Rīgā Baltijas jūras reģiona valstu zinātnieki ir gatavi koordinēt kopīgi risināmos jautājumus


public. foto
Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis 5. februārī medijiem uzsvēra, ka Latvijas zinātnieki kopā ar kolēģiem no citām Baltijas jūras reģiona valstīm - Zviedrijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas - gatavojas stiprināt sadarbību. 24.-26. februārī Rīgā notiks reprezentabla konference "Inovācija – 21. gadsimta spēks," kuras gaitā tiks uzsākts darbs pie kopīgas Baltijas jūras reģiona Inovāciju platformas izstrādes.

O. Spārītis stāstīja, ka konferencē, diskusiju forumos un starptautiskā projekta “Smart-up Baltic Sea Region” radošajā inovāciju nometnē zinātnieki diskutēs par Baltijas jūras reģiona valstu viedās specializācijas stratēģijas (RIS3) attīstību un specializāciju, Eiropas Savienības mērķiem pētniecības un inovāciju jomā un valstu sadarbību pētniecībā, tehnoloģiju attīstībā un inovāciju ieviešanā, reģiona lielākajiem izaicinājumiem un kopīgi risināmajiem jautājumiem. Pasākuma noslēgumā paredzēts parakstīt nodomu protokolu starp Ziemeļu un Baltijas valstu zinātņu akadēmijām.


public. foto

Savukārt konferences patronese, Latvijas Valsts prezidente (1999.-2007. g.) Vaira Vīķe-Freiberga norādīja, ka Latvijā atbalsts zinātnei un pētniecībai ir niecīgs un nepietiekams. "Te mēs skaidri redzam, ka ieguldījums šajā laukā, kādu, piemēram, ir veikuši mūsu kaimiņi igauņi, ir atmaksājies. Viņi iegulda divas līdz trīs reizes vairāk nekā mēs, un dažu gadu desmitu laikā ir skaidri redzami ekonomiskie rezultāti. Kā mūsu politiķi var būt tik tuvredzīgi un nesaskatīt šo elementāro sasaisti starp ieguldījumiem un atdevi?" teica V.Vīķe-Freiberga.

"Turpmāk mēs plānojam izveidot tādu kā konsorciju, kas ciešāk koordinētu reģiona valstu zinātnieku sadarbību dzīvības zinātnēs, cirkulārajā ekonomikā, kā arī loģistikā un enerģētikā, lai kopīgi radītu inovācijas, kas nepieciešamas ekonomikas attīstībai un sabiedrības labklājībai, kā arī no dažādiem avotiem piesaistītu pētniecībai nepieciešamo finansējumu," uzsvēra O.Spārītis.

 

Zinātnieku sadarbības mērķis ir panākt maksimālu pētniecisko sinerģiju, īstenojot starptautiskas un kopīgas pētnieciskās aktivitātes un starptautiskus starpinstitūciju projektus. Izvirzītais mērķis atbilst arī Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča uzrunā šā gada Saeimas ārpolitikas debatēs izklāstītajam ārpolitiskās doktrīnas uzdevumam – iestāties par visaptverošu politisko un ekonomisko sadarbību Ziemeļu un Baltijas jūras reģionā.

Konferenci “Inovācija – 21. gadsimta spēks” organizē Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Universitāte ar Izglītības un zinātnes un Ekonomikas ministriju atbalstu. Tajā piedalīsies ievērojami Latvijas un partnervalstu zinātnieki, Eiropas Investīciju bankas, EK Kopīgā pētniecības centra un citu institūciju eksperti.

 

Jūlija Stare
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi