Finanšu un ekonomikas eksperts Andžs Ūbelis pievienojas KPMG Baltics – vadīs sabiedrības pārvaldes konsultāciju un riska


Andzs Ubelis
Ar oktobri audita un uzņēmējdarbības konsultāciju kompānijas KPMG Baltics komandai Latvijā pievienojies finanšu un ekonomikas eksperts ar ilggadēju starptautisku pieredzi – Andžs Ūbelis. Viņš turpmāk būs KPMG Baltics vadības un riska konsultāciju direktors

Ar oktobri audita un uzņēmējdarbības konsultāciju kompānijas KPMG Baltics komandai Latvijā pievienojies finanšu un ekonomikas eksperts ar ilggadēju starptautisku pieredzi – Andžs Ūbelis. Viņš turpmāk būs KPMG Baltics vadības un riska konsultāciju direktors.

A. Ūbelim ir vairāk nekā 15 gadu finanšu pieredze gan valsts pārvaldes, gan arī starptautiskajās institūcijās. Iepriekš bijis Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks ārvalstu finanšu palīdzības un fiskālās politikas jautājumos un vairāk nekā piecus gadus atbildēja par ES projektu programmas finansējuma pārvaldi Latvijā. Strādājis arī Eiropas Investīciju bankā un Pasaules Bankā, konsultējis Moldovas, Ukrainas un Kosovas valdības finanšu un ekonomikas vadības jautājumos, kā arī ES sadarbības jomā. Savukārt kopš 2015. gada A. Ūbelis ir ievēlēts arī kā Fiskālās disciplīnas padomes biedrs.

Andžs Ūbelis, KPMG Baltics vadības un risku konsultāciju direktors: “Piedāvājums strādāt KPMG Baltics ir iespēja atkal atgriezties Latvijā un likt lietā šajos vairāk nekā 15 gados uzkrāto starptautisko pieredzi stratēģiskās plānošanas, investīciju projektu un finanšu pārvaldības jomā. Valsts un pašvaldību iestādes un uzņēmumus tuvāko gadu laikā sagaida nozīmīgi jauni izaicinājumi gan globālās konkurētspējas, gan arī finanšu resursu pārvaldības jomās.

Gan valsts un pašvaldību iestādēm, gan uzņēmumiem turpmāk jārēķinās ar daudz dinamiskāku attīstību nekā līdz šim. Iedzīvotāju iecietība pret lēniem procesiem valsts pārvaldē samazinās – cilvēkiem ir, ar ko salīdzināt, piemēram, cik ātri daudzus jautājumus var nokārot bankās, izmantojot automatizāciju un dažādus e-risinājumus. Savukārt, ja Latvija vēlas kļūt par intelektuāli ietilpīgu biznesu mītnes vietu ar perspektīvu pakalpojumu centru piedāvājumu vietējiem un dažādu Eiropas valstu uzņēmumiem, mūsu sabiedrības pārvaldes nozarei būs sīvi jākonkurē, piemēram, ar Igauniju. Demogrāfijas tendences Latvijā parāda, ka plaša ražošanas attīstība valstī nebūs iespējama, jo atbilstošā apjomā vienkārši trūks darba rokas. Mūsu ejamais ceļš ir automatizācijas virzienā, kam nepieciešams spēcīgs intelektuāls pamats.

Pēc 2020. gada šobrīd plaši pieejamais Eiropas Savienības finansējums strauji samazināsies un valstij izšķirošs būs jautājums par to, kā turpmāk finansēt infrastruktūras un citus attīstības projektus. Būs jādomā radošāk un jāizvērtē dažādu citu finanšu instrumentu piedāvātās iespējas. Būs jāskatās jaunos virzienos, ko līdz šim vispār neizvērtējām, jo bija pieejams ES fondu finansējums, pie kā publiskais sektors bija pieradis un jau iemācījies ar to strādāt. Tagad būs jāmācās no jauna!” uzsver A. Ūbelis.

Andžs Ūbelis ir ieguvis bakalaura grādu politikas zinātnē un starptautiskajās attiecības (Latvijas Universitāte), kā arī maģistra grādus Eiropas tiesības un politikā (Nansī Universitāte, Francijā) un starptautiskajā ekonomikā un rīcībpolitikā (Kārdifas Universitāte, Lielbritānijā).

Par KPMG (kpmg.com/lv)

KPMG ir starptautisks biznesa konsultantu kompāniju tīkls, kas sniedz audita, revīzijas, nodokļu un konsultāciju pakalpojumus. KPMG darbojas 152 valstīs un visā pasaulē nodarbina 189 000 strādājošo. KPMG Baltijas valstīs ir viens no vadošajiem profesionālo pakalpojumu sniedzējiem reģionā.

 

Marina Vancāne – Grāvīte,
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana