Latvijas informātikas (programmēšanas) olimpiādē Jūrmalā pulcējas Latvijas jaunie programmētāji

Šonedēļ Jūrmalā pulcējas labākie jaunie programmētāji, lai 32. informātikas (programmēšanas) olimpiādē noskaidrotu tos, kuri dosies aizstāvēt Latvijas vārdu jau Baltijas valstu sacensībās.

32. Latvijas informātikas (programmēšanas) olimpiādē piedalīties uzaicināti 80 skolēni no visas Latvijas, kuri ieguva labākos rezultātus novadu atlases kārtā. Valsts sacensības noritēs divas dienas – 27. un 28. februārī divās Jūrmalas skolās – Pumpuru vidusskolā zināšanām mērosies jaunāko – 7.-10. klašu skolēni, bet Majoru vidusskolā – 11. un 12. klašu skolēni. Interesanti, ka jaunākajā grupā startē arī viens 5. klases skolēns no Rīgas Hanzas vidusskolas.

Lai iegūtu tiesības piedalīties Baltijas informātikas olimpiādē Tartu, Igaunijā (no 2019. gada 27. aprīļa līdz 2. maijam), dalībniekiem būs jāpiedalās nopietnā algoritmu programmēšanas cīņā.

Latvijas informātikas olimpiāde (LIO) ir algoritmu programmēšanas sacensības. Olimpiādes novadu sacensības tradicionāli notiek tiešsaistē, izmantojot viena no olimpiādes organizētāju – Latvijas Universitātes (LU) Matemātikas un informātikas institūta – serverus. Uzdevumu sagatavošanā un testēšanas sistēmas pārraudzīšanā bez institūta speciālistiem piedalās arī pieredzējušie  olimpieši – Latvijas IKT uzņēmumu speciālisti un LU studenti.

“Latvijā ir izveidojušās spēcīgas programmēšanas tradīcijas, ko apliecina katru gadu izcīnītās medaļas pasaules informātikas olimpiādēs. Tieši dalība programmēšanas sacensībās var būt pirmais solis nākamajā karjerā. Strauji augošā IKT nozare piedāvā dinamisku darbu un konkurētspējīgu atalgojumu, kā arī iespēju strādāt kādā no nākotnes profesijām un izstrādāt inovatīvas tehnoloģijas. Esmu pārliecināta, ka informātikas olimpiāde atvērs durvis uz aizraujošo programmēšanas pasauli daudziem, kopā veidojot attīstītu un gudru Latviju,” dalībniekus uzmundrina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

“Šobrīd tehnoloģijas ir visapkārt, un liela daļa cilvēku savu ikdienu nemaz nespētu iedomāties bez datora vai mobilā telefona. IT nozare un programmēšanas zināšanas paver lielas izaugsmes iespējas, jo pēc mācībām cilvēks var strādāt dažādās specialitātēs un radīt kaut ko unikālu, kas atvieglos dzīvi miljoniem cilvēku. Vairākos pētījumos secināts, ka programmēšanas valodas prasmes sniedz iespēju strādāt jau no 2.kursa ar lielāku atalgojumu nekā vidējais algu līmenis valstī, vienlaikus aicinu jauniešus neaizmirst savu valsti un karjeru veidot Latvijā,” atzīmē Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

“Mērķtiecīgi un zinātkāri jaunieši ir mūsu nākotne,” uzsver tehnoloģiju uzņēmuma "Emergn" valdes priekšsēdētājs Pēteris Krastiņš.  “Par vienu no uzņēmuma uzdevumiem uzskatām jauno censoņu atbalstu viņu pirmajos soļos ceļā uz saviem nākotnes sapņiem. Mēs būtu priecīgi, ja kādu dienu mūsu durvis vērtu potenciālais jaunais kolēģis un teiktu, ka kļūt par programmētāju viņam palīdzēja dalība informātikas olimpiādē, kuru atbalstīja arī “Emergn”.


 


 

32. Latvijas informātikas (programmēšanas) olimpiādes noslēguma pasākums un uzvarētāju apbalvošana plānota 28.februārī plkst. 17.00 Pumpuru vidusskolā. Pasākumā piedalīsies un laureātus sveiks arī LIKTA prezidente S.Bāliņa un atbalstītāju pārstāvji no vadošajiem nozares uzņēmumiem.

Kā jau ziņots iepriekš, labākie jaunie programmētāji no Baltijas valstīm dosies uz Starptautisko informātikas olimpiādi, kura šā gada augustā notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Pērn Latvijas pārstāvji Starptautiskajā informātikas olimpiādē ieguva četras bronzas medaļas.

Olimpiāde tiek organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

strategies.lv
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli