Notiks universitāšu rektoru un politiķu priekšvēlēšanu diskusija par augstāko izglītību

2018. gada 21. maijā – Pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām akcentējot aktuālos augstākās izglītības un zinātnes jautājumus, norisināsies sešu Latvijas universitāšu rektoru un sešu populārāko politisko partiju pārstāvju diskusija «6 pret 6», kas notiks trešdien, 23. maijā, plkst. 14.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. Diskusiju organizē Latvijas Universitāšu asociācija (LUA).

Diskusija, pirms vēlēšanām pie viena galda tiekoties visu Latvijas universitāšu rektoriem un populārāko politisko partiju līderiem, Latvijā notiek pirmoreiz. Tā tiek rīkota, lai iepazīstinātu politiķus ar augstākās izglītības aktuālākajām problēmām, kas būtu jārisina nākamajai Saeimai, kā arī lai uzklausītu partiju redzējumu par konkrētajiem jautājumiem un palīdzētu tām veidot kvalitatīvu programmatisko piedāvājumu izglītības un zinātnes jomā, jo partijas vēl var saturiski papildināt savas priekšvēlēšanu programmas.

Diskusijā tiks akcentētas divas jomas aktualitātes — kā Latvijā veicināt augstākās izglītības un zinātnes efektivitāti un kāda ir izglītības sasaiste ar tautsaimniecību. Šie temati izvēlēti, jo arvien aktuālāks Latvijā kļūst jautājums par augstākās izglītības un zinātnes konkurētspēju starptautiskajā mērogā, kā arī par ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā.

Diskusijā piedalīsies visu sešu Latvijas universitāšu rektori: RTU rektors Leonīds Ribickis, Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Rīgas Stradiņa universitātes rektors Aigars Pētersons, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere, Daugavpils Universitātes rektore Irēna Kokina un Liepājas Universitātes rektore Dace Markus.

Uz tikšanos ar universitāšu rektoriem aicinātas pēc reitingu tabulām populārākās partijas. Partiju «Saskaņa» pārstāvēs deputāts Ivars Zariņš, Zaļo un zemnieku savienību — valdības vadītājs Māris Kučinskis, Nacionālo apvienību — deputāts Raivis Dzintars, apvienību «Vienotība» — ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Jauno konservatīvo partiju — priekšsēdētājs Jānis Bordāns un Latvijas Reģionu apvienību — valdes loceklis Edvards Smiltēns.

Rektoru un politiķu diskusijā aicināta iesaistīties arī plašāka sabiedrība, savus jautājumus par augstāko izglītību un zinātni sūtot uz e-pasta adresi diskusija2018@rtu.lv vai arī adresējot RTU sociālajos tīklos Twitter un Facebook, izmantojot tēmturi #DiskusijaRTU.

Paredzēta arī diskusijas tiešraide RTU mājaslapā.

 

Dita Arāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli