SalesLabs Rudens sezonas ’18 apskats


public. foto
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā aizvadīta jau otrā SalesLabs sezona, kurā studenti apgūst mācību priekšmetus praktiski strādājot ar vietējo uzņēmumu reāliem uzdevumiem. Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta SalesLabs (Nr.LLI-184) ietvaros ir pārveidoti 10 studiju kursi un mācības pakārtotas studentu praktiskajām zināšanām. Projekts tiek īstenots kopā ar pertneriem no Ziemeļlietuvas koledžas un tiek organizētas arī kopīgas aktivitātes.

2018.gada 19. un 20. decembrī Rēzknes tehnoloģiju akadēmijā (RTA) norisinājās SalesLabs rudens sezonas noslēgums. Gan RTA studenti, gan studenti no Ziemeļlietuvas koledžas Šauļos prezentēja paveikto. Īpatnības, kas studējošo darbu atšķīra no ierastās mācīšanās metodes ir tā, ka studenti savas zināšanas pielietoja, lai rastu risinājumus reāli eksistējošajai problēmai kādam no attiecīgā reģiona uzņēmumam. Turklāt jāpiemin, ka gan Lietuvas studenti nāca palīgā Latvijas uzņēmējiem, gan Latvijas studenti sniedza savu palīdzību Lietuvas uzņēmumiem. Tādā veidā izpaudās pārobežu sadarbība šī projekta ietvaros. Visi aptaujātie studenti apliecināja, ka šāda veida studijas ir mūsdienīgākas, interesantākas un vairāk piemērotas mūsdienu prasībām. Arī uzņēmēji atzinīgi novērtēja studējošo ieguldīto dabu. 

Rudens semestrī reģistrējušies bija 7 Latgales reģiona uzņēmumi, no kuriem 4 tika uzņemti līdzdalībai studiju priekšmetos, plus viens uzņēmums no Šauļu reģiona Lietuvā. 

Uzņēmējiem tika izstrādāti risinājumi atrādīti prezentācijās reālām uzņēmumu problēmsituācijām.

ZS LŪSĒNI - uzņēmuma ražošanas vadības monitoringa un uzskaites programmatūras prototips, izstrādāja 4.kursa programmēšanas inženieri;

SIA KUUP COFFEE - uzņēmuma darbinieku atpazīsatmības darba apģērbs - priekšauta prototips, izstrādāja 2.kursa tekstila dizaineri;

ART STUDIJA IK - plazmas griešanas iekārtas modernizācijas projekts ar datorvadības iekārtu uzstādīšanu, 4.kursa mehatronikas inženieri;

SIA LATGALESSMAKOVKA.LV - projekta pieteikums tematiskās viesnīcas izveidei Malnavas pagastā, izstrādāja 2. un 3. kursa vadību zinības speciālisti;

UAB KRISGINTA - mājas lapas apmeklētāju un satura analīze, 2.kursa maģistri reģionālie mediji un komunikācija.


Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Studiju Inovāciju centra SalesLabs atklāšana

2018.gada 19.decembrī tika atklāts studiju inovāciju centrs SalesLabs, kas atrodas renovētās telpās Rēzeknē, Pils ielā 23A. Projekta ietvaros tika labiekārtotas telpas semināriem, praktiskajām nodarbībām, un tikšanās reižu organizēšanai neformālā gaisotnē. Tā ir telpa, kur studenti var dalīties un realizēt savas idejas. Nākotnē tiks labiekārtots ekspozīcija-veikals vietējo ražotāju produktiem un suvenīriem. Pils ielā 23a jau darbojas vietējo pārtikas uzņēmumu eksperimentālā pārtikas tehnoloģiju ekselences meistarklase ar skatītāju un demonstrāciju zonu. Šeit reģiona lauksaimnieki un pārtikas ražotāji varēs saņemt konsultācijas un pakalpojumus vietējās identitātes produktu izstrādē un popularizācijā. Apmeklēt laboratoriju varēs jebkurš reģiona uzņēmējs, iedzīvotājs vai pilsētas viesis.

Projekts “Nodarbinātības kompetenču uzlabošana pārdošanas laboratorijās/ SalesLabs” (Nr. LLI-184) tiek īstenots ar Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas 2014-2020 atbalstu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

Kopējās projekta izmaksas ir 524 866,73 EUR.

Projekta līdzfinansējums no Eiropas

Reģionālās attīstības fonda ir 447 223.32 EUR”

Šis apraksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. 

Par šī dokumenta saturu pilnībā atbild Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

SalesLabs Pavasara sezona:

Arī šajā 2019.gada pavasara semestrī Latgales reģiona uzņēmēji tike aicināti uz sadarbību ar RTA. Reģistrācijas anketu SalesLabs pavasara sezonai varat atrast šeit:

https://docs.google.com/forms/d/1hYiXWVWsWcnCCz2ALc2NWl-nxT8Afthdj7KdrCKAcMw/

20.februārī - SalesLabs sezonas atklāšanas pasākums. Uzņēmēji prezentē savu darbību un definē problēmu/izaicinājumus ar kuriem saskaras. Notiek uzņēmumu atlase pavasara kursiem.

30.maijā - SalesLabs sezonas noslēguma pasākums. Studenti prezentē savus jau izstrādātos risinājumus semestra sākumā izraudzītajiem reģiona uzņēmumiem.

Vairāk info par projektu: rta.lv/saleslabs

Aktuālākā informācija šeit: facebook.com/saleslabor 

 

SalesLabs komanda
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli