un parādīt, ka elektrības rēķins var būt ievērojami mazāks. Redzam, ka klienti arvien vairāk seko stundām, kad elektrības cena biržā ir viszemākā un tieši tajā laikā plāno mājsaimniecības darbus, kas patērē vairāk elektrības, piemēram, veļas mazgāšanu, ūdens sildīšanu boilerī u.tml. Turklāt pat skeptiķi, kuri sākotnēji nevēlējās pielāgot savus paradumus elektrības cenām biržā, ieraugot, cik ļoti samazinās cenas vakara stundās un brīvdienās, mainīja savu viedokli. Svarīgākais ir spert pirmo soli,” stāsta Lattelecom elektrības pakalpojuma tet vadītājs Artūrs Pielēns-Pelēns.

Lattelecom tet 20 000. kliente Dzintra Greitāne no Rīgas stāsta: “Mainīt elektrības tirgotāju nolēmu, redzot iespaidīgo summu, ko iespējams ietaupīt mēneša laikā. Māsīca Bauskā dzīvo plašā dzīvoklī un tērē daudz elektrības, pārejot uz tet, viņas elektrības rēķins mēnesī samazinājies par vairākiem eiro. Nolēmu, kāpēc tad man pārmaksāt par elektrību – pati piezvanīju, ērti ar balss pakalpojumu pārslēdzu līgumu un tagad mierīgi lietoju elektrību.

Kā lietot biržas cenas elektroenerģiju?

Elektrības cena biržā mainās reizi stundā, un tā tiek savlaicīgi noteikta – katru dienu līdz plkst. 14.00 pēc Latvijas laika nordpoolgroup.com kļūst zināma nākamās dienas katras stundas elektrības cena.

Lai būtiski samazinātu elektrības izmaksas, jāseko elektrības cenas dinamikai biržā un jaudīgākās elektroiekārtas jālieto ārpus tā saucamajām “pīķa” stundām, kad elektrības cena sasniedz maksimumu. Ziemas mēnešos darba dienās “pīķa” stundas ir aptuveni laikā no plkst. 8 līdz 10 un no 17 līdz 20. Elektrības cena, piemēram, stundu pirms vai pēc “pīķa” laika mēdz būt pat uz pusi zemāka nekā pieprasītākajās stundās. Elektrības patēriņu konkrētajās stundās fiksē viedais skaitītājs, ko bez maksas uzstāda AS “Sadales tīkls”.

 

Lattelecom 
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija