Procesu dizainers – Jānis Gaigals


public. foto
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) šogad veiksmīgi aizsācies sarunu un diskusiju cikls jauniešiem "Ja tu gribi, tad tu vari". 21. februārī RTA viesojās Jānis Gaigals – šobrīd Valsts izglītības satura centra Profesionālās izglītības departamenta direktors, aizrautīgs ceļotājs, dizainers, austrumu cīņu un moto entuziasts, iepriekš izglītības un zinātnes ministrs dažādās valdībās un pat kaskadieris.

Par savu darbības un vadības stilu Jānis Gaigals atzina procesu dizainu – īpašu prasmi strādāt komandā, organizēt darbību kopumā, veicināt ekspertu grupu veidošanos, mērķtiecīgi orientēt dažādu iesaistīto struktūru darbu uz iecerēto mērķi, kā arī dot iespēju visiem profesionāļiem iesaistīties kopīgā darbā. Pie saviem lielākajiem sasniegumiem profesionālajā jomā J. Gaigals nosauca profesionālās izglītības reformu Latvijā un ieslodzīto jauniešu resocializācijas sistēmu, nodrošinot viņiem profesionālo apmācību ieslodzījuma vietās. Savukārt savu interešu jomā lielākais sasniegums esot motosportista Jāņa Vintera izcīnītā 6. vieta Dakaras rallijā, kur Jānis Gaigals piedalījies kā komandas menedžeris.

Jāņa Gaigala dzīves vadmotīvus ietekmējusi arī literatūra. Nikolaja Agadžjana pētījums par cilvēka organisma rezervēm mudinājis vienmēr paveikt ko vairāk par ierasto, pārbaudīt sevi, savu iespēju robežas. Tieši tāpēc katrs brīvais laiks un katra iespēja tiek atvēlēta ceļojumiem, kas māca novērtēt labbūtību, izprast dažādu kultūru un komunikācijas dažādību. Jānis Gaigals aicināja izvēlēties tādus dzīves mērķus un izaicinājumus, kas būtu lielāki par mūsu dzīvi, tikai tad atlikušo dzīvi var nodzīvot piepildīti. Savukārt Sobeslava Zasadas grāmata „Drošs ātrums” vēl šobrīd viņam liek apzināties atbildību ne tikai par sevi, bet arī par saviem līdzbraucējiem. Pie savām mīļākajām grāmatām J. Gaigals nosauc arī Kurta Vonnegūta romānu „Lopkautuve Nr. 5” un jo sevišķi atziņu: „Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra.”

Paldies Jānim Gaigalam par iedvesmojošo stāstījumu! Paldies pasākuma organizatoriem!

 

Angelika Juško-Štekele, RTA studiju un zinātņu prorektore

 

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums