Valsts prezidents apbalvo Latvijas simtgades Valsts prezidenta uzrunu konkursa uzvarētājus


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Ceturtdien, 8. novembrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī apbalvoja skolēnu radošo darbu konkursa "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas simtajā dzimšanas dienā" laureātus. Par trīs labāko darbu autoriem šogad atzīti Anna Sibilla Pumpure no Bauskas pilsētas pamatskolas, Dārta Alksnīte no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas un Žanis Jarinovskis no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas. Konkursa uzvarētāji saņēma ielūgumus uz Latvijas simtgadei veltīto svētku koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī 18. novembrī, kura programmā tiks iekļauti arī fragmenti no Annas, Dārtas un Žaņa runām.

Tāpat apbalvošanas pasākumā Valsts prezidenta atzinības saņēma Adele Irmgarde Kudiņa no Rīgas Mūzikas internātvidusskolas, un Marks Tučs no Maltas vidusskolas, Emīls Kaupužs no Rīgas 6. vidusskolas un Tīna Vēsmiņa no Liepājas Katoļu pamatskolas, kā arī Mērija Elizabete Kalniņa no Rīgas 64. vidusskolas un Roberts Bitnieks no Mālpils novada vidusskolas.

“Konkursā iesniegtajos darbos redzams, ka jaunieši pārzina mūsu valsts vēstures notikumus un apzinās nozīmīgo devumu, ko sniedza mūsu valsts dibinātāji pirms simts gadiem. Īpaši iedvesmojoši bija lasīt darbus, kas veltīti mūsu atbildībai par savu valsti un tās nākotni. Jo tikai no mums pašiem – no mūsu domām un darbiem šodien ir atkarīgs, kādā valstī mēs dzīvosim rīt,” uzrunājot skolēnus, atzina Valsts prezidents.

Valsts prezidents pateicās ikvienam konkursa dalībniekam par ieguldīto laiku un darbu un aicināja arī nākamgad piedalīties runu konkursā.

Konkursa mērķis bija vicināt Latvijas skolēnu patriotismu un pilsonisko līdzdalību, kā arī sekmēt interesi par valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju. Šogad konkurss tika organizēts trīs kategorijās: 5., 6. klašu skolēniem, 7.–9. klašu skolēniem un 10.–12. klašu skolēniem. Šogad konkursā piedalījās vairāk nekā 150 skolēnu no visas Latvijas – Aizkraukles, Cēsīm, Ciblas, Dagdas, Grobiņas, Ikšķiles, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Līvāniem, Maltas, Pāvilostas, Rankas, Rudzātiem, Skaistkalnes, Vecumniekiem un citām pilsētām.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums