LMT un Vidzemes Augstskola noslēdz saprašanās memorandu pieredzes un zināšanu savstarpējai pārnesei


public. foto
Piektdien, 16. oktobrī, LMT un Vidzemes Augstskola parakstīja saprašanās memorandu, paužot apņemšanos veicināt savstarpēju pieredzes un zināšanu pārnesi, lai stiprinātu kapacitāti un pētījumu iespējas tautsaimniecībā pielietojamās sadarbības jomās.

Plānotā sadarbība ietver tādas nozīmīgas tēmas kā kiberdrošība un kritiskā infrastruktūra, mūsdienu IKT risinājumi tautsaimniecībai un sabiedrībai kopumā, lielo datu analīze uzņēmējdarbībā, lietu internets un to pielietojums, kā arī virtuālās un papildinātās realitātes iespējas tautsaimniecībā.

“Nākotnes panākumu atslēga viennozīmīgi ir uzņēmējdarbības un zinātnes partnerība. Apvienojot industrijas pieredzi un augstskolu infrastruktūru, kā arī pētniecības potenciālu, kopā varam pilnveidot tehnoloģiju risinājumus un integrēt tos dažādās praktiskās dzīves jomās, padarot ikdienas procesus efektīvākus. Kā rāda LMT līdzšinējā veiksmīgā sadarbība ar Latvijas Universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti, tas vienmēr nes augļus, jo pusēm kopā ir iespējams īstenot projektus, ko atsevišķi realizēt būtu sarežģīti,” saka LMT prezidents Juris Binde

Parakstot memorandu, LMT sadarbības ietvaros nodrošinās pētniecisko rezultātu testēšanu un validāciju biznesa vidē, darbinieku savstarpējo pieredzes apmaiņu pētniecisko un akadēmisko aktivitāšu īstenošanai, atbalstu industrijas pieredzes pārnesei studiju un pētniecības procesa attīstībā, infrastruktūras un datu izmantošanu kopīgām pētnieciskām aktivitātēm, sadarbību starptautisko pētniecības projektu īstenošanai un konsultēšanu par lielo datu strukturēšanu un izmantošanu pētniecībā.

Savukārt Vidzemes Augstskola plāno precīzāk apzināt industrijas vajadzības un mērķtiecīgi īstenot starptautiskus pētniecības projektus un atbilstošas akadēmiskās aktivitātes, izmantojot laboratorijas un infrastruktūru un piesaistot starptautisku pētniecisko un akadēmisko personālu.

“Augstskolām sadarbība ar vadošajiem industrijas uzņēmumiem ir gan vērtīgs ieguldījums, sniedzot savu pienesumu inovāciju attīstībā, gan ieguvums, jo šāda pieredzes apmaiņa ļauj pielāgot studiju saturu reālajām nozaru vajadzībām,” norāda Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

PAR LMT

LMT ir klientu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu. Kā inovāciju līderis tirgū LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra, augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus - balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojuma, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un LMT Viedtelevīziju.

 

LMT
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums