Notiek Rīgas pilsētskicēšanas ziemas skola

No 16. līdz 18.februārim Rīgā notiks pilsētskicēšanas ziemas skola (Urban Sketching Winter School Riga). Šī ir otrā pilsētskicēšanas skola Rīgā un šoreiz pie mums viesojas divi mākslinieki – britu mākslinieks Alex Hillkurtz (pievienotā zīmējuma mākslinieks) no Francijas un Melanie Kohler no Vācijas. Ikdienā Alex vizualizē filmu un reklāmu scenārijus filmu studijām visā pasaulē, savukārt Melanie ir profesionāla māksliniece un mākslas pasniedzēja. Tāpat darbnīcas vadīs arī Rīgas pilsētskicētājas Alīna Beitane un Maša Zurikova.

Pilsētskicēšana jeb urban sketching ir entuziastu kustība, kas apvieno cilvēkus, kas zīmē to, ko redz dzīvē, atspoguļojot laiku un vietas, parādot kontekstu un piefiksējot situācijas. Lai gan pilsētskicēšanas (urban sketching) kustība pasaulē aizsākusies pirms 10 gadiem, Rīgā pilsētskicētāji regulāri pulcējas tikai gadu.

“Ziema, sevišķi mūsu platuma grādos, ir izaicinājums arī māksliniekiem, jo dienas ir īsas, tāpat ierastā pilsētas skicēšana ārā ir diezgan ekstrēma gan pašiem, gan, piemēram, lielākos mīnusos sasalst ūdenskrāsas. Ziemas skolā gribam apmainīties ar savu pieredzi, kā turpināt zīmēt, kad ārā nav patīkamākie apstākļi. Tāpēc skicēsim interjerus, cilvēkus, ēdienu, kā arī mācīsimies atrast vietu, kas ļauj zīmēt pilsētu ziemā, piemēram, kafejnīcās, muzejos, veikalos”, stāsta Rīgas pilsētskicētājas. “It kā jau varētu palikt mājās un skicēt tikai siltajos mēnešos, taču zīmēšana ir mūsu dzīvesstils, kas ir kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Tāpēc priecājamies par sezonalitāti un dažādību arī savās kladēs.” Pilsētskicēšanas skolai pievienojas skicētāji arī no Lietuvas un Igaunijas, kā arī Baltkrievijas. Kaimiņos patreiz vēl nav savas skicētāju kustības, līdz ar to Rīga patreiz ir “pilsētskicētāju galvaspilsēta” Baltijā.

Vairāk par Rīgas pilsētskicēšanas ziemas skolu

Pilnu pasākuma norises programmu un vairāk par pasniedzējiem var uzzināt šeit https://urban-sketching-winter-school-riga.confetti.events/. Vēl ir iespēja pieteikties dalībai ziemas skolā. Dalības maksa ir 180 EUR par visām 3 dienām.

Vairāk par pilsētskicēšanas kustību

Pilsētskicēšanas kustība apvieno māksliniekus no visas pasaules, kas zīmē lielākas un mazākas pilsētas, ciematus un apdzīvotas vietas, kurās paši dzīvo vai kur ceļo. Kustību 2007 gadā aizsāka žurnālists Gabriels Campanario Sietlā, ASV. Vairāk informācija par kustību www.urbansketchers.org. Rīgas pilsētskicētāji savas aktivitātes apkopojuši Facebook lapā https://www.facebook.com/groups/1129826440459298/

Agnese Aljēna
USK Riga administratore
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija