RTU studentu pūtēju orķestris svinēs 50. jubileju


RTU logo
2019. gada 22. martā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pūtēju orķestris «SPO» krāšņu koncertu svinēs savu 50. dzimšanas dienu. Koncerts notiks sestdien, 23. martā, plkst. 17.00 Lielajā ģildē, Amatu ielā 6.

«SPO» repertuārs ir daudzveidīgs un orķestris to īpaši piemeklē ikvienam pasākumam. Jubilejas koncerta programmā iekļauti skaņdarbi, kuru muzikālā vērtība nav zudusi cauri laikiem. Koncertu orķestris atklās ar vecmeistara Gunāra Ordelovska tradicionālo «Svētku mūziku», un tai sekos viena no romantiskākajām Dmitrija Šostakoviča kompozīcijām – «Valsis».

Pūtēju orķestra plašo un daudzveidīgo skanējumu klausītāji varēs baudīt, skanot Elēnas Hāgenbergas (Elaine Hagenberg) «We may rise», Semjuela Hazo (Samuel Hazo) «Rush» un Hansa Cimmera (Hans Zimmer) «Pirates of the Carribean», kā arī Džona Makeina (John Mackein) «Lightning field».

Koncertā piedalīsies arī citi RTU kultūras kolektīvi – vīru koris «Gaudeamus» un jauktais koris «Vivere». Kopējā skanējumā ar «SPO» viņi vienosies Raimonda Tigula dziesmā «Lec, saulīte», kā arī noslēgumā «Vergu korī» no Džuzepes Verdi operas «Nabuko».

Koncertu bagātinās deju grupa Gitas Ūdres vadībā, un viņu priekšnesumu koncerta apmeklētāji varēs skatīties, skanot «Čikāgas piecīšu» dziesmu tēmām un populāru melodiju skaņdarbam «Vecais ratiņš».

«SPO» 1969. gada 5. martā dibināja Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas pasniedzējs, Latvijas pūtēju orķestru virsdiriģents Hermanis Eglītis, kurš to vadīja līdz 1990. gadam. Orķestri vadījis arī Jānis Puriņš, bet kopš 1992. gada «SPO» diriģenta zizlis ir Māra Martinsona rokās. M. Martinsons absolvējis Latvijas Valsts konservatorijas Ģirta Pāžes klarnetes klasi un profesora Mendeļa Baša diriģēšanas klasi.

Orķestri raksturo dzīvesprieks, jaunība, jautrība un entuziasms. Katru gadu «SPO» muzicē dažādos svētkos, festivālos, gājienos Latvijā un ārzemēs.


 

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli