Aldaris uzsāk Aldara alus muzeja apsaimniekošanu

No šodienas, 14.jūlija, AS Aldaris uzsāk Aldara muzeja pārvaldīšanu un apsaimniekošanu, pārņemot to no līdzšinējā apsaimniekotāja. Aldara muzejs radīts, lai izglītotu un stāstītu par alus brūvēšanas tradīcijām un vēsturi Latvijā, kā arī izceltu premium segmenta alus veidus, kas tiek ražoti AS Aldaris.

 “Lai turpinātu sabiedrības izglītošanu par alus brūvēšanas un patērēšanas tradīcijām un vēsturi Latvijā, kā arī iepazīstinātu ar jauniem alus veidiem, Aldaris turpinās labi iesākto darbu, pārņemot Aldara alus muzeja pārvaldīšanu savā pārziņā. Esam pateicīgi līdzšinējam apsaimniekotajam par ieguldīto darbu un sadarbību. Lai vēl vairāk veicinātu vietējo iedzīvotāju un tūristu interesi par Aldara muzeju, mēs plānojam to padarīt vēl interaktīvāku un interesantāku, organizējot dažādus pasākumus un meistarklases, lai katram muzeja apmeklētājam sniegtu gan jaunu informāciju, gan pozitīvu pieredzi un sajūtas,” uzsver Sigita Ozola, AS Aldaris valdes locekle.

Aldara alus darbnīca ir modernākais alus muzejs Baltijas valstīs un pirmais Latvijā. Alus muzejs atrodas vēsturiskajā Aldara kvartālā Rīgas nomalē – Sarkandaugavā. Pēc vērienīgas rekonstrukcijas un vairāk nekā 1,5 miljonu eiro investīcijām vēsturiskās ēkas atjaunošanā un alus ekspozīcijas izveidē, muzejs savas durvis apmeklētājiem vēra vaļā 2015. gada maijā.

Alus muzejā atrodas arī alus darītava, kas ikdienā brūvē pašas izsmalcinātākās Aldara alus šķirnes. Muzejs izvietots trijos stāvos 800 kvadrātmetru platībā.

Aldara alus darbnīcas viesiem ir iespēja izzināt Latvijā un citviet pasaulē brūvēto alus šķirņu dažādību un šarmu, iepazīties ar alus brūvēšanas noslēpumiem, kā arī pašiem iemēģināt roku alus darīšanā.  Muzejs lepojas arī ar vēsturisku alus eksponātu ekspozīciju un īpašajām alus meistarklasēm pašiem izsmalcinātākajiem alus cienītājiem.

Muzeja interjerā ir akcentētas vēsturiskās liecības, tā lepnums ir autentiskā alus vārītavas zāle, kas neskarta saglabāta kopš 1938. gada. Tās senie alus vārīšanas vara katli ir retums, kas saglabājušies līdz pat mūsdienām. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, senajos vārīšanas katlos interaktīvā veidā ir iespējams izpētīt četru galveno alus sastāvdaļu  – ūdens, apiņu, iesala un rauga – burvību.

Inga Skaistkalne
Aldara alus muzeja vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana