INDEXO saņem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) atļauju 2. pensiju līmeņa līdzekļu pārvaldīšanai

Vairāk kā 30 Latvijas uzņēmēju veidotā akciju sabiedrība INDEXO ir saņēmusi FKTK licenci ieguldījumu pārvaldes pakalpojumu sniegšanai ar pamatdarbības veidu - valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldīšana, un tikusi ierakstīta Valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītāju reģistrā. Tas ļaus INDEXO jau pavisam drīz pieteikt alternatīvu 2. pensiju līmeņa tirgū ar vismaz divas reizes zemākām pārvaldīšanas izmaksām un modernu ieguldījumu politiku, balstītu uz indeksiem piesaistīto fondu izmantošanu.

Valdis Siksnis, INDEXO valdes priekšsēdētājs: "Priecājamies, ka FKTK licencēšanas process ir veiksmīgi noslēdzies. Tagad aktīvi strādājam, lai sakārtotu atlikušās formalitātes un, cerams, jau šovasar pirmais INDEXO pensiju plāns būtu pieejams Latvijas iedzīvotājiem."

Pirms INDEXO varēs piedāvāt tirgū jaunu 2. pensiju līmeņa ieguldījumu plānu, vēl nepieciešams noslēgt līgumu ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) un saskaņot plāna nosacījumus gan ar VSAA, gan ar FKTK. INDEXO komanda strādā, lai šis process notiktu pēc iespējas raitāk.

Toms Kreicbergs, INDEXO izpilddirektors: “Klusums 2. pensiju līmeņa tirgū ir izdevīgs tikai tiem, kuri pērn iekasēja 40 miljonus eiro pensiju komisijās. Tādēļ mūs priecē tirgus reakcija uz mūsu pieteikumu. Jau INDEXO projekta izziņošanas nedēļā tirgus lielākais spēlētājs Swedbank samazinājis komisijas par sava vismazākā ieguldījumu plāna pārvaldīšanu. Citi konkurenti arī steigušies stāstīt, ka komisijas drīzumā kritīšoties. No INDEXO uzsāktās zemo izmaksu kustības gūsim labumu mēs visi.”

INDEXO plānotais 2. pensiju līmeņa ieguldījumu plāns atšķirsies ne tikai ar zemām izmaksām, bet arī ar ieguldījumu politiku, kas saistīta ar pasaules finanšu tirgus indeksiem. Šī ir pieeja, kuru pielieto aizvien vairāk pasaules lielāko pensiju fondu. Arī pasaulslavenais investors Vorens Bafets intervijā pirms dažām dienām ir uzsvēris - krājot pensijai, indeksu fondi gandrīz vienmēr ir pati labākā izvēle.

INDEXO dibinātāju vidū ir vairāk kā 30 veiksmīgi un sabiedrībā zināmi Latvijas uzņēmēji, tai skaitā kādreizējais bankas Nordea Latvijas filiāles vadītājs Valdis Siksnis, Normunds un Jānis Bergi (SAF Tehnika, Mobilly), Svens Dinsdorfs (ELKO), Elmārs Gengers (Tieto), Juris Grišins (Capitalia), ķirurgs Kaspars Feldmanis, zvērināti advokāti Filips Kļaviņš un Raimonds Slaidiņš, un daudzi citi.

INDEXO komanda aicina visus, kuriem rūp Latvijas finanšu vide, pievienoties INDEXO kustībai mājas lapā www.indexo.lv

Toms Kreicbergs
AS INDEXO izpilddirektors
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana