RTU – pirmajā vietā no Latvijas augstskolām «QS World University Rankings 2019»

2018. gada 7. jūnijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings 2019» iekļuvusi 751. – 800. vietā, un šis rādītājs ir augstākais no reitingā iekļauto trīs Latvijas universitāšu izvērtējuma rezultātiem. Visaugstāk reitingā novērtēta RTU reputācija darba devēju vidū, kā arī ārvalstu studentu īpatsvars.

«Kopš pagājušajā gada, kad RTU pirmo reizi tika iekļauta «QS World University Rankings», jau otro gadu šīs starptautiskās reitinga aģentūras vērtējumā esam vadošā universitāte Latvijā. Kopējie reitinga rezultāti liecina, ka konkurence pieaug un Latvijas universitātēm starptautiskajā līmenī ir arvien grūtāk sacensties zemā finansējuma dēļ. Lai gan RTU demonstrē labāko sniegumu Latvijā, mums ambīcijas ir jāuzstāda starptautiski, lai konkurētu ar reģiona vadošajām universitātēm,» uzsver RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins.

Reitingā iekļautās 1000 augstskolas no 85 valstīm izvērtētas pēc sešiem kritērijiem – akadēmiskās reputācijas, darba devēju reputācijas, citējamības, studentu un akadēmiskā personāla proporcijas, kā arī ārzemju studentu un ārzemju mācībspēku īpatsvara. Visaugstāk reitingā novērtēta RTU reputācija darba devēju vidū, ārvalstu studentu īpatsvars, studentu un akadēmiskā personāla proporcija. No Latvijas reitingā iekļuvušas Latvijas Universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte, ieņemot 801. – 1000. vietu.

Akadēmiskās un darba devēju reputācijas izvērtējums veidots, balstoties plašās starptautiskajās aptaujās. Viedokli par RTU izteikuši ne vien Latvijas, bet arī citu valstu darba devēji un akadēmiķi. Augstskolu sniegums pārējos četros kritērijos izvērtēts, balstoties to sniegtajos datos, kuri pārbaudīti pēc starptautiski pieejamās informācijas.

Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad topa pirmajā vietā ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, otrajā – Stenforda Universitāte, bet trešajā – Hārvarda Universitāte. Reitinga rezultāti tika publiskoti 6. jūnijā.

«QS World University Rankings»: www.topuniversities.com/university-rankings

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli