Ziņas | Tirgus vēstis


Investējot 2,3 miljonus eiro, Hesburger atklāj savu pirmo restorānu Juglā

Baltijā un Somijā lielākā ātrās ēdināšanas restorānu ķēde "Hesburger", turpinot mērķtiecīgu tīkla paplašināšanu, atvērusi 23. restorānu Rīgā. Jaunais restorāns atrodas Brīvības gatvē 388A, un tajā ieguldītās investīcijas sasniegušas 2,3 miljonus eiro, kas ir šogad lielākais ieguldīto investīciju apjoms restorānu atvēršanā vai modernizēšanā Latvijā.

Lidosta "Rīga" izstrādājusi jaunu rīcības plānu trokšņa samazināšanai – aicina uz sabiedrisko apspriešanu

Lidosta "Rīga" ir izstrādājusi jaunu rīcības plānu gaisa kuģu trokšņa samazināšanai tuvumā esošajās teritorijās laika posmam no 2019. līdz 2024. gadam. Līdz šā gada 19. oktobrim iedzīvotāji aicināti ar to iepazīties un sniegt savus priekšlikumus.

"Nekustamo īpašumu konsultāciju maratons" pierādīja profesionāļu nepieciešamību īpašuma darījumos

"Nekustamo īpašumu konsultāciju maratons", kas tradicionāli visas dienas garumā notiek tirdzniecības centrā Spice, kārtējo reizi aktualizējis jautājumu par pieredzējuša nekustamo īpašumu (NĪ) speciālista nepieciešamību īpašumu darījumu kārtošanā, jo klientiem, kas vērsās pie NĪ aģentiem pēc bezmaksas konsultācijām, bija ļoti dažādi jautājumi, un tos atrisināt var tikai zinošs eksperts.

Omniva kurjerpiegādēm sāk izmantot elektroauto

Rūpējoties par ātru un kvalitatīvu preču piegādi klientiem, Omniva domā arī par procesu optimizāciju un videi pēc iespējas draudzīgākām tehnoloģijām. Tādēļ, veicot Omniva autoparka nomaiņu, tas papildināts arī ar pirmo elektroauto – Nissan E-NV200. Ar tā palīdzību sākotnēji paredzēts nodrošināt piegādes Rīgā.

AS "Olainfarm" akcijām jau trešais tirgus nodrošinātājs

AS "Olainfarm" ir kļuvusi par vienu no retajiem biržas uzņēmumiem Baltijas valstīs, kam turpmāk būs jau trīs akciju tirgus nodrošinātāji. Par jaunāko AS "Olainfarm" akciju tirgus nodrošinātāju ir kļuvusi starptautiskā investīciju kompānija UAB "Orion Securities", kas turpmāk līdzās AS "LHV Pank" un AB "Šiauliu Bankas" veiks tirgus nodrošināšanu ar uzņēmuma akcijām.

Baltic International Bank sāk vērienīgu Vecrīgas kvartāla atjaunošanu

Investējot apmēram 12 miljonus eiro, Baltic International Bank uzsāk Vecrīgas kvartāla starp Kalēju ielu un Vecpilsētas laukumu kompleksu atjaunošanu. Par būvdarbu uzsākšanu ir noslēgti līgumi starp Banku, arhitektu biroju SIA "Ivara Šļivkas birojs" un būvuzņēmēju SIA "Ramej Construction". Iekškvartāla piecu ēku pārbūves mērķis ir, maksimāli respektējot kultūrvēsturisko vidi un apbūves tradīcijas, šo degradēto Vecrīgas daļu reģenerēt jaunai publiskā un darījumu centra funkcijai - izveidot vienotu, augstiem mūsdienu standartiem atbilstošu sabiedriski pieejamu ēku ansambli.

Latvijas "Tele2" sniegs tehnisko atbalstu pāvesta Franciska vizītes laikā Lietuvā

Sagaidāms, ka šonedēļ pāvesta Franciska vizītes laikā Kauņā, Lietuvā 23. septembrī uz Svēto Misi Sateces parkā pulcēsies līdz pat 170 tūkstošiem Lietuvas iedzīvotāju. Paredzot, ka šajā vietā Lietuvas iedzīvotājiem mobilie sakari būs būtiski nozīmīgi savstarpējai saziņai – zvaniem, kā arī bilžu un video satura apmaiņai ar draugiem, radiem, kas nebūs varējuši būt klāt šajā pasākumā, ir svarīgi nodrošināt tīkla papildu kapacitāti. Latvijas Tele2 rīcībā ir atbilstošs aprīkojums – Baltijā modernākā pārvietojamā bāzes stacija, kas var nodrošināt liela apjoma mobilo datu pārraidi un balss sakarus masu pasākumu laikā.

Jelgavā atklās Latvijā modernāko tehniskās apskates staciju

Sestdien, 22.septembrī, plkst. 18.00, Jelgavā notiks Latvijā modernākās un plašākās reģionālās tehniskās apskates stacijas svinīgā atklāšana, kurā piedalīsies satiksmes ministrs Uldis Augulis, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) vadība, pašvaldības pārstāvji, kā arī tehniskās apskates kolēģi no Lietuvas un Igaunijas. Pēc stacijas atklāšanas pirmoreiz Jelgavā norisināsies "Tehniskās apskates nakts" pasākums.

Stereotipus par darba vides risku novēršanu Valsts darba inspekcija lauž ar bezmaksas digitālo rīku

Jau 2014. gadā Eiropas uzņēmumu apsekojums par jaunajiem un nākotnes riska veidiem atklāja - jo mazāks uzņēmums, jo biežāk netiek ievērotas pamatprasības darba vides risku novērtēšanā. Savukārt, 2018. gadā veiktais pētījums "Darba apstākļi un riski Latvijā" parāda, ka Latvijā riska grupā ir uzņēmumi līdz 100 darbiniekiem. Lai gan situācija dinamikā uzlabojas, tomēr tieši mazo un vidējo uzņēmumu vidū valda stereotipi, ka risku novērtēšana ir pārlieku sarežģīta, pieprasa specializētas zināšanas un papildu resursus. Lai darba devēji darba vides risku novērtēšanu varētu veikt vienkāršāk, efektīvāk un bez priekšzināšanām, Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru izstrādājusi interneta vietnē bāzētu interaktīvu rīku OiRA (Online Interactive Risk Assessment).

Darbaspēka deficīta apstākļos ir jāinvestē esošajos darbiniekos

Lielākais gaļas pārstrādes uzņēmums Latvijā "Forevers" pērn investējis aptuveni 80 000 eiro darbinieku apmācību programmās, un no tiem vairāk nekā ceturtā daļa ir apgūti no Eiropas Savienības fondiem. "Lai celtu uzņēmuma konkurētspēju un rastu risinājumu pieaugošajam darbinieku deficītam, šā brīža svarīgākais uzdevums ir novirzīt investīcijas cilvēkresursos", uzsver kompānijas valdes loceklis Andrejs Ždans.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  kasko  kasko apdrošināšana