Noskaidroti starptautiskā studentu konkursa "Multi-Comfort House 2019" nacionālās atlases kārtas uzvarētāji....


RTU logo
Noskaidroti starptautiskā studentu konkursa "Multi-Comfort House 2019" nacionālās atlases kārtas uzvarētāji, kuri pārstāvēs Latviju Milānā

Februāra beigās Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē (turpmāk - RTU AF) norisinājās 15. starptautiskā studentu konkursa "Multi-Comfort House 2019" (turpmāk - konkurss) nacionālās atlases kārta, kurā tika vērtēti septiņi projektu priekšlikumi un noskaidroti uzvarētāji, kuri pārstāvēs Latviju Milānā.

2019. gada 25. februārī par konkursa Latvijas nacionālās atlases kārtas pirmās vietas ieguvējiem kļuva RTU arhitektūras fakultātes studenti Alise Leite, Helmuts Nežborts un Raivis Jānis Mucenieks ar projektu “TREE HUGGERS”, bet otro vietu ieņēma Laura Karabuluta, Sintija Erte un Egīls Markus ar projektu “LET IT SHINE”.   Konkursa nacionālās kārtas uzvarētāji saņēma naudas balvas un iespēju pārstāvēt Latviju konkursa noslēdzošajā, starptautiskajā kārtā Milānā. 

Šī gada konkursa uzdevums bija radīt vīziju Milānā esošās Crescenzago metro stacijas apkaimes atjaunošanai, paredzot kā esošu ēku atjaunošanu, tā arī jaunu būvniecību un teritorijas labiekārtošanu.

Nacionālās atlases žūrijas sastāvā bija „Saint-Gobain Latvia” pārstāvji Andris Lujāns un Nauris Ligeikis, RTU mācībspēki  – Arhitektūras fakultātes dekāns, profesors Uģis Bratuškins, profesore Sandra Treija, docents Edgars Bondars, kā arī arhitekts Miķelis Putrāms, un «Passive House Latvia» pārstāve Mare Mitrēvica. Žūrija izvērtēja septiņu komandu projektus.

Konkursa mērķis ir veicināt studentu izpratni par akustiskā, termālā un vizuālā komforta nozīmīgumu un tā veiksmīgu integrēšanu arhitektūras risinājumos. Konkurss norisinās divās kārtās – nacionālā atlase un starptautiskā kārta. Konkursa starptautiskā kārta norisināsies Itālijas pilsētā Milānā no šī gada 5. līdz 8. jūnijam.

Būvmateriālu koncerns „Saint-Gobain” konkursa Latvijas nacionālās atlases kārtu augstskolu studentiem rīko jau 15. reizi, aicinot piedalīties studentus no arhitektūras, dizaina un būvinženieru fakultātēm.

„Saint-Gobain” ir pasaules līderis kvalitatīvas dzīves vides veidošanā un būvniecības nozarē, kas attīsta, ražo un izplata celtniecības un augstas veiktspējas materiālus.

 

SAINT-GOBAIN CELTNIECIBAS PRODUKTI SIA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli