Uzsākts gadskārtējais pasākumu cikls "VĀRDS DIZAINAM" – šogad sadarbībā ar AS "Balticovo"


public. foto
Ar radošo nozaru ekspertu sarunu podkāsta formātā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs atklāja ikgadējo pasākumu ciklu "VĀRDS DIZAINAM". Šis ir jau 7. projekta īstenošanas gads, un pirmo reizi savu atbalstu tajā sniedz AS "Balticovo", sadarbojoties ar muzeju projekta pasākumu organizēšanā.

Pasākumu ietvaros muzejā norisināsies četru veidu aktivitātes, kurās piedalīsies arī “Balticovo” sadarbības partneri no radošajām nozarēm. AS „Balticovo” valdes loceklis Toms Auškāps uzsver: „Ne velti mākslinieki ir teikuši, ka olai ir dabas dots perfekts dizains. Šo perfekciju un labskanību ar vidi meklējam visos “Balticovo” darbības aspektos, jo īpaši mūsu produktu iepakojumu dizainā. Pārtikas ražošanā dizaina domāšanai ir īpaša loma. Ar to izprotam daudz vairāk nekā tikai skaistu iepakojumu. Tas ir pieredzes kopums, kuram cilvēks iet cauri, lietojot kādu produktu, - no formas līdz tiem aspektiem, kas veicina veselīgu produktu izvēli un patērētājā rada gandarījumu par iegādātu produktu, „ietērptu” videi draudzīgā veidolā. Iesaistoties projektā „VĀRDS DIZAINAM”, stāstīsim savus veiksmes stāstus ar to mākslinieku starpniecību, kuri ir radījuši mūsu produktu iepakojumus, izjutuši mūsu vērtības un gājuši ar mums uz kopīgu mērķi - dizainu cilvēkam.”

Dizaina darbnīca notika jau 3. decembrī, un to Iecavas mākslas un mūzikas skolas skolēniem vadīja Iveta Martinsone, „Balticovo” sadarbības aģentūras „ColorArt Media” vadītāja. Pasākuma laikā skolēni iepazinās ar „VĀRDS DIZAINAM” īpašo dizaina kolekcijas ekspozīciju, pēc tam uzklausīja stāstījumu par Ivetas pieredzi dažādu dizainu un reklāmas materiālu veidošanā. Darbnīcu noslēdza praktisks uzdevums, kurā skolēniem bija iespēja parādīt savu radošo pieeju jau esoša “Balticovo” produkta reklāmas materiāla veidošanā.

„Bija prieks redzēt izmaiņu jauniešu sejās - no neziņas un nedrošības līdz iedvesmai un jau tādai nopietnākai izpratnei par dizainu un tā nozīmi reklāmā. Šķietami vienkāršais uzdevums – reklāmas ideja pankūku mīklai pudelē – lika jauniešiem palauzīt galvas un izprast, cik komplicēts tomēr ir veiksmīgs dizaina un reklāmas process. Arī mums pašiem bija interesanti paskatīties uz lietām no citas puses, jo, kaut arī nozarē darbojamies jau deviņus gadus, jauniešu idejas pārsteidza arī mūs. Pirms darbnīcas, runājoties ar skolotājiem, dzirdējām, ka jaunieši ikdienā bieži baidās radoši izpausties un tādēļ ir grūtāk radīt jaunas un pārdrošas idejas. Līdz ar to bijām priecīgi, ka spējām kopā izkāpt no rāmjiem un iedvesmot jauniešus tālākām domām par dizainu un tā lomu ikdienā,” par darbnīcas mērķi un tajā gūto pieredzi vairāk stāsta Iveta Martinsone.

Savukārt 2019. gada februārī norisināsies dizaina darbnīcas pieaugušajiem, ko vadīs dizainere Maija Rozenfelde. Apmeklētājiem būs iespēja uzklausīt stāstījumu par mākslinieces pieredzi iepakojumu dizaina veidošanā un uzzināt par izaicinājumiem dažādos projektos, tostarp „Balticovo” specifisko iepakojumu dizaina radīšanā. Darbnīcas ietvaros būs arī praktiski uzdevumi, kuros dalībniekiem tiks dota iespēja radoši izpausties un apgūt jaunas metodes dizaina veidošanā.

Par AS „Balticovo”

AS „Balticovo” ir uzņēmums ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi olu un olu produktu ražošanā. Uzņēmums ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos, eksportējot līdz pat 70% no saražotās produkcijas. Ražotnē notiek pastāvīga produktu kvalitātes kontrole stingrā veterinārā uzraudzībā. Uzņēmuma īpašnieks ar 95% uzņēmumu akciju – Latvijas pilsoņiem piederošais „BCO”. Pašlaik Ziemeļeiropas valstu vidū AS „Balticovo” ir olu un olu produktu ražošanas nozares līderis. Strādājošo skaits 2017.g. – 283 darbinieki. Uzņēmuma apgrozījums 2017. gadā – 52 milj. eiro. AS „Balticovo” ir saņēmusi A līmeņa BRC sertifikātu, kas apliecina produkta īpaši augsto kvalitāti un tā iekļaušanos pārtikas drošības standartos galapatērētājam. BRC sertifikācijas standarti un procedūras ļauj ražotājam kvalitatīvi ievērot visas noteiktās prasības, lai produkcija atbilstu visaugstākajiem standartiem. AS „Balticovo” atrodas Latvijā, Iecavas novadā.

AS “Balticovo” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Agra Lieģe
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri