Simtiem vecāku mītiņā Jelgavā protestē pret 2. pamatskolas slēgšanu


foto;skaties.lv
Vakar, 18. februārī teju četri simti Jelgavas 2. pamatskolas bērnu vecāku, skolotāju un cilvēku, kam nav vienaldzīga bērnu un viņu izglītības nākotne, bija pulcējušies uz mītņu pilsētas centrā, Hercoga Jēkaba laukumā.

Mītiņa dalībnieku galvenā prasība bija apturēt nepārdomāto vairāku mācību iestāžu reorganizāciju, kuras rezultātā 2. pamatskolu plānots pievienot 6. vidusskolai, lai gan pievienojamajā skolā mācību kvalitāte ir augstāka nekā 6. vidusskolā, skola arī nesūdzas par bērnu trūkumu, un mācīties gribētāju skaits tur palielinās.

Vecāki izteica protestu pret domes amatpersonu un deputātu ieceri turpmāk likt maziem bērniem doties uz skolu, kas atrodas RAF mikrorajonā, 5,5 kilometru attālumā no ierastās mācību iestādes. Bērniem tas nozīmē agru celšanos, pazaudētu ierasto vidi, draugus un skolotājus, grūtības apmeklēt interešu nodarbības un papildu izdevumus par braucienu ar vienu vai pat diviem autobusiem divas reizes dienā turp un atpakaļ.

Vecāki tā arī nav saņēmuši atbildi no domes, kas pamatotu, kāpēc izraudzīts tieši šis reorganizācijas variants, lai rezultātā izbrīvētu telpas Spīdolas ģimnāzijai. Zīmīgi, ka mītiņa laikā neviens domes vadības pārstāvis pie bērnu vecākiem neiznāca.

"Izskatās, ka neviens nespēj paskaidrot, kāpēc jālikvidē tieši tā skola, kas nodrošina labāku izglītības kvalitāti nekā citas. Amatpersonas ir apjukušas, tās arī nesaprot, kāpēc cilvēki nesamierinās ar netaisnību, kā tas Jelgavā parasti ir pieņemts," secina Gatis Ozols, viens no mītiņa dalībniekiem un bērnu vecākiem.

Galīgo lēmumu par skolu tīkla reorganizāciju, ar kuru paredzēts likvidēt 2. pamatskolu, dome plāno pieņemt 28. februārī. Vecāki cer, ka šo ieceri varbūt apturēs izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, kas 27.februārī ir solījusi apmeklēt Jelgavu.

SIA Conviventia
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli