Ziņas | Tirgus vēstis


Šāgada pirmajā ceturksnī "Nuko.lv" apgrozījums palielinājies par 67%

Viens no Latvijā pirmajiem un lielākajiem pārtikas un sadzīves preču lielveikaliem internetā "Nuko.lv" savu apgrozījumu šāgada pirmajā ceturksnī ir palielinājis par 67%, salīdzinot ar tādu pašu periodu 2017.gadā, informēja "Nuko.lv" mārketinga un IT attīstības vadītājs Rolands Dzenis.

Vidējais busiņš Latvijā vecāks par 10 gadiem, autobuss – par 16 gadiem

2018. gada jaunākie dati liecina, ka kopumā Latvijā reģistrēto transporta līdzekļu vidējais vecums ir 13,76 gadi, kravas auto vidējais vecums ir 11,85 gadi, transporta līdzekļu ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām vidējais vecums ir 10,9 gadi. Visizplatītākie kravas auto šajā grupā ir Volkswagen Caddy, dažāda kalibra furgoni, kā arī parastu vieglo automobiļu īpašās kravas versijas.

Par jaunā Rīgas lidostas GSV torņa labāko metu 35 000 EUR balvu saņem "ARHIS ARHITEKTI"

Valsts akciju sabiedrības "Latvijas gaisa satiksme" (LGS) rīkotajā metu konkursā "Rīgas lidostas gaisa satiksmes vadības torņa nākotnes vizuālais tēls" ir uzvarējis arhitektu birojs "ARHIS ARHITEKTI", kas kā partneri ir piesaistījis vienu no lielākajām arhitektu, inženieru un interjera dizaina kompānijām Amerikas Savienotajās Valstīs un pasaulē "Leo A Daly".

Maksas TV nelegālo pieslēgumu mājsaimniecību skaits samazinājies par 20%

Maksas TV nelegālo pieslēgumu mājsaimniecību skaits Latvijā samazinājies par 20%, salīdzinājumā ar situāciju 2015. gadā, atklāj Prof. Arņa Saukas un biedrības "Par legālu saturu!" veiktais jaunākais pētījums "Maksas TV nelegālās apraides apjoms Latvijā". Attiecīgi par 23% jeb 56 000 samazinājies to iedzīvotāju skaits, kuri izmanto TV nelegālā pieslēguma pakalpojumus, no 244 000 iedzīvotājiem 2015. gadā līdz 187 000 pagājušajā gadā.

Vēsturiskā Kimmel kvartāla pārveidi mūsdienīgā biznesa kvartālā plānots sākt jau šogad

Noslēdzies nekustamo īpašumu attīstītāja AS "MCITY Holdings" rīkotais atklātais starptautiskais arhitektūras metu konkurss par nozīmīgu projektu Rīgas centra pilnveidošanai – bijušās alus darītavas Kymmel kvartāla pārveidei mūsdienīgā biznesa kvartālā. Vēsturiskajā Kimmel kvartālā, kas atrodas starp Skolas, Bruņinieku un Kr.Valdemāra ielām, pirmos darbus plānots uzsākt jau šogad.

PAR GODU LATVIJAS SIMTGADEI IZNĀCIS ĪPAŠS "EKSELENCE" SALDĒJUMS LATVIJAS KAROGA KRĀSĀS

Godinot Latvijas valsts simto dzimšanas dienu, Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums Food Union radījis patriotisku gardēžu saldējumu Ekselence Latvijas karoga krāsās. Simtgadei veltītais saldējums gardēžus priecēs ar izsmalcinātu garšu kombināciju – karmīnsarkans meža ogu sorbets apvienojumā ar maigu vaniļas plombīru.

Latvijā ienāk inovatīvās bezdūmu tabakas tehnoloģijas un produkti

Šā gada 20. aprīlī Rīgā, Basteja pasāžā tika atvērts pirmais inovatīvās bezdūmu tabakas karsēšanas sistēmas jeb IQOS konceptveikals. Līdz ar to Latvija kļūst par vienu no tām 40 valstīm pasaulē, kur tirdzniecībā ir pieejams IQOS un karsējamā tabaka HEETS, kas tiek pozicionētas kā potenciāli mazāk kaitīgas parasto cigarešu smēķēšanas alternatīvas. Konceptveikalā būs nopērkami gan IQOS un tās aksesuāri, gan karsējamā tabaka HEETS. Nākotnē paredzēts atvērt vēl vairākus IQOS veikalus, tostarp ārpus Rīgas.

"Maxima Grupe" kļūst par galveno "Emperia Holding S.A." akcionāru

"Maxima Grupe" ir veiksmīgi noslēgusi darījumu par Polijas uzņēmuma "Emperia Holding S.A." iegādi. Šis uzņēmums pārvalda mazumtirdzniecības veikalu ķēdi "Stokrotka". "Maxima Grupe" ir kļuvusi par šī uzņēmuma galveno akcionāru, iegūstot 93,7 % akciju 276 miljonu eiro vērtībā.

Par 190% pieaug pieprasījums pēc "Laimas" ekskluzīvās produkcijas

2018. gada pirmajos trīs mēnešos par 190% pieaudzis pieprasījums pēc Latvijā mīlētākā saldumu zīmola "Laima" ekskluzīvās produkcijas, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Papildus tam šogad pieaudzis arī šī segmenta eksporta apjoms – kopumā par 48% salīdzinājumā ar 2017. gada pirmajiem trīs mēnešiem. Lielākais pieaugums vērojams tieši Lietuvas un Slovākijas eksporta tirgos.

Swedbank Latvijā 2018. gada 1. ceturkšņa finanšu rezultāti Rīga, 2018. gada 24. aprīlis

• Pieaug no jauna izsniegto kredītu apjoms
• Pirmie Latvijā ieviešam pensiju 2.līmeņa plānu, kas balstīts uz klienta dzīves ciklu
• Paplašināta sadarbība ar finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem
 

Swedbank Latvijā 2018. g. pirmā ceturkšņa peļņa sasniedz EUR 27 milj., kas ir gandrīz tikpat, cik 2017. gada pirmajā ceturksnī.

Aktuālās ziņas