Konferencē skaidros, kāda ir izglītības eksporta nozīme tautsaimniecībā


public. foto
Trešdien, 5. decembrī, notiks konference "Izglītības eksports – ieguldījums kopējā tautsaimniecībā". Tās ietvaros eksperti skaidros, kāds ir kopējais ieguvums no izglītības eksporta, kā arī apaļā galda diskusijā runās par to, vai Latvijas darba tirgum ir nepieciešami arī ārvalstu studenti. Konferenci rīko Biznesa augstskola Turība un laikraksts "Dienas Bizness".

Konferencē piedalīsies Augstākās izglītības eksporta apvienības valdes priekšsēdētājs Imants Bergs, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, uzņēmēja Zane Driņķe, LDDK projektu vadītāja Ruta Porniece, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniece Maira Roze, Sakret Holdings padomes priekšsēdētājs Andris Vanags u.c.

Dati liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā ārvalstu studentu skaits Latvijā audzis par 80%, ārzemnieki studē gan Rīgas, gan arī Latvijas reģionu augstskolās, turklāt viņu pienesums valsts ekonomikai ir aptuveni 150 miljoni eiro gadā. Eksperti uzsver, ka ārvalstu studentu pienesums valsts budžetam varētu būt krietni lielāks, ja viņiem būtu iespēja strādāt vairāk nekā šobrīd atļautās 20 stundas nedēļā.

Augstākās izglītības eksporta apvienības valdes priekšsēdētājs Imants Bergs uzsver: “Latvijā ir katastrofāls darbaspēka trūkums, aptuveni 60% dažādu nozaru uzņēmumu ar to saskaras. Mums ir nepieciešami darbinieki. Faktiski, es aicinātu apdomāt iespēju ne tikai palielināt studentiem atļauto darba stundu skaitu, bet arī visiem Latvijas augstskolu absolventiem automātiski piešķirt darba atļauju. Tas būtiski sekmētu konkurētspēju – gan mūsu augstākās izglītības eksporta konkurētspēju, gan valsts tautsaimniecības nozares attīstību kopumā.”

Konference notiks 5. decembrī plkst.11.00 Biznesa augstskolas Turība Klusajā lasītavā. Pieteikties konferencei bez maksas var ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.

Biznesa augstskola Turība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli