SIA «Mikrotīkls» ziedojums ļauj attīstīt augstāko tehnisko izglītību Latvijā


Mikrotīkla vizīte RTU public. foto
2018. gada 29. novembrī – Latvijas datortīklu aprīkojuma ražotāja SIA «Mikrotīkls» ziedojums ļauj Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) pilnveidot studiju vidi un saturu un popularizēt inženierzinātnes skolēnu vidū, tādējādi vairojot industrijas prasībām sagatavoto jauno speciālistu un eksakto zinātņu jomā ieinteresēto personu skaitu.

«Mikrotīkls», kas starptautiski pazīstams ar zīmolu «MikroTik», izstrādā un ražo bezvadu datortīkla iekārtas. 2017. gada izskaņā uzņēmums RTU ziedoja 250 tūkst. eiro. Apmeklējot RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā 28. novembrī, «Mikrotīkla» pārstāvji iepazinās ar projektiem, kas tiek īstenoti ar uzņēmuma atbalstu. RTU zinātnieki un amatpersonas ir gandarīti par iespējām jaunu zināšanu apguvei, pētniecībai un sadarbībai ar industriju, ko paver ziedojums.

Atbilstoši uzņēmuma darbības specifikai atbalsts lielā mērā vērsts uz elektronikas, telekomunikāciju un datorzinātnes jomas attīstību, uzlabojot RTU studiju programmu daudzpusīgumu un palīdzot veidot modernāku studiju vidi, piemēram, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē izveidota un aprīkota Atvērta koda programmatūras izpētes un izstrādes laboratorija, kā arī tiek īstenots projekts optiskās plūsmas robota pārvietojuma sensoru izstrādei. Savukārt RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē izveidota atvērta tipa laboratorija lietu interneta un sensoru tīklu virziena pētniekiem savienojumā ar «Siemens» IoT mikrokontrolieru laboratoriju, tiek modernizēta telekomunikāciju un datortīklu mācību laboratorija, uzlabots telekomunikācijas studiju priekšmetu saturs.

Uz RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes jumta uzstādīts saules fotoelektriskais panelis ar aktīvas pozicionēšanas sistēmu. Ar jaunām iekārtām papildināts arī RTU Dizaina fabrikas materiāltehniskais nodrošinājums, kas ļauj gan plašākam studentu un pētnieku lokam iesaistīties jaunu produktu radīšanā, gan intensīvi sadarboties ar uzņēmumiem inovatīvu produktu un inženiertehnisku risinājumu izstrādē.

Inženierzinātņu popularizēšana skolēnu vidū un skolēnu zināšanu pilnveide eksakto zinātņu jomās ir vēl viens nozīmīgs «Mikrotīkla» atbalsta virziens. Kā apliecinājums tam ir atbalsts «Starptautiskās studentu un skolēnu elektronikas olimpiādes 2018» organizēšanai un RTU Bērnu un jauniešu universitātes darbības izvēršanā. RTU Bērnu un jauniešu universitāte ir izglītojošs nodarbību cikls, kura mērķis ir veicināt interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās.

«Mikrotīkla» ziedojumu saņēma un administrēja nodibinājums RTU Attīstības fonds.

Plašāk ar projektiem, kas tiek īstenoti ar «Mikrotīkla» atbalstu, iespējams iepazīties RTU mājaslapā (būs aktīvs links).

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli