Drošāka interneta dienā 11. februārī notiks ekspertu diskusija un "E-zināšanu čempionāts"

Aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi, 11. februārī Latvijā un vairāk nekā 150 valstīs visā pasaulē tiks atzīmēta Drošāka interneta diena. Latvijas Drošāka interneta centrs Drossinternets.lv šajā dienā organizēs daudzveidīgas aktivitātes, iesaistot tajās skolēnus, jauniešus un pieaugušos.

Skolēni tiek aicināti piedalīties “E-zināšanu čempionātā” – tiešsaistes testā zināšanu pārbaudei par drošu un jēgpilnu interneta lietošanu. Testa jautājumi ir pieejami drossinternets.lv mājaslapā, un to var pildīt līdz 28. februārim datorā vai savā viedtālrunī. “E-zināšanu čempionātā” var piedalīties gan organizēti, piemēram, informātikas, datorikas vai klases audzināšanas mācību stundu laikā, gan arī individuāli. Konkursa jautājumi ir atšķirīgi dažādām klašu grupām: 1.-4. klasēm5.-7. klasēm8.-9. klasēm, kā arī 10.-12. klasēm.

Jāpiebilst, ka “E-zināšanu čempionāts” ir jau trešā Drossinternets.lv organizētā plaša mēroga skolēnu zināšanu pārbaude, kas balstīta praktiskos uzdevumos. 2018. gadā kopā ar Valsts izglītības satura centru norisinājās diagnostikas darbs, kuru izpildīja vairāk nekā 18 tūkstoši 3. un 6. klašu skolēnu. Plašu skolēnu atsaucību izpelnījās arī pērnā gada februārī organizētais konkurss "Izaicini savas pelēkās šūnas!", kurā piedalījās vairāk nekā 16 tūkstoši skolēnu no visas Latvijas.

Lai diskutētu par to, kā tehnoloģijas un internets ir mainījis pasauli un vai sabiedrība ir gatava tik straujai tehnoloģiju ienākšanai sadzīvē, sadarbībā ar portālu Delfi.lv 11. februārī notiks tiešsaistes diskusija “Noķerti tīklā”. Diskusiju vadīs portāla galvenais redaktors Ingus Bērziņš, bet savu viedokli tajā paudīs dažādu jomu eksperti – Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska, podkāsta #DigitālāsBrokastis vadītājs Artis Ozoliņš, Rīgas Stradiņa Universitātes docents sociālantropologs Klāvs Sedlenieks, podkāsta #PēdējāPilīte vadītājs reperis Jānis Krīvēns. Diskusiju varēs vērot tiešsaistē Drossinternets.lv vietnē no plkst. 13.00 līdz 14.30.

Vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā – skolās, bibliotēkās un jauniešu centros – tiks organizēti izglītojoši pasākumi novada, pilsētas bērniem un jauniešiem par to, kā sevi pasargāt internetā, vienlaikus veicinot cieņpilnu izturēšanos citam pret citu virtuālajā vidē. Pasākumus iespējams apskatīt kartē.

Drossinternets.lv
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi