Kredīta soda procenti

Kredīta soda procenti jeb šobrīd plašāk izplatītais jēdziens kredīta nokavējuma procenti, tiek piemērots tad, ja kredīta ņēmējs kavē aizdevuma atmaksu un nepilda noslēgtās kredītsaistības.

Kādu laiku atpakaļ kredīta soda procentu apmērs netika kontrolēts un naudas sods, kuru kredīta ņēmējiem nācās samaksāt par tīšu vai netīšu aizdevuma nemaksāšanu, varēja sasniegt pat divkāršu vai trīskāršu aizdevuma summu, taču šobrīd kredīta ņēmējus sargā likums, kas nosaka, ka aizdevuma izmaksas, to starp nokavējuma procenti nedrīkstēs pārsniegt izsniegtā aizdevuma summu. Likums nosaka arī to, ka kredīta kopējās izmaksas (komisijas maksas, nodevas, nokavējuma procenti utt.) nedrīkst pārsniegt 0,55, 0,25 un 0,2% dienā atkarībā no kredītsaistību ilguma.

Piemērs. Ja aizņematies 100 EUR ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām un pēc 30 dienām neesat to atdevis, kā arī neesat veicis atmaksas termiņa pagarināšanu, aizdevējs ir tiesīgs piemērot līgumā noteiktās soda sankcijas par aizdevuma atmaksas kavēšanu un līgumsaistību nepildīšanu. Aizdevējs var piemērot nokavējuma procentus par katru kavētā maksājuma dienu, taču kopējā soda naudas un citu izmaksu summa nedrīkst pārsniegt 100 EUR, jo tieši tik liela ir kopējā aizņēmuma summa.

Kavējot aizdevuma (http://www.zuz.lv) atmaksu, būtu jārēķinās, ka papildus kredīta soda procentu noteikšanai tiek sabojāta arī kredītvēsture, kura netiek labota automātiski pēc parādsaistību dzēšanas un var kļūt par šķērsli dažādu darījumu slēgšanai nākotnē.  

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums