Krāšņi noslēdzies RTU Lielais auto izlaidums

2020. gada 28. jūlijā – Š. g. 24. jūlijā koši norisinājās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielais auto izlaidums. Šogad pasākums, ievērojot koronavīrusa dēļ noteiktos distancēšanās nosacījumus, notika izlaidumam neparastā vietā — Spilves lidostā, vienuviet pulcējot pustūkstoti automašīnu.

«Redzu šeit jaunos inovatorus, jauno ideju radītājus un īstenotājus, kuri visi kopā ar mums, visiem Latvijas iedzīvotājiem, ar visiem eiropiešiem, veidos modernu Eiropu, modernu Latviju» sacīja Valsts prezidents Egils Levits, norādot, ka arī auto izlaiduma ideja ir inovatīva. Prezidents īpaši sveica arī RTU ārzemju studentus, vēlot, lai studiju laiku Latvijā viņi atceras ar labām atmiņām par Rīgu, par RTU un saviem studiju biedriem un šo saiti lai nezaudē nākotnē. 

Savukārt RTU rektors Leonīds Ribickis savā uzrunā atzina — kaut šogad svētkus svinam citādāk, tomēr saviļņojums paliek. Viņš izteica gandarījumu, ka RTU ir spējusi pielāgoties jaunajiem apstākļiem un «mums arī šogad izdevies satikties, svinēt un redzēt to, cik daudz un vareni mēs esam.» Rektors pateicību izteica ģimenēm un radiniekiem par atbalstu absolventiem ceļā uz diplomu, kā arī mācībspēkiem un pārējiem RTU darbiniekiem, kuri palīdzēja sagatavot jaunos speciālistus. 

«Valsts prezidents pasākumā mūsu absolventiem novēlēja lidot droši un tālu. Viņa teiktajam var tikai pievienoties, jo redzēt vienkopus tik daudz zinošu, radošu un  mērķtiecīgu jauniešu tiešām vieš uzticību tam, ka RTU un Latvijas vārds izskanēs tālu un skaļi,» pēc pasākuma pauž RTU Absolventu asociācijas izpilddirektore Ieva Ķuze.

Spilves lidlaukā izlaiduma vakarā, 24. jūlijā, šogad RTU bakalaura, maģistra un doktora diplomi tika izsniegti gandrīz 700 absolventiem. Viņus sveica arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un RTU Absolventu asociācijas vadītājs Enno Ence, savukārt muzikālos sveicienus bija sarūpējusi grupa «Dagamba» un par īpašo muzikālo pārsteigumu — Intaru Busuli un Abonementa orķestri gādāja Inbox.lv.

Kā arī, lai veiksmīgāk nodrošinātu pasākuma īstenošanu, uzņēmums «Fiqsy» RTU Lielā auto izlaiduma brīvprātīgajiem Spilves lidostā bija sagādājis elektriskos skrejriteņus. Bet RTU absolventiem, kuriem nav savs auto, uzņēmums piedāvāja bez maksas izmantot savus elektroauto, lai apmeklētu pasākumu un dotos mājās no tā. «Dalība RTU Lielajā izlaidumā arī «Fiqsy» bija priecīgs notikums, jo esam uz viena viļņa ar RTU studentiem — inovatoriem un jauno ideju radītājiem! Novēlam nebaidīties izdarīt drošas un videi draudzīgas izvēles arī turpmākajos dzīves posmos!» saka Māris Avotiņš, «Fiqsy» vadītājs.

Izlaidumu atbalstīja arī uzņēmumi «Latvenergo», «Skonto Group», «Industry Service Partner» un «Tet».

RTU izvēlējās drive-in formātu, lai universitātes absolventi pēc vairākiem virtuālajā vidē pavadītajiem mēnešiem vismaz izlaidumā, kaut atrodoties auto, tomēr varētu izjust kopības sajūtu.

Pasākumu organizēja RTU Absolventu asociācija, un šis bija jau ceturtais Lielais izlaidums, kad visi RTU absolventi vienlaikus saņēma diplomus. 

Edgars Špengelis
RTU Absolventu asociācijas
sabiedrisko attiecību speciālists
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums