Ziņas | Tirgus vēstis


WIZZ AIR NOSAUKTA PAR GADA LABĀKO ZEMIZMAKSU LIDSABIEDRĪBU CENTRĀLEIROPĀ UN AUSTRUMEIROPĀ

WIZZ STJUARTUS GODINA PAR LABĀKO APKALPOŠANU CENTRĀLEIROPĀ UN AUSTRUMEIROPĀ

Wizz Air, vienu no Eiropas visstraujāk augošajām lidsabiedrībām un lielāko zemizmaksu pārvadātāju Centrāleiropā un Austrumeiropā, Centrāleiropas un Austrumeiropas pasažieri ir nosaukuši par 2018. gada labāko zemizmaksu lidsabiedrību Centrāleiropā un Austrumeiropā un piešķīruši apbalvojumu Labākie stjuarti. "The CEESAR Awards". Balvas tika pasniegtas svinīgā ceremonijā Poznaņā.

Ušakovs pievērš E&Y uzmanību par iespējamo uzņēmuma vārda izmantošanu politiskajā procesā

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ir nosūtījis vēstuli auditorkompānijas Ernst&Young Baltic vadībai, izsakot pateicību par veikto auditu uzņēmumā "Rīgas Satiksme", vienlaicīgi pievēršot uzmanību iespējamai uzņēmuma vārda izmantošanai politiskajā procesā.

Bolt plāno nākotnē piedāvāt arī ēdienu piegādes pakalpojumu

Vadošā Eiropas kopbraukšanas platforma Bolt jau vasaras sākumā papildināt savu pakalpojumu klāstu un uzsākt ēdienu piegādes pakalpojuma nodrošināšanu uzņēmuma atslēgas tirgos Eiropā un Āfrikā. Sākumposmā pakalpojums tiks nodrošināts pilotprojekta režīmā Igaunijā, Somijā un Dienvidāfrikā.

Kosmosa tehnoloģiju jaunuzņēmums "Eventech" prezentē savus sasniegumus Kosmosa industrijas dienā

20.martā notikušajā Kosmosa industrijas dienā, kurā piedalījās trīs lielākie nozares uzņēmumi Eiropā, savu sasniegumus prezentēja arī Latvijas kosmosa tehnoloģiju izstrādātājs "Eventech". Šobrīd uzņēmums izstrādā daļu no kosmosa kuģa "Luna 27" nolaišanās sistēmas, informē "Komercializācijas reaktora" vadītājs Nikolajs Adamovičs.

ŠKODA AUTO sasniedz piegāžu skaita un pārdošanas ieņēmumu gada rekordu 2018. gadā

Ar 1 253 700 piegādātām automašīnām 2018. gadā ŠKODA AUTO uzstāda kārtējo rekordu. Salīdzinot ar gadu iepriekš, auto ražotājs palielinājis savu piegāžu skaitu pasaulē par 4,4%. Arī pārdošanas ieņēmumi palielinājušies par 4,4%, salīdzinot ar pagājušo gadu, un sasniedza labāko rezultātu uzņēmuma vēsturē ar 17,3 miljardiem eiro (2017: 16,6 miljardi eiro). Neskatoties uz izaicinājumiem, 1,4 miljardu eiro operatīvā peļņa (2017: 1,6 miljardi eiro) un 8,0% pārdošanas peļņa (ROS) saglabāja augstu līmeni 2018. gadā. Turklāt investīciju atdeves rādītājs (ROI) 26,3% bija arī viens no augstākajiem konkurentu vidū. 2018. gadā ŠKODA AUTO veica lielas investīcijas uzņēmuma nākotnē, palielinot investīcijas pamatlīdzekļos par vairāk nekā 22%. Šie līdzekļi tika izmantoti jaunu produktu, spēka agregātu un akumulatoru tehnoloģiju izstrādē, kā arī ražotņu attīstībā. ŠKODA AUTO investēja vairāk nekā 500 miljonus eiro tieši ražotnēs un filiālēs Čehijā. Ieguldījumi izpētē un attīstībā palielinājušies par 46,8%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Baltic International Bank ievieš Open Banking jeb atvērtās bankas sadarbības platformas "Sandbox"

Atbilstoši Eiropas Savienības otrās Maksājumu pakalpojumu direktīvas (PSD2) prasībām Baltic International Bank piedāvā API "Sandbox" risinājumu atvērtai sadarbības platformai (Open Banking). "Sandbox" jeb "smilšukastes vide" ir droša vide, kurā trešo pušu pakalpojumu nodrošinātāji var testēt idejas un inovācijas aktīvu pārvaldīšanas un finanšu sektorā. Risinājums ir piemērots gan lieliem uzņēmumiem, gan neatkarīgiem attīstītājiem, jo īpaši visiem, kuri interesējas par jauniem digitāliem produktiem, pakalpojumiem un inovācijām.

Izvēlēts būvnieks "Laimas" ražotnes celtniecībai Ādažos

"Orkla Latvija" 2019. gada 20. martā noslēdza "Laimas" ražotnes būvniecības iepirkuma izvērtēšanas procesu. Konkursa kārtībā, rūpīgi izvērtējot 12 saņemtos pieteikumus, par jaunās "Laimas" ražotnes būvnieku izvēlēta būvkompānija "Merks". Līguma kopsumma ir 8 920 000 eiro. Jau tuvākajā laikā plānots noslēgt līgumu, lai ražotnes celtniecību Ādažos uzsāktu šajā pavasarī un 2020. gadā sāktu ražošanu jaunajās "Laimas" mājās. Iegādātajā zemes gabalā jau ir sagatavoti pievadceļi un pieslēgumi jaunās ražotnes infrastruktūrai, kā arī ražotnes iela nodēvēta Laimas vārdā.

Pircēji Igaunijā un Lietuvā labprāt pārņem kasiera funkcijas, bet kā ir Latvijā?

Ja pircējam ir patīkami iepirkties, iegūst ne tikai viņš pats, bet arī pakalpojuma sniedzējs. Īpašu iepirkšanās pieredzi piedāvā internetā pieejamie tirdzniecības pakalpojumi un to attīstības projekti, kuru rezultātā pircējiem tagad ir iespēja iejusties kasiera lomā. Mobilais preču pašskenēšanas risinājums ir populārs Skandināvijas valstīs un Igaunijā, bet Lietuvā šādu risinājumu pirmais tirdzniecības centrs ieviesa šī gada februārī. Pašapkalpošanās preču skenēšana ir kļuvusi par daudzu pircēju ikdienu un sniedz patīkamu iepirkšanās pieredzi, bet mīts par pieaugošo zādzību skaitu ir tikai tukšas runas.

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru.

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA, apvienojot savu biedru – nekustamo īpašumu uzņēmumu analītikas nodaļu sniegto informāciju par cenu izmaiņām trijos segmentos: jaunie projekti (dzīvokļi), sekundārais tirgus (dzīvokļi) un mājas, katru mēnesi veido tirgus cenu indikatoru.

RMS vērsīsies tiesā pret Godiņu par apmelojošas informācijas izplatīšanu

Pilnsabiedrība "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) vērsīsies tiesā, ja Valsts "Autotransporta direkcija" (ATD) valdes priekšsēdētājs K. Godiņš turpinās izplatīt publiskajā telpā nepamatotu un apmelojošu informāciju par uzņēmumu. Valsts amatpersonas pienākums ir būt apolitiskam un sniegt pārbaudītu, objektīvu informāciju, nevis izplatīt šaubas un aizdomas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli