RTU aicina jaunuzņēmumus pieteikties akcelerācijas programmai, kas palīdz ātrāk nonākt līdz industrijas partneriem


RTU logo
2019. gada 10. janvārī – Ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikas īstenotās zaļo tehnoloģiju akcelerācijas programmas «Climate-KIC Accelerator Latvia» palīdzību strauju attīstību sācis jaunuzņēmums «InLable», tā radītais neviltojama preču marķējuma risinājums piesaistījis Vācijas mašīnbūves industrijas uzņēmumu interesi. Līdz 27. janvārim jaunuzņēmumi aicināti pieteikties nākamajam akcelerācijas programmas uzsaukumam.

«Akcelerācija dod starptautisku iespēju apgūt dažādas prasmes, iemaņas, iegūt mentoru atbalstu, palīdzību attīstības virziena izvēlē. Tās ir papildu smadzenes, kas ļauj ātrāk nonākt līdz industrijai. Par «Climate-KIC» līdzekļiem izstrādājām laboratorijas prototipu marķējuma nolasīšanas sistēmai. Tehnoloģiju veido marķējums un programmatūra, kas savienota ar kameru marķējuma nolasīšanai. Marķējuma izveidei mums nebija kompetenču, to palīdzēja izveidot RTU,» saka «InLable» vadītājs Raivis Ņikitins. Šā gada sākumā uzņēmumam paredzēti industrijas izmēģinājumi Vācijā.

«InLable» izstrādā autentiskuma identificēšanas sistēmu. Tehnoloģija ļauj lasīt marķējuma ģeometriskās īpašības nanometru līmenī, bet katrs marķējums ir unikāls kā pirkstu nospiedums, to var uzklāt uz jebkuras cietas virsmas.

R. Ņikitins ar biznesa idejām veiksmīgi piedalījies abos līdz šim RTU Dizaina fabrikas organizētajos «Climate-KIC Accelerator Latvia» uzsaukumos. «InLable» apsver iespēju turpināt akcelerāciju arī 2019. gadā.

Šogad «Climate-KIC Accelerator Latvia» īpaši aicināti pieteikties zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumi, kas jau ir identificējuši savu biznesa modeli un sasnieguši pirmo klientu. Pieteikties dalībai iespējams līdz 27. janvārim «Climate-KIC» [u]mājaslapā[/u]. «Climate-KIC Accelerator Latvia» piedāvā individuālu mentoringu, ekspertu vadītas apmācības, piekļuvi «Climate-KIC Accelerator» partneru tīklam, iespēju prezentēt savu jaunuzņēmuma ideju Eiropas Savienības līmenī un finansējumu līdz pat 25 tūkst. eiro. 

Pasaulē arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta zaļajām tehnoloģijām, tās tiek minētas starp būtiskākajām 2019. gada tehnoloģiju tendencēm, pauž RTU Dizaina fabrikas «Climate-KIC HUB Latvia» vadītāja Liene Briede. Arī Eiropas Komisija norāda, ka investīcijas tehnoloģiskos risinājumos ir ceļš uz klimatneitrālu Eiropas ekonomiku.

«Climate-KIC Accelerator Latvia» ir viena no Eiropas inovāciju un tehnoloģiju institūta klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» iniciatīvām. Tās mērķis ir atbalstīt iniciatīvas klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanai un tīro tehnoloģiju komercializācijai. RTU kopš 2016. gada ir «Climate-KIC» partneris.

Plašāk par «InLable» dalību «Climate-KIC Accelerator Latvia» iespējams uzzināt [u]RTU majaslapā[/u].

 

RTU Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli