Ziņas | Tirgus vēstis


• Ceļu nozare valdības sapņos un īstenībā – valsts zaudē uzņēmumus, darbiniekus un nodokļus

"2020. gadā Latvijā ir pārdomāta un attīstīta ceļu infrastruktūra. Kvalitatīvi ceļi savieno nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centrus, kuros koncentrēta ražošana un pakalpojumi. Pateicoties mērķtiecīgām investīcijām, reģionālajos attīstības centros ir radītas jaunas darbavietas, un daudzi Latvijas iedzīvotāji izvēlas dzīvot reģionu centriem tuvējās teritorijās".

Lielā formāta veikalos cilvēki iepērkas retāk, bet daudzveidīgāk

Lai arī ikdienai svarīgākās preces ir pieejamas teju katrā piemājas veikalā, 2019. gada "Maxima" pārdošanas dati parāda, ka daudzveidīgākus ikdienas pirkumus Latvijas iedzīvotāji izvēlas veikt lielformāta pārtikas veikalos. Cilvēki pārtikas preču iegādi savā piemājas "Maxima X" veikalā veic biežāk, vidēji līdz divām reizēm nedēļā, bet lielformāta veikalos "Maxima XXX", kur iegriežas vidēji 40 reizes gadā, veic lielākus pirkumus visai ģimenei un to vidējā summa ir teju divreiz lielāka nekā mazajos veikalos.

Huawei pievienojas "HEVC Advance" patentu fondam

Šī gada janvāra sākumā patentu licencēšanas fonds "HEVC Advance" paziņoja par Huawei Technologies Co.,Ltd. pievienošanos HEVC Advance HEVC/H.265 patentu fonda licenciātiem (licensees) un licencētājiem (licensors). "Huawei HEVC/H.265 būtiskākie patenti tagad būs pieejami caur "HEVC Advance" patentu fondu, savukārt kā lincenciāti Huawei iegūs piekļuvi vairāk kā 10 000 patentiem visā pasaulē, kas ieņem būtisku lomu HEVC/H.265 video kodeka standarta ieviešanā."

Olainfarm grupas apgrozījums decembrī samazinājās atbilstoši plānam; kopējais gada apgrozījums sasniedz....

Olainfarm grupas apgrozījums decembrī samazinājās atbilstoši plānam; kopējais gada apgrozījums sasniedz vēsturisko maksimumu

AS "Olainfarm" provizoriskie dati par konsolidēto apgrozījumu šī gada decembrī uzrāda samazinājumu par 41% salīdzinoši ar iepriekšēja gada decembri, un sasniedza 6,5 milj. eiro. Savukārt konsolidētie rezultāti par visu gadu norāda uz apgrozījumu 137,7 milj. eiro apmērā, kas ir 12% palielinājums pret 2018. gadu. Pārdošanas apjomi palielinājās Latvijā un Baltkrievijā, citos reģionos kopumā bija vērojams samazinājums. Olainfarm grupas produkcija divpadsmit mēnešu laikā tika pārdota 59 pasaules valstīs.

"Laimas" jaunajā ražotnē Ādažos iemūrē vēstījumu nākamajām paaudzēm

2020. gada 22. janvārī Ādažos, Laimas ielā 6, pie jaunās "Laimas" ražotnes iemūrēta laika kapsula, kas sevī glabā laba vēlējumus no Latvijas Republikas zemkopības ministra Kaspara Gerharda, "Orkla" grupas un "Orkla Latvija" komandas, Ādažu novada domes, kā arī būvfirmas "Merks" pārstāvjiem. Zīmīgi, ka ar kapsulas iemūrēšanu teju noslēdzies pēdējais ražotnes būvniecības posms, lai jau šā gada otrajā pusē ēku nodotu ekspluatācijā.

Tūrisma izstādēs Viļņā un Rīgā popularizēs Daugavpils tūrisma piedāvājumu

Šomēnes Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra piedalīsies divās starptautiskajās tūrisma izstādēs Viļņā un Rīgā, kur popularizēs Daugavpils pilsētas daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu.

BTA dāvinājusi klientiem 10 000 dūmu detektoru; ugunsgrēku atlīdzības beidzamajos gados sasniegušas 1,3 miljoni eiro

Līdz ar Ministru kabineta noteikumiem, kas paredz nepieciešamību sākot ar 2020.gada 1.janvāri katrā mājoklī izvietot dūmu detektorus, AAS "BTA Baltic Insurance Company" (BTA) Mājokļa apdrošināšanas kampaņas ietvaros bez maksas izdalīja 10 000 tūkstošus detektoru, pavēstīja BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

AmberBirch finiera ražotne kāpina ražošanas apjomus un veicina reemigrāciju

Aizvadītā gada novembrī Krustpils novadā atklātā AmberBirch kokapstrādes rūpnīca no janvāra uzsākusi darbu trīs maiņās, ražošanā iesaistot jau 50 darbiniekus. 17 jeb nedaudz vairāk nekā trešā daļa darbinieku ir reemigrējuši no ārvalstīm.

Neste ierindojusies trešajā vietā starp pasaules ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem

Neste ir iekļuvusi uzņēmuma Corporate Knights veidotajā 2020. gada 100 pasaules ilgtspējīgāko korporāciju saraksta (Global 100) trešajā vietā. Pirmajā trijniekā Neste ir iekļuvusi jau trešo reizi. Savukārt Global 100 sarakstā uzņēmums ir iekļauts jau 14 gadus pēc kārtas. Neste ir vienīgais pasaules energoresursu uzņēmums, kurš tik ilgi ir nepārtraukti saglabājis savu vietu šajā pasaules kompāniju sarakstā.

Īpašajām Itālijas prezidentu Maserati automašīnām 40 gadu jubileja

Maserati automašīnas vienmēr ir izcēlušās ar greznību, eleganci un augstu veiktspēju. Kā apliecinājums minētajām īpašībām ir Maserati Quattroporte modeļu izvēle par Itālijas prezidenta oficiālajiem auto. 2019. gada 14. decembrī apritēja 40 gadi, kopš brīža, kad 1979. gadā svinīgā ceremonijā Itālijas prezidentam Sandro Pertini tika prezentētas Maserati Quattroporte 3. paaudzes automašīnas. Ceremonijā, kas notika Quirinal pilī Romā, piedalījās rūpniecības un tirdzniecības ministrs Rt Hon Antonio Bisaglia un Maserati izpilddirektors Alehandro de Tomaso.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli