RTU Ķīpsalā veidos lietu interneta tīklu pētniecības un studiju vajadzībām


Publicitātes foto
2020. gada 29. maijā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte (ETF) no uzņēmuma «0G Baltics», ekskluzīva «Sigfox» partnera Latvijā, saņēmusi vērtīgu dāvinājumu – lietu interneta tīkla bāzes staciju. Tā tiks izmantota lietu interneta apraides tīkla izveidei Ķīpsalā, kuru RTU izmantos pētniecības un studiju procesā.

Dāvinātā bāzes stacija ir daļa no uzņēmuma «Sigfox» veidotā globālā specializētā lietu interneta tīkla, kurš ir izvietots 170 pasaules valstīs un šobrīd ir lielākais šāda veida tīkls pasaulē. Tas ir īpašs, jo ir energoefektīvs un drošs – tīkls darbojas pēc iegulto sistēmu darbības principa un ir ieprogrammēts datus nosūtīt konkrētos laika sprīžos vai reālā laikā pēc nepieciešamības, piemēram, pārraidot ūdens skaitītāja rādījumus reizi diennaktī vai pārraidot trauksmi no gāzes noplūdes. Pārējā laikā sistēma atrodas gaidīšanas režīmā, ļaujot ievērojami pagarināt ierīču kalpošanas ilgumu. Lai paaugstinātu ziņojuma saņemšanas drošību, sistēmā pārraidītā informācija tiek dublēta un darbojas brīvajā 868 megahercu frekvenču diapazonā.

Lietu internetu tīklu Ķīpsalā veidos trīs RTU fakultāšu – ETF, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) un Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes (EVIF) – speciālisti un iecerēts, ka tīkls tiks izmantots dažādu autonomu ierīču un sistēmu izstrādei un testēšanai, piemēram, pašbraucošu automašīnu lokalizācijai.

Šis dāvinājums papildina triju RTU fakultāšu – ETF, DITF un EVIF – zinātniskās aparatūras aprīkojumu, kas tiek izmantots studiju un pētniecības procesā, tādējādi paaugstinot gan RTU konkurētspēju starptautiskā līmenī pētniecības jomā, gan paplašinot sagatavoto inženieru zināšanas.

Svinīgais dāvinājuma pasākums notika 28. maijā, un tajā piedalījās ETF dekāns profesors Jurģis Poriņš, uzņēmuma «0G Baltics» attīstības vadītājs Armands Dīriņš un fakultātes vadošie speciālisti.

Gundega Preisa,
RTU Ārējās komunikācijas nodaļas
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums