"Rīgas Dzirnavnieks" slēdz līgumus ar zemnieku saimniecībām par jaunās graudu sezonas ražām


Žilvinas Pakeltis
Gatavojoties jaunajai ražas sezonai, AS "Rīgas Dzirnavnieks" turpina aktīvi slēgt līgumus ar zemnieku saimniecībām par jaunās graudu ražas iepirkumiem. Šogad uzņēmums plāno daudz lielāku uzmanību pievērst auzu iegādei, ņemot vērā uzņēmuma auzu produktu ražošanas apjomu palielināšanos.

Tradicionāli “Rīgas Dzirnavnieks” no lauksaimniekiem iepērk kviešus, rudzus, auzas, kā arī šo pašu veidu bioloģiskos graudus. Sadarbības līgumi par jaunajām ražām tiek slēgti jau no pērnā gada sezonas.

Uzņēmums pirms diviem gadiem uzsāka speciālu graudaugu audzēšanas programmu Latvijā ar mērķi ieinteresēt zemniekus vairāk audzēt auzas un uzlabot to kvalitāti un ražīgumu. Jaunajā ražas sezonā šajā programmā piedalīsies 30 zemnieku saimniecības no dažādiem Latvijas reģioniem. Šogad programmas dalībnieki dubultojuši apsējamo teritoriju, sasniedzot 3200 ha.

Žilvinas Pakeltis, AS “Rīgas Dzirnavnieks” valdes loceklis: “Šogad iepazīstināsim zemniekus ar jaunām ražīgākām auzu šķirnēm, kas satur augstāku beta-glikānu, tādā veidā sekojot līdzi pasaulē pieaugošajai veselīgu produktu patēriņa tendencei. Vienlaikus vēlamies veicināt zemnieku interesi par bioloģisko auzu audzēšanu, atvēlot tam lielākas platības. Jāmin, ka pašu zemnieku interese par šo kultūru pieaug – to var secināt pēc tā, ka tirgū ir manāms sējai paredzēto auzu iztrūkums.”

Šogad “Rīgas Dzirnavnieks” izmēģinās jaunas ziemas kviešu šķirnes ar augstāku proteīna saturu. Ž.Pakeltis atzīst, ka ražotāja mērķis ir kļūt fleksiblākam un spēt nodrošināt pieprasījumu pēc saldētiem maizes produktiem, kā arī produktiem ar lielāku tilpumu, piemēram, biskvīta pamatnēm. Pārrunas notiek arī ar sadarbības partneriem, lai uzņēmums varētu nodrošināt zemniekus ar jaunām, izturīgākām rudzu šķirnēm.

Komentējot šī brīža sējumus, Ž.Pakeltis norāda, ka pagaidām situācija ar sējumiem Latvijā, kā arī citās Baltijas valstīs izskatās daudzsološa - vienīgi atsevišķos reģionos rapšu sējumi ir uz jautājuma zīmes. Tas, ka Eiropā un Krievijā nav bijis novērots kailsals, ir labs priekšnosacījums uz labu ražu. Tomēr noteicošie būs laikapstākļi nākamajos mēnešos – ja tie būs nelabvēlīgi, situācija var apgriezties kājām gaisā un ietekmēt graudaugu cenas.

AS „Rīgas Dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem „Hercogs”, „Herkuless” un „Īsta Saimniece”. 

Žilvinas Pakeltis
AS „Rīgas Dzirnavnieks” valdes loceklis
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana